Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Světový den ledvin v obrazech

15. Březen 2017

Světový den ledvin v obrazech

Vyšetření v Praze na Chodově v sanitce

Usměvy nešetřil personál mobilní ambulance v Praze na Chodově.

Preventivní kontrola v Dolném Kubíně na Slovensku.

 

K preventivnímu vyšetření přišli důchodci i sportovci.

 

Primář teplické dialýzy MUDr. Petr Hartl představil v rámci Světového dne ledvin nový online nástroj, který nyní pomáhá lékařům včas odhalid onemocnění ledvin.

 

Kapitán teplického fotbalového klubu Admir Ljevakovič na preventivním vyšetření. 

 

Paralympionik v lukostřelbě David Drahonínský přijel za preventivním vyšetřením do Slavkova u Brna, kde se ho ujal MUDr. Aleš Hrubý, primář dialyzačního centra.

 

 

David Drahonínský mluví nejen o sportu, který mu pomáhá udržovat se v kondici a předcházet zdravotním komplikacím.

 

David spolu s pacienty slavkovské dialýzy povzbuzuje ostatní, kteří ještě nezačali s prevencí.

 

Zbyněk Irgl, kapitán hokejového Třince je po nefrektomii (ostranění ledviny), preventivní kontroly jsou samozřejmostí.

 

MUDr. Roman Kantor, primář dialyzačních středisek v Třinci a Českém Těšíne vyšetřuje pacienta po transplantaci ledviny.

 

 

Preventivní vyšetření je rychlé a bezbolestné. 

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Před pár dny jsme připomněli význam prevence onemocnění ledvin i na televizních obrazovkách. Na Světový den ledvin promluvili naši primáři ve Snídani s Novou a v Událostech České televize o současné situaci kolem očkování dialyzovaných pacientů i vlivu koronaviru na nefrologické pacienty.

17.03.2021
Skupina B. Braun

Zahraničné štúdie ukazujú, že okolo 18% pacientov, ktorí pri ochorení COVID-19 prešli akútnych zlyhaním obličiek, môžu skončiť na chronickej dialýze. COVID-19 je pre obličky hrozbou, nielen v prípade ťažkého priebehu ochorenia. Po prekonaní infekcie je kľúčová prevencia. Pacienti by mali ísť za svojím praktickým lekárom a spýtať sa ho na preventívne vyšetrenie alebo navštíviť nefrologickú ambulanciu.

11.03.2021
Události

Nově připravované Dialyzační středisko B. Braun Avitum Teplice se představilo široké veřejnosti v rámci Světového dne ledvin. Zbrusu nová budova dialyzačního střediska se staví v blízkosti zastávek městské hromadné dopravy Libušina, T. S. BOHEMIA a Řetenice, Petra. „Je to skvělá zpráva pro dialyzované pacienty. Středisko stavíme podle posledních medicínských trendů a určitě ho otevřeme ještě letos. Do projektu včetně jeho vybavení investujeme celkem zhruba 100 milionů korun,“ říká MUDr. Martin Kuncek, ředitel sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum.  

13.03.2019