Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

SUSI - příběh úspěšného tažení napříč všemi divizemi

1. Září 2008

SUSI - příběh úspěšného tažení napříč všemi divizemi

Chirurgické nástroje SUSI (Single Use Surgical Instruments) tvoří unikátní řadu nástrojů na jedno použití. Označení SUSI symbolizuje vynikající kvalitu, bezpečnost a spolehlivost. Nástroje SUSI představují nový standard péče o pacienty na nemocničních odděleních, jednotkách intenzivní péče, úrazových ambulancích, ordinacích akutního příjmu
i v podmínkách záchranné služby, mohou být ale používány i na operačních sálech.

Výrobek a jeho historie

Prvotní impuls

Počátkem nového tisíciletí se problém zvaný BSE/vCJD (Bovine Spongiform Encephalopathy / Creutzfeldt-Jakob Disease = Bovinní spongiformní encefalopatie / Creutzfeldt-Jakobova nemoc = nemoc šílených krav) rozšířil z Velké Británie na pevninskou Evropu a vyvolal vášnivou diskuzi, a to nikoli pouze v odborných kruzích, věnovanou riziku přenosu patogenů (prionů) prostřednictvím kontaminovaných chirurgických nástrojů z jednoho pacienta na druhého. Společnost Aesculap, coby přední výrobce chirurgických nástrojů, zareagovala na tuto výzvu a vyvinula zcela novou koncepci jednorázových chirurgických nástrojů.

Inovativní výrobní technologie vstřikování roztaveného plastu do formy, speciální materiál SUSI a vznik nového výrobního závodu v Tuttlingenu umožnily zrod nové řady jednorázových nástrojů SUSI během několika měsíců - téměř jako v reálném životě. 

SUSI - Unikátní řešení

Krátce od uvedení instrumentária SUSI na trh bylo již vyrobeno přibližně 1,5 milionu těchto nástrojů.

Jednou z hlavních příčin mimořádného úspěchu řady SUSI je netradiční forma marketingu a prodejních aktivit společnosti Aesculap. Po důkladné analýze požadavků odborné veřejnosti a systematickém hledání nových přístupů k výrobě instrumentů se dostavil úspěch, který umožnil nabídnout stoprocentně funkční a sterilní jednorázové chirurgické nástroje do všech oblastí zdravotní péče.
 

Ve snaze představit našim zákazníkům široké možnosti využití výrobku nabízíme jednotlivě balené nástroje, dále komplexní sety pro různé chirurgické a invazivní zákroky, tedy navíc možnost objednat
si nástroje SUSI spolu s vyzkoušeným a osvědčeným zbožím značky B. Braun jako sadu „all-in-one treatment set“. A spolupráce napříč všemi výrobními jednotkami a divizemi zde nekončí: nástroje SUSI jsou zařazeny do souprav Vascular Systems a Hospital Care Pro-Set Management, aby obohatily sortiment a přinesly své výhody i v těchto speciálních oblastech.

Převzato z koncernového časopisu Online č. 95/2008

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Za dobu své existence se kožní staplery plně etablovaly na pracovištích popáleninové medicíny. Dnes si už stěží dokážeme představit klinickou praxi bez nich. 

19.09.2022

Ročně se v nemocnicích o ostré předměty poraní stovky zdravotníků. Riziko poranění výrazně snižují právě jednorázové bezpečnostní skalpely s výsuvnou čepelí.

15.08.2022

Stabimed® není pouze název jednoho přípravku, ale celého systému péče o nástroje, jak termostabilní, tak termolabilní. Uživatelé tak mají k dispozici přípravky na flexibilní a rigidní endoskopy, které však stejně dobře vyhovují i standardním chirurgickým nástrojům a příslušenství.

09.05.2017
Dezinfekce a hygiena