Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Společnost B. Braun Avitum pomohla Jůnovu statku

5. Srpen 2011

Společnost B. Braun Avitum pomohla Jůnovu statku

Společnost B. Braun Avitum předala 4. srpna 2011 ve spolupráci s Markétou Adamovou, radní pro sociální oblast při MČ Prahy 8, materiální dar v podobě 188 kusů pracovního oblečení sociální firmě Jůnův statek.

Pracovní oblečení, které předali zástupci B. Braun Avitum, pochází z pražských dialyzačních středisek, kde z důvodu přechodu na tzv. systémové prádlo již nebude využito.

"Společnosti B. Braun velmi děkujeme za pracovní oděvy - opravdu je využijeme! Pokud by se podobná příležitost naskytla znovu, rádi odebereme další věci. Velmi nám to pomohlo, " řekl Jiří Novák, vedoucí Jůnova statku.

Statek byl původně v majetku rodiny Jůnovy. V letech 1949 až 1994 se ocitnul ve vlastnictví státu, po restitucích vnučka původního majitelka statek postupně zrekonstruovala a zaměřením statku se vrátila k odkazu svého děda.

Sociální firma Jůnův statek zaměstnává osoby se zkušeností s duševním onemocněním a provozuje penzion a restauraci. V této své činnosti úzce spolupracuje s občanským sdružením FOKUS Praha. Profese, které sociální firma nabízí, jsou spojeny s fungováním chráněného ubytování, tréninkového
a vzdělávacího střediska Fokusu Praha, prádelny, chráněné dílny.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Významní čeští nefrologové po zahájení očkování proti covidu-19 oslovili Ministerstvo zdravotnictví, aby při vakcinaci zařadilo do prioritních skupin i dialyzované pacienty. Přístup k očkování se podařilo zajistit a dialyzovaní už mají dostupnější i preventivní léčbu.

30.04.2021
Aktuality z B. Braun

Společnost B. Braun rozšířila své portfolio vstřebatelných hemostatických prostředků z oxidované celulózy o nového benjamínka: Cellistypt® N-W. Nejnovější zpevněná fibrilární forma Cellistypt® N-W byla designována tak, aby vyhověla speciálním potřebám laparoskopické chirurgie.

05.05.2021
Aktuality z B. Braun

Sport ho provází už od malička. Nejen on, ale i celá jeho rodina se řadí mezi aktivní sportovce. I když se vyčerpá na sjezdovce nebo během, je to pro něj hlavně relax. Profesor Matějovič se věnuje vnitřnímu lékařství a intenzivní péči a rukama mu projdou často pacienti v přímém ohrožení života.

01.04.2021
Lidé a společnost