Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Systém Plasmacup® delta - Moderní technologie endoprotéz

1. Únor 2008

Systém Plasmacup® delta - Moderní technologie endoprotéz

Od letošního roku uvádí divize Aesculap koncernu B. Braun na trh nový typ keramických vložek a hlaviček pro totální endoprotézy kyčelních kloubů. Implantáty Biolox® delta se vyznačují novými, výhodnějšími mechanickými vlastnostmi.

Biolox® delta je keramický materiál s vysokou pevností na bázi oxidu hlinitého, kdy matrici tvoří částice čistého ZiO2. Tím je zajištěna větší pevnost materiálu a příznivější otěrové vlastnosti v porovnání s keramickými implantáty Biolox® forte na bázi hliníku bez příměsi zirkonia.

Díky těmto vynikajícím vlastnostem lze standardně vyrábět jednak keramické hlavičky délky XL, což je o 3,5 mm více než dosud, a také keramické vložky průměru 36 mm. 

Systém Plasmacup® deltaSystém Plasmacup® deltaZvětšením průměru hlavičky a vložky na 36 mm získává endoprotéza kyčelního kloubu několik nových výhod. Mezi nejdůležitější z nich patří zvětšení rozsahu pohybu operovaného kloubu (ROM) a také větší stabilita endoprotézy. Abychom mohli nabízet moderní řešení - vložky a hlavičky o průměru 36 mm - i tam, kde je jejich použití limitováno pevností kovového pláště jamky endoprotézy kyčelního kloubu, tj. u malých velikostí jamek, přišel Aesculap s unikátním řešením předem sestavených (pre-assembled) implantátů.

Jamky a vložky Plasmacup® delta od velikosti 44 mm do 50 mm jsou předmontovány a baleny společně v jednom sterilním balení a zavádějí se speciálním zavaděčem. Ostatní velikosti systému Plasmacup® delta jsou dodávány ve standardním modulárním provedení.

Pro případ peroperačních potíží při implantaci nebo pro revize endoprotéz jsou k dispozici do všech jamek Plasmacup® delta polyetylénové vložky velikosti 32 mm.

Je samozřejmé, že všechny implantáty Plasmacup® delta mají plnou navigační podporu systému OrthoPilot®, nyní vyjádřenou nejnovější softwarovou verzí THA 3.0.

Mgr. Tomáš Macháček
divize Aesculap - ortopedie

Tomáš Macháček
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vstřebatelné pletené chirurgické šicí vlákno potažené chlorhexidinem diacetátem (CHD) je novinka v naší řadě šicích materiálů Novosyn. Využívají ho už například zdravotníci na ortopedickém oddělení Nemocnice Šumperk v rámci nového konceptu péče. Podle tamního primáře MUDr. Jána Debreho vlákno potažené CHD svou účinností pokrývá spektrum nejčastějších laboratorně diagnostikovaných infekčních agens v ortopedii, a výrazně tak snižuje riziko infekcí.

18.06.2021
Chirurgické obory

Po úspěšném uvedení na trh systému Ennovate® pro řešení degenerativních onemocnění a traumat páteře rozšířil Aesculap ve spolupráci s mezinárodními páteřními centry včetně České republiky platformu Ennovate® i do oblasti řešení deformit páteře. 

23.02.2021
Chirurgické obory

Střevo patří vedle plic a kůže k jednomu z největších imunitních orgánů v lidském těle. V našem těle plní mnoho důležitých funkcí a významně se podílí na celkové imunitě organismu. Jak ukazují poslední práce, je pravděpodobné, že například mikrobiální složení v zažívacím traktu má úzkou spojitost s některými onemocněními, včetně psychiatrických, anebo že vakuová terapie patří mezi jeden z největších posunů poslední doby v oblasti chirurgické léčby. Toto je jen část tématu, na které jsme se zaměřili v našem rozhovoru se zástupcem přednosty pro vědu a výzkum na Chirurgické klinice 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady docentem Martinem Oliveriusem.

23.12.2020
Chirurgické obory