Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

Společnost B. Braun Avitum pomohla Jůnovu statku

redakce Braunovin

5. Srpen 2011

Společnost B. Braun Avitum předala 4. srpna 2011 ve spolupráci s Markétou Adamovou, radní pro sociální oblast při MČ Prahy 8, materiální dar v podobě 188 kusů pracovního oblečení sociální firmě Jůnův statek.

Pracovní oblečení, které předali zástupci B. Braun Avitum, pochází z pražských dialyzačních středisek, kde z důvodu přechodu na tzv. systémové prádlo již nebude využito.

"Společnosti B. Braun velmi děkujeme za pracovní oděvy - opravdu je využijeme! Pokud by se podobná příležitost naskytla znovu, rádi odebereme další věci. Velmi nám to pomohlo, " řekl Jiří Novák, vedoucí Jůnova statku.

Statek byl původně v majetku rodiny Jůnovy. V letech 1949 až 1994 se ocitnul ve vlastnictví státu, po restitucích vnučka původního majitelka statek postupně zrekonstruovala a zaměřením statku se vrátila k odkazu svého děda.

Sociální firma Jůnův statek zaměstnává osoby se zkušeností s duševním onemocněním a provozuje penzion a restauraci. V této své činnosti úzce spolupracuje s občanským sdružením FOKUS Praha. Profese, které sociální firma nabízí, jsou spojeny s fungováním chráněného ubytování, tréninkového
a vzdělávacího střediska Fokusu Praha, prádelny, chráněné dílny.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník