Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

Sportovní memoriál Jaroslava Valenty a Tomáše Poláčka

MUDr. Alan Munteanu

20. Září 2011

První sobotu v září v „Braunovském“ kalendáři už sedmnáct let okupuje fotbalový turnaj. Symbol konce prázdnin představuje pro lékaře a sestry spíše začátek kongresové sezony a nárůst plánované operativy. Ostatním může zase evokovat ochutnávku prvního pravého moravského burčáku. A pro zdravotníky-sportovce z nemocnic je to malý svátek a možnost poměřit si síly s jinými amatérskými fotbalisty.

Náš putovní turnaj v malé kopané tentokráte opět dorazil na Moravu, nově premiérově  na Hanou, a to přímo do její metropole, Olomouce.  Je třeba přiznat, že zcela zaslouženě. Její lékařský tým se pravidelně umisťuje na předních místech a je tvořen skvělou partou lidí se zájmem o sport, kteří mu rozumějí a velmi dobře vědí, co je pro úspěch takového turnaje potřeba. Jako místo pro letošní klání vybrali fotbalový klub Sokol Slavonín. Perfektní zázemí, dvě malá hřiště s umělou trávou, velké s perfektním trávníkem, vzadu nádherné prostranství pro dětské hry, pár minut od dálnice, ochotná obsluha restaurace… Navíc statistika krásných dní nelhala a na první sobotu v září vyšlo skvělé počasí - a bylo pravé léto, teplo, svítilo slunce, prostě nádhera.

Změna je život...

Letošní rok byl ve znamení změny herního systému - upustili jsme od čtyř skupin a zvolili dvě, což bylo zárukou toho, že si všechny týmy zahrají v míře větší než dostatečné. Tento krok byl kvitován s povděkem stejně jako zmenšení hřiště oproti minulým letům. I když některým se to naopak nelíbilo - bude prý padat málo gólů, je to přehuštěné… však ty nářky známe od našeho reprezentačního týmu. Odpověď zní: „Takový už je fotbal,“ - příště hřiště možná uděláme znovu větší.

I letošní ročník podpořil charitativní projekt B. Braun Úsměv pro životA začalo se. Na hřišti se potilo, nadávalo, radovalo, padalo, smálo, chmuřilo a kopalo. A vedle zatím probíhal dětský den. Piráti
a pirátky vyhlíželi první děti už od rána, připravili pro ně plno atrakcí a soutěží o ceny. A že těch dětí přišlo! Jednu chvíli se dokonce  zdálo, že počtem převýší fotbalisty, tolik se sešlo drobotiny.  Po poledni se teplota začala zvedat do standardů subtropů, výčepy s limonádami, ale i pivní desítkou byly v permanenci, jinak však vše běželo podle plánu. A když ve čtyři hodiny odpoledne začal na televizích zápas našeho národního týmu ve Skotsku, přestalo některé sportovce mrzet i vyřazení, což se letos stalo mimo jiné
i oběma týmům z B. Braun produkce, tedy týmu B. Braun a Avitum.  Po sportu všem vyhládlo, takže došlo na makrely a žebra, slavonínské speciality - prostě pohoda. Večerní finále bylo ve znamení jednoznačné nadvlády domácího týmu z Olomouce. Hosty z Trnavy přehráli a po vítězství se mohli radovat z postupu na Eurospital 2012.

Letošní ročník byl po všech stránkách vydařený. Jedno bych ale rád vyzdvihnul - účast mnoha maminek a tatínků s dětmi. Celou akci rozradostnili a rozveselili, pořád se něco dělo, prostě dodali tomuto letitému klání nový, velmi sympatický rozměr. Je ovšem třeba také poděkovat organizátorům za bezchybný průběh turnaje, nenásilnou organizaci i rychlé řešení všech problémů.

Letos ještě není rozhodnuto o místu konání osmnáctého ročníku, ale jednoho favorita na pořadatele už máme - Olomouc. Fotbal tu mají rádi a bylo to poznat. Tak děkujeme!

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník