Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Sieť B. Braun Avitum na Slovensku sa rozrástla o sedem nefrologických pracovísk spoločnosti Genea

7. Říjen 2014

Sieť B. Braun Avitum na Slovensku sa rozrástla o sedem nefrologických pracovísk spoločnosti Genea

Koncern B. Braun kúpil spoločnosť Genea, ktorá na Slovensku v odbore nefrológia pôsobí od roku 2000. Od 1. 10. 2014 je spoločnosť Genea súčasťou skupiny B. Braun Avitum so sídlom Hlučínska 3, Bratislava.

Do siete dialyzačných stredísk B. Braun Avitum sa tak najnovšie zaradili štyri nové dialyzačné strediská s nefrologickými ambulanciami v mestách Kráľovský Chlmec, Myjava, Zlaté Moravce a Senica, tri samostatné nefrologické ambulancie v mestách Veľké Kapušany, Skalica, Zlaté Moravce a urologická ambulancia v Trnave. Avšak pacientov sa zmeny nijako nedotknú. Všetci naši pacienti majú prístup k najmodernejším metódam mimotelového ošetrenia krvi a kladieme veľký dôraz na individuálnu starostlivosť a maximálnu informovanosť o všetkých liečebných postupoch. Pacienti sa zmeny vôbec nemusia obávať, bude sa o nich starať rovnaký zdravotnícky personál ako doteraz ,“ hovorí k akvizícii Martin Kuncek, riaditeľ siete dialyzačných stredísk B. Braun Avitum CZ/SK.

Skupina B. Braun má vyše 150 dialyzačných stredísk v 21 krajinách sveta

Na Slovensku touto akvizíciou B. Braun Avitum rozširuje svoju sieť na 14 dialyzačných stredísk a 18 nefrologických ambulancií. O správne indikovanú a poskytovanú zdravotnú starostlivosť sa na každom stredisku stará skúsený tím lekárov a sestier. Na zabezpečenie kvality poskytovanej starostlivosti slúži na národnej i nadnárodnej úrovni systém riadenia kvality. Vlastný vývoj a výroba dialyzačných technológií a silné zázemie nadnárodného koncernu umožňujú rýchlo premietnuť poznatky modernej medicíny do každodennej lekárskej praxe,“ dodáva Martin Kuncek.  

Spoločnosť Genea, takisto ako celá skupina B. Braun Avitum, má od 1. 10. 2014 sídlo na adrese Hlučínska 3, Bratislava. Konateľmi spoločností Genea a B. Braun Avitum sú Ing. Petr Macoun, PhD., a MUDr. Martin Kuncek. Ostatné fakturačné údaje ostávajú bez zmeny.

 

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun