Přejít k hlavnímu obsahu

Správná výživa jako alfa a omega výkonnostního sportu

redakce Braunovin

4. březen 2019

Na konci loňského roku proběhla v prostorách Pavilonu B. Braun Dialog odborná konference Aesculap Akademie a Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity pod názvem Specifika výživy výkonnostních sportovců.

„Na konferenci se sešli zejména trenéři a členové realizačních týmů sportovních klubů a svazů. Silné zastoupení měli také nutriční terapeuti a samotní sportovci,“ říká produktový specialista německé sportovní výživy Inkospor Martin Vlček. Cílem konference bylo seznámit účastníky s nejnovějšími vědeckými poznatky v oblasti výživy sportovců, upozornit na rizika spojená s nesprávnou výživou a zbořit některé polopravdy a mýty, které jsou s touto problematikou spojovány.

Konference odstartovala pod taktovkou odborného partnera sportovní výživy Inkospor prvním blokem přednášek zaměřených na proteiny ve výkonnostním sportu. Přednášející prof. MUDr. Martin Matějovič, Ph.D., FCMA, je sám aktivním triatlonistou.

Sportovní svět pochopil, že je třeba se spojit s medicínou.
prof. Martin Matějovič

Mezi další odborníky se zařadil aktivní sportovec a cyklistický závodník doc. MUDr. Aleš Kroužecký, Ph.D., s druhým blokem přednášek pod názvem Sacharidy jako klíčová komponenta sportovního výkonu a s posledním třetím blokem Energetická dostupnost jako nový nástroj pro hodnocení energetické potřeby sportovců Mgr. Michal Kumstát, Ph.D., který je bývalým triatlonovým reprezentantem.

Na závěr konference vypukla živá diskuse, která téměř neměla konce. Mezi nejžhavější otázky patřilo například: Jaká je potřeba množství bílkovin při léčbě svalových zranění nebo při pooperačních stavech či jakými konkrétními potravinami doplňovat sacharidy při zátěži. Mezi zajímavosti celého programu byly zařazeny speciální dezerty vyrobené z proteinových koncentrátů Inkospor. Soudě podle zpětné vazby od účastníků obdržela konference velmi vysoké hodnocení. „Touto konferencí jsme s velkou podporou ambasadorů a přednášejících započali tradici, která v odborném duchu akcí Aeskulap Akademie bude pravidelně společně s vámi, sportovci, trenéry a nutričními specialisty odpovídat na nejaktuálnější otázky z této oblasti a nabídne tak vzdělávání, které zde doposud chybělo,“ doplňuje Martin Vlček, který je sám aktivním sportovcem.

Konference Specifika výživy ve výkonnostním sportu byla natolik úspěšná, že pro vás připravujeme pokračování, na které se můžete těšit 22. listopadu 2019.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník