Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Slavkov u Brna má nové radiodiagnostické pracoviště s digitálním rentgenem

6. Září 2012

Slavkov u Brna má nové radiodiagnostické pracoviště s digitálním rentgenem

Provozovatelem a zároveň investorem nového digitálního pracoviště je společnost B. Braun Avitum Austerlitz, která ve Slavkově u Brna působí již 10 let v oblasti dialyzační a rehabilitační péče.

Společnost B. Braun Avitum Austerlitz otevřela v prostorách Polikliniky Slavkov u Brna nové rentgenové pracoviště s moderním digitálním rentgenem XR 6000 za bezmála 2 milióny korun. Vedoucím lékařem nového rentgenového pracoviště je vysoce zkušený radiolog a přední český diagnostik MUDr. Ivo Horniak. Provozovatelem a zároveň investorem nového digitálního pracoviště je společnost B. Braun Avitum Austerlitz, která ve Slavkově u Brna působí již 10 let v oblasti dialyzační a rehabilitační péče.

                                                                      

Společnost B. Braun Avitum poskytuje svým pacientům nejmodernější možnou léčbu a snaží se jim zajistit přístup ke špičkovým technologiím. „Tento záměr vznikl ve chvíli, kdy jsme pro naše pacienty slavkovského dialyzačního střediska v Lázeňském domě chtěli pořídit nový ultrazvuk. Rozhodli jsme se, že investici rozšíříme i na digitální rentgen, který slavkovskému regionu citelně chyběl,“ vysvětluje dvoumiliónovou investici Martin Kuncek, ředitel společnosti B. Braun Avitum.   Toto zařízení tak nebude sloužit jen našim pacientům, ale bude k dispozici všem lékařům v regionu. Z důvodu lepší dostupnosti pro pacienty jsme se rozhodli ponechat rentgenové pracoviště v prostorách slavkovské polikliniky,“ dodává Kuncek.

„Pro občany našeho města i celého spádového regionu znamená pořízení nového digitálního rentgenu zvýšení komfortu při jejich vyšetřeních. Současně toto zásadní rozhodnutí společnosti B. Braun Avitum Austerlitz zcela jistě přispěje ke stabilizaci rentgenového pracoviště na poliklinice ve Slavkově u Brna,“ říká Ivan Charvát, starosta města Slavkov u Brna.   

Digitální rentgen přináší výhody pro pacienty i zdravotníky. „Kromě vysoké kvality snímků má digitální rentgen další výhody v podobě výrazně nižší radiační zátěže pro pacienty a díky tomu, že se snímky nevyvolávají, je šetrnější i k životnímu prostředí,“ říká k novému rentgenu Ivo Horniak, vedoucí lékař slavkovského rentgenového pracoviště.Velkým pomocníkem je také pro lékaře, kterým usnadní práci zejména s archivací snímků. Všechna data budou uložena na discích a síti, rentgenové snímky tak budou dostupnější nejen pro pacienty, ale i pro externí lékaře,“ dodává Horniak.

 

View Larger Map

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Slovenská komora sester a porodních asistentek už patnáct let každoročně uděluje prestižní ocenění vyjadřující oddanost práci a výborné znalosti naplňující podstatu ošetřovatelství. 

29.07.2022

Uplynulý „pandemický“ rok plný omezení byl výzvou pro všechny, ale obzvlášť pro rizikové skupiny lidí, jako jsou například právě pacienti s chronickým onemocněním ledvin. Přistupovat k životu aktivně a s optimismem se ne vždy daří, ale nesmíme se o to přestat snažit, i když se nám to pomyslné „světélko ve tmě“ zdá třeba chvíli neviditelné. Kde ale vzít ten pozitivní přístup, jak neupadnout do stereotypu? A kdy si přiznat, že potřebuji odbornou pomoc? I na takové otázky nám odpovídala klinická psycholožka PhDr. Marcela Znojová, která se dialyzovaným pacientům věnuje.
 

11.08.2021

Na hemodialyzačním středisku ve frýdecko-místecké nemocnici nově pomáhá plně automatizovaný systém míchání a distribuce kyselých koncentrátů. Nemocnice ho pořídila v rámci celkové rekonstrukce dialýzy, která byla po devíti měsících práce slavnostně otevřená v červnu. Personál i vedení nemocnice věří, že jim zařízení od společnosti B. Braun pomůže ušetřit nejenom čas. Nabízí totiž i úsporu z hlediska hospodaření.

29.07.2021