Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Rychle, bezpečně a bezuzlově s chirurgickým vláknem Quill

28. Červen 2019

Rychle, bezpečně a bezuzlově s chirurgickým vláknem Quill

Samozádržné chirurgické šicí vlákno Quill™ s originální „ostnatou“ strukturou povrchu zcela eliminuje potřebu uchycení uzlů a zajišťuje rychlejší uzavření rány s menším množstvím potřebného materiálu při chirurgických zákrocích. „Jsem přesvědčen, že bezuzlové vlákno Quill™ zvýší kvalitu šití na vyšší úroveň a stane se nenahraditelnou součástí lokálních pracovišť,“ říká team leader pro divizi Aesculap Closure Technologies MUDr. Petr Koutecký.

Jedinečný přínos pro uzavření rány napříč mnoha obory

Quill zastřešuje komplexní univerzální sortiment vstřebatelného a nevstřebatelného šicího materiálu, zahrnuje výrobky z polylaktátů a polyglykolů (Monoderm™), polydioxanonu (PDO) a polypropylenu ve dvou provedeních – oboustranné chirurgické šicí vlákno a jednostranné chirurgické šicí vlákno. „Využívá se v ortopedii, urologii, gynekologii nebo pro plastickou či robotickou chirurgii. Toto inovativní uzavírací zařízení umožňuje obousměrnou fixaci uvnitř tkáně. Pomáhá snížit trauma tkáně, usnadňuje hojení a minimalizuje jizvení,“ dodává MUDr. Petr Koutecký.

 

Quill™ v číslech

  • Použito u více než 25 milionů operací. Bezuzlové chirurgické šicí vlákno Quill™ bylo vyzkoušeno u více než 25 milionů operací a prokázalo se, že jeho jedinečná ostnatá konstrukce eliminuje manuální a především časově náročné vázání uzlů pro zajištění uzávěru při přibližování měkkých tkání.
  • Posuzováno ve více než 80 klinických pracích.
  • Dosažení až 50% zkrácení doby uzavírání při ortopedických operacích.

 

Výhody při použití Quill™

Ortopedické operace:

  • rozložení napětí po celé délce rány,
  • rychlejší uzávěr ran, jednoduché použití i pro dva operatéry.

Urologie, gynekologie, robotická chirurgie:

  • naprosto vhodné pro rychlost a bezpečnost při robotickém uzavírání ran,
  • zajišťuje silnější a vodotěsnější uzávěry urologických operací.

Plastická chirurgie:

  • 50% urychlení uzavření ran oproti tradičnímu uzavírání stehem.

 

Bc. Aneta Bičišťová
divize Aesculap - Closure Technologies
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Společnost B. Braun rozšířila své portfolio vstřebatelných hemostatických prostředků z oxidované celulózy o nového benjamínka.

30.04.2021
Aktuality z B. Braun

Robotická chirurgie, vycházející z nejslavnějšího českého slova bratří Čapků robot, se u nás dostala do povědomí široké veřejnosti v roce 2008 a od té doby urazila dlouhou cestu. Primář Chirurgického oddělení Nemocnice Nový Jičín a.s., člena skupiny AGEL, Matej Škrovina nám popsal, jak významnou roli v moderní medicíně hraje právě robotická chirurgie, která čím dál více usnadňuje práci lékařům, zvyšuje kvalitu operačního výkonu a urychluje uzdravení pacientů.

15.07.2020
Chirurgie

Lékaři Nemocnice Šumperk od konce února operují novými chirurgickými nástroji. Místo jejich koupě si nemocnice téměř 3 500 chirurgických nástrojů špičkové kvality jako první v Česku a ve střední Evropě pronajala od společnosti B. Braun Medical na šest let. Součástí řešení je prvotřídní autorizovaný servis či proškolení personálu.

20.04.2020
Chirurgie