Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Slavkov u Brna má nové radiodiagnostické pracoviště s digitálním rentgenem

6. Září 2012

Slavkov u Brna má nové radiodiagnostické pracoviště s digitálním rentgenem

Provozovatelem a zároveň investorem nového digitálního pracoviště je společnost B. Braun Avitum Austerlitz, která ve Slavkově u Brna působí již 10 let v oblasti dialyzační a rehabilitační péče.

Společnost B. Braun Avitum Austerlitz otevřela v prostorách Polikliniky Slavkov u Brna nové rentgenové pracoviště s moderním digitálním rentgenem XR 6000 za bezmála 2 milióny korun. Vedoucím lékařem nového rentgenového pracoviště je vysoce zkušený radiolog a přední český diagnostik MUDr. Ivo Horniak. Provozovatelem a zároveň investorem nového digitálního pracoviště je společnost B. Braun Avitum Austerlitz, která ve Slavkově u Brna působí již 10 let v oblasti dialyzační a rehabilitační péče.

                                                                      

Společnost B. Braun Avitum poskytuje svým pacientům nejmodernější možnou léčbu a snaží se jim zajistit přístup ke špičkovým technologiím. „Tento záměr vznikl ve chvíli, kdy jsme pro naše pacienty slavkovského dialyzačního střediska v Lázeňském domě chtěli pořídit nový ultrazvuk. Rozhodli jsme se, že investici rozšíříme i na digitální rentgen, který slavkovskému regionu citelně chyběl,“ vysvětluje dvoumiliónovou investici Martin Kuncek, ředitel společnosti B. Braun Avitum.   Toto zařízení tak nebude sloužit jen našim pacientům, ale bude k dispozici všem lékařům v regionu. Z důvodu lepší dostupnosti pro pacienty jsme se rozhodli ponechat rentgenové pracoviště v prostorách slavkovské polikliniky,“ dodává Kuncek.

„Pro občany našeho města i celého spádového regionu znamená pořízení nového digitálního rentgenu zvýšení komfortu při jejich vyšetřeních. Současně toto zásadní rozhodnutí společnosti B. Braun Avitum Austerlitz zcela jistě přispěje ke stabilizaci rentgenového pracoviště na poliklinice ve Slavkově u Brna,“ říká Ivan Charvát, starosta města Slavkov u Brna.   

Digitální rentgen přináší výhody pro pacienty i zdravotníky. „Kromě vysoké kvality snímků má digitální rentgen další výhody v podobě výrazně nižší radiační zátěže pro pacienty a díky tomu, že se snímky nevyvolávají, je šetrnější i k životnímu prostředí,“ říká k novému rentgenu Ivo Horniak, vedoucí lékař slavkovského rentgenového pracoviště.Velkým pomocníkem je také pro lékaře, kterým usnadní práci zejména s archivací snímků. Všechna data budou uložena na discích a síti, rentgenové snímky tak budou dostupnější nejen pro pacienty, ale i pro externí lékaře,“ dodává Horniak.

 

View Larger Map

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Během rok trvající pandemie se nakazilo 40 pacientů dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Plzni. 11 jich zemřelo. Za jediný způsob, jak pacienty ochránit, považují zdravotníci očkování. „Speciální noční dialýzy pro covid pozitivní pacienty jedeme se zhruba tří týdenní přestávkou už od začátku října. Pomáháme s dialýzou i v nemocnici. Nasazení je místy extrémní. Potřebujeme rychle očkovat dialyzované pacienty a zvládli bychom to sami. Jen potřebujeme vakcínu,“ říká primářka dialyzačního střediska B. Braun Avitum MUDr. Lada Malánová. Světový den ledvin letos vychází na 11. března a nefrologové vyzývají, aby lidé, kteří prodělali Covid 19 s těžším průběhem, si nechali vyšetřit ledviny.

09.03.2021
B. Braun pro život

Herec Karel Zima, který daroval svému kamarádovi ledvinu, dostal jako rizikový pacient první očkovací dávku a vyzývá širokou veřejnost k očkování i ledvinové prevenci. „Chtěl bych vyzvat všechny, kteří s očkováním váhají, aby se naočkovat nechali. Je to dle mého jediná cesta, jak se z koronavirové sloty dostat,“ říká ambasador nadcházejícího Světového dne ledvin Karel Zima. Světový den ledvin letos vychází na 11. března a nefrologové vyzývají všechny, kdo prodělali Covid 19 s těžším průběhem, aby si nechali vyšetřit ledviny.

09.03.2021
Nefrologie

Významní čeští nefrologové vyjadřují rozčarování nad tím, že lidé na dialýze nejsou v prioritní skupině očkovaných. „Na Ministerstvo zdravotnictví jsme již jako Česká nefrologická společnost několikrát neúspěšně apelovali. Jde o zbytečný hazard. Řádově se jedná pouze o jednotky tisíc pacientů. Navíc zdravotníci na dialýzách jsou zvyklí očkovat sami, takže v logistice problém nevidím,“ říká k očkovací strategii přednosta Kliniky nefrologie VFN v Praze prof. MUDr. Vladimír Tesař DrSc., MBA.

09.03.2021
Nefrologie