Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

Sportovní memoriál - XIV. turnaj zdravotníků v malé kopané

MUDr. Alan Munteanu

1. Říjen 2008

Akce, které se konají jednou za rok, jsou opěrnými body v toku stále rychlejšího času. Když se opakují vždy ve stejném období a mají za sebou určitou historii, jedná se o tradici. Pevně věřím, že „braunovský fotbal“ se již tradicí stal.

Abychom ale na tradicích „jen nelpěli“, rozhodli jsme se pro jisté inovace. Jako reakce na stále se rozrůstající volejbalový turnaj a rozšíření programu pro děti došlo ke změně názvu na „Sportovní memoriál Jaroslava Valenty a Tomáše Poláčka“. Kopaná sice zůstala hlavní náplní memoriálu, ale v názvu musela ustoupit obecnějšímu označení, které tak lépe vystihuje podstatu celé akce, která by se dala definovat jako pohodové sportovní setkání zdravotníků s programem pro děti, jež nabízí možnost příjemně strávit první zářijovou sobotu, třeba v doprovodu celé rodiny.

Že jdeme správnou cestou, potvrdila pěkná návštěvnost. Více než 290 registrovaných účastníků a další neregistrovaný doprovod, to bylo na překrásný areál v Jundrově tak akorát. Letos se jej podařilo využít takřka na sto procent. Zatímco na nově položeném trávníku se postupně vystřídalo šestnáct mužstev, dole na volejbalovém kurtu bojovalo šest smíšených týmů. Vhod přišel i tenisový kurt a trošku bokem a ve stínu udělal radost nejen dětem nafukovací hrad se skluzavkou. Bohatá nabídka soutěží s dárkem pro každého dětského účastníka děti zabavila a rodičům hlídání ratolestí jistě zpříjemnila.

Vyjde to?Vyjde to?Při tomto druhů akcí je vždy důležité a rozhodující počasí. Rok 2008 označují vinaři za velmi nadějný. Co přeje vínu, přeje i sportu, a sobota 6. září to potvrdila, takže slunce a teplota přesahující 30 stupňů Celsia byly nečekaným trumfem celodenního programu.

Pro škarohlídy, kteří říkali, že teplo bylo až moc - hlídkující osádka rychlé zdravotnické pomoci potvrdila, že během celé akce nedošlo k žádným potížím, nevolnostem či kolapsům vyplývajícím z horka. Zdravotníci totiž vědí, že nejlepší prevencí přehřátí organismu je pitný režim a pobyt na stinném místě. Za organizátory jsme byli připraveni: o hašení žízně se staraly automaty na studenou vodu, dále byl k dispozici široký výběr nealkoholických nápojů, kde asi nejvíce zaujala zázvorová a chmelová limonáda. Mezi fotbalisty ale zejména odpoledne převládl zájem o další druh chlazených tekutin, mimo jiné proto, že byla k dispozici nabídka pivovaru Dalešice, proslaveného dříve natáčením filmu Postřižiny, v posledních letech ale spíše vynikajícím nepasterizovaným pivem. Žízeň ze sportu navíc umocňoval vynikající gulášek, klobásky, steaky či více než stokilový pašík rožnící se vedle výčepu malešického piva.

Ale zpět ke sportu. Každému fotbalistovi plesá srdce, může-li si zahrát na pěkném trávníku. Naši soutěžící zdravotníci měli to štěstí, že hráli na trávníku zcela novém, takže pažit překonal svoji kvalitou i lecjaké prvoligové hřiště. Vydařené počasí jsem již zmiňoval, počet mužstev byl ideální (16), prostě základ pro pěkný turnaj v malé kopané byl položen. Největší vklad ale přidali sami hráči. Hra byla sice vypjatá, ale férová, nikdo se neuchyloval k zákeřným faulům a vše běželo jak dobře promazaný stroj. Samozřejmě nechybělo hecování, ojediněle padaly i nadávky, ale to ke sportu patří, hlavní je,
že po závěrečném hvizdu bylo vždy vše zapomenuto a hráči se spolu bavili jak nejlepší kamarádi.

Nafukovací hrad se skluzavkou zlákal nejen dětiNafukovací hrad se skluzavkou zlákal nejen dětiLetos, stejně jako loni, vyhráli zaměstnanci FN Olomouc. Známá a sehraná parta, dostatek náhradníků a výborný fotbalový projev - to jsou hlavní přednosti tohoto v posledních letech nejúspěšnějšího týmu. Převahu moravských fotbalistů ze severu potvrdili hráči Vítkovické nemocnice. Do finále se dostali disciplinovaným výkonem přes modrý tým B. Braun, který dokázali ubránit, a ke konci druhého poločasu z dobře rozehrané standardní situace vsítili rozhodující gól.

Společnost B. Braun Medical se rozrůstá a potvrdil to i letošní turnaj, protože zaměstnanci sestavili dvě mužstva. Jak červení, tak modří přispěli ke zdaru a zajímavosti turnaje, modří zůstali sice před branami finále, ale boj o třetí místo zvládli na výbornou a po kolektivním zodpovědném výkonu, kdy favorizované hráče firmy IPC nepustili prakticky k ničemu, zaslouženě zvítězili 1:0, a získali tak po letech pro pořádající společnost medailové umístění.

Volejbalový turnaj zaslouženě vyhrála FN u svaté Anny. Oporou týmu byly i šikovné sestřičky, které většinu soupeřů školily chytrostí, ale překvapivě i tvrdostí smečů a podání. Na závěr se jako již tradičně o hudební doprovod postarala spřátelená skupina Bílá nemoc. Večer se nevybouření hosté věnovali tančení, ti zbývající nekončícím rozborům branek a dalších důležitých momentů fotbalových klání. Myslím, že na letošní ročník Sportovního memoriálu Jaroslava Valenty a Tomáše Poláčku budou všichni vzpomínat v dobrém. Aby vzpomínání bylo snazší, připravili jsme pro návštěvníky akce i čtenáře Braunovin krátký sestřih z celého dne, který naleznete na našich webových stránkách, kde budou i fotografie ze všech soutěží.

Co říci závěrem? I díky počasí a příjemným hostům je po letošku laťka nastavená hodně vysoko a pro jubilejní patnáctý ročník máme co vymýšlet. Doufám, že si příští rok přijedete ověřit, zdali se nám to podařilo.

MUDr. Alan Munteanu
obchodní a marketingový manažer
divize Aesculap - chirurgie

Zápasy rozpis Výsledky
HŘIŠTĚ 1
1 10:00 IPC Vítkovická nemocnice 1 : 1
2 10:25 FN Olomouc I. Chirurgie U sv. Anny 4 : 1
3 10:50 Záchranná služba Frýdek-Místek Nemocnice Přerov 0 : 2
4 11:15 Nemocnice Prostějov B. Braun II 1 : 0
5 11:40 I. Chirurgie U sv. Anny Záchranná služba Frýdek-Místek 4 : 2
6 12:05 IPC Nemocnice Prostějov 3 : 1
7 12:30 FN Olomouc Záchranná služba Frýdek-Místek 7 : 0
8 12:55 Vítkovická nemocnice B. Braun II 0 : 3
9 13:20 I. Chirurgie U sv. Anny Nemocnice Přerov 0 : 2
10 13:50 IPC B. Braun II 3 : 0
11 14:15 FN Olomouc Nemocnice Přerov 1 : 0
12 14:40 Nemocnice Prostějov Vítkovická nemocnice 0 : 5
Zápasy rozpis Výsledky
HŘIŠTĚ 2
1 10:00 FN Motol Brno Bohunice 2 : 1
2 10:25 Podřipská nemocnice Roudnice nad Labem Porodnice Obilní trh 4 : 0
3 10:50 FN U sv. Anny B. Braun I 1 : 1
4 11:15 FN Ostrava ZS JMK 0 : 2
5 11:40 Brno Bohunice FN U sv. Anny 1 : 0
6 12:05 Podřipská nemocnice Roudnice nad Labem FN Ostrava 0 : 2
7 12:30 FN Motol FN U sv. Anny 0 : 0
8 12:55 Porodnice Obilní trh ZS JMK 1 : 2
9 13:20 Brno Bohunice B. Braun I 0 : 1
10 13:50 FN Ostrava Porodnice Obilní trh 2 : 1
11 14:15 Podřipská nemocnice Roudnice nad Labem ZS JMK 3 : 0
12 14:40 FN Motol B. Braun I 0 : 0
Čtvrtfinále
HŘIŠTĚ 1 Výsledky
1 15:45 FN Olomouc FN Ostrava 2 : 0
2 16:15 IPC FN Motol 0 : 0
HŘIŠTĚ 2
5 15:45 Podřipská nemocnice Vítkovická nemocnice 0 : 1
6 16:15 Nem Přerov B. Braun I 0 : 1
Semifinále
17:00 FN olomouc IPC 3 : 0
17:00 Vítkovická nemocnice B. Braun I 1 : 0
Malé finále
17:45 IPC B. Braun I 0 : 1
Finále
18:10 FN Olomouc Vítkovická nemocnice 1 : 0

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník