Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Skupina B. Braun přispěla k diskuzi na téma "Bezpečnost zdravotnického personálu na pracovišti"

26. Duben 2013

Skupina B. Braun přispěla k diskuzi na téma "Bezpečnost zdravotnického personálu na pracovišti"

IV. celostátní odborná konference s názvem „Nozokomiální nákazy - bezpečnost zdravotnického personálu na pracovišti“ ukázala možnosti ochrany zdravotníků před incidenty.

 

Dne 22. února se uskutečnila v IV. celostátní odborná konference  s názvem „Nozokomiální nákazy. Bezpečnost zdravotnického personálu na pracovišti“. Konference byla pořádána společností Promediamotion v pražském Paláci Charitas.  Společnost B. Braun Medical se stala jedním z partnerů této akce.

Jak již napovídá název konference, program byl věnován z velké části tématům bezpečí ve zdravotnických zařízeních, tentokrát však i z pohledu ochrany personálu.  V rámci programu byly prezentovány aktuální  informace z oblasti prevence rizik nákaz pro zdravotnický personál včetně příslušných změn v legislativě.

Nezbytnou součástí ochrany zdravotnického personálu je i používání osobních ochranných pracovních prostředků,  mezi které patří i vyšetřovací a operační rukavice.

Tématu  výběru a použití rukavic se proto v rámci konference věnovala Jana Bednaříková ze společnosti  B. Braun Medical. V rámci svého sdělení zdůraznila důležitost správné volby rukavice pro daný účel použití, protože jednotlivé rukavice mají rozdílné technické parametry, jako je třeba propustnost.  Porozumění klíčovým vlastnostem rukavic je proto nezbytnou součástí ochrany zdravotnického personálu.

Konference byla oceněna hojnou účastí.  Dá se tedy přepokládat, že témata týkající se bezpečnosti personálu jsou stále živá i mezi zdravotníky a je žádoucí v nich dále pokračovat.

Bc. Tomáš Kovrzek
odborný garant Aesculap Akademie
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Cieľom projektu bolo zvýšenie bezpečnosti zdravotníckeho personálu pri príprave a podávaní cytostatickej liečby a zároveň zvýšenie bezpečnosti pacientov a zníženie výskytu nežiaducich účinkov. 

14.10.2021
Události

Společnost B. Braun představuje uzavřený samčí konektor PureSite, který lépe chrání zdravotníky před chemickou a mikrobiologickou kontaminací během celého procesu manipulace s lékem – od jeho přípravy až po podání.

02.08.2021

Zdravotníci čelí v období pandemie koronaviru extrémnímu tlaku a práci v náročných podmínkách. Skupina B. Braun v rámci svého projektu B. Braun pro život podporuje řadu aktivit, které jsou určeny právě pro nejvytíženější pracoviště v České republice i na Slovensku.  

23.12.2020