Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Společnost B. Braun Avitum pomohla Jůnovu statku

5. Srpen 2011

Společnost B. Braun Avitum pomohla Jůnovu statku

Společnost B. Braun Avitum předala 4. srpna 2011 ve spolupráci s Markétou Adamovou, radní pro sociální oblast při MČ Prahy 8, materiální dar v podobě 188 kusů pracovního oblečení sociální firmě Jůnův statek.

Pracovní oblečení, které předali zástupci B. Braun Avitum, pochází z pražských dialyzačních středisek, kde z důvodu přechodu na tzv. systémové prádlo již nebude využito.

"Společnosti B. Braun velmi děkujeme za pracovní oděvy - opravdu je využijeme! Pokud by se podobná příležitost naskytla znovu, rádi odebereme další věci. Velmi nám to pomohlo, " řekl Jiří Novák, vedoucí Jůnova statku.

Statek byl původně v majetku rodiny Jůnovy. V letech 1949 až 1994 se ocitnul ve vlastnictví státu, po restitucích vnučka původního majitelka statek postupně zrekonstruovala a zaměřením statku se vrátila k odkazu svého děda.

Sociální firma Jůnův statek zaměstnává osoby se zkušeností s duševním onemocněním a provozuje penzion a restauraci. V této své činnosti úzce spolupracuje s občanským sdružením FOKUS Praha. Profese, které sociální firma nabízí, jsou spojeny s fungováním chráněného ubytování, tréninkového
a vzdělávacího střediska Fokusu Praha, prádelny, chráněné dílny.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun