Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

28. Červen 2019

Rychle, bezpečně a bezuzlově s chirurgickým vláknem Quill

Samozádržné chirurgické šicí vlákno Quill™ s originální „ostnatou“ strukturou povrchu zcela eliminuje potřebu uchycení uzlů a zajišťuje rychlejší uzavření rány s menším množstvím potřebného materiálu při chirurgických zákrocích. „Jsem přesvědčen, že bezuzlové vlákno Quill™ zvýší kvalitu šití na vyšší úroveň a stane se nenahraditelnou součástí lokálních pracovišť,“ říká team leader pro divizi Aesculap Closure Technologies MUDr. Petr Koutecký.

Jedinečný přínos pro uzavření rány napříč mnoha obory

Quill zastřešuje komplexní univerzální sortiment vstřebatelného a nevstřebatelného šicího materiálu, zahrnuje výrobky z polylaktátů a polyglykolů (Monoderm™), polydioxanonu (PDO) a polypropylenu ve dvou provedeních – oboustranné chirurgické šicí vlákno a jednostranné chirurgické šicí vlákno. „Využívá se v ortopedii, urologii, gynekologii nebo pro plastickou či robotickou chirurgii. Toto inovativní uzavírací zařízení umožňuje obousměrnou fixaci uvnitř tkáně. Pomáhá snížit trauma tkáně, usnadňuje hojení a minimalizuje jizvení,“ dodává MUDr. Petr Koutecký.

 

Quill™ v číslech

  • Použito u více než 25 milionů operací. Bezuzlové chirurgické šicí vlákno Quill™ bylo vyzkoušeno u více než 25 milionů operací a prokázalo se, že jeho jedinečná ostnatá konstrukce eliminuje manuální a především časově náročné vázání uzlů pro zajištění uzávěru při přibližování měkkých tkání.
  • Posuzováno ve více než 80 klinických pracích.
  • Dosažení až 50% zkrácení doby uzavírání při ortopedických operacích.

 

Výhody při použití Quill™

Ortopedické operace:

  • rozložení napětí po celé délce rány,
  • rychlejší uzávěr ran, jednoduché použití i pro dva operatéry.

Urologie, gynekologie, robotická chirurgie:

  • naprosto vhodné pro rychlost a bezpečnost při robotickém uzavírání ran,
  • zajišťuje silnější a vodotěsnější uzávěry urologických operací.

Plastická chirurgie:

  • 50% urychlení uzavření ran oproti tradičnímu uzavírání stehem.

 

Aneta Bičišťová
divize Aesculap - Closure Technologies

Čtěte také

Evropská společnost pro chirurgickou onkologii (ESSO - European Society of Surgical Oncology) pořádala letos v říjnu již 39. ročník největšího chirurgického kongresu v Evropě. Tentokrát se dějištěm kongresu stal nizozemský Rotterdam.

19.12.2019
Chirurgie

Aneb opravdoví průkopníci si zasluhují lepší zobrazení. I tak lze uvést 3D mikroskop Aeos, který na podzim 2019 představuje společnost B. Braun Medical v Česku.

08.11.2019
Aesculap Akademie

V súčasnosti tvoria staplery neodmysliteľnú a nenahraditeľnú súčasť chirurgického inštrumentária. Na základe mnohých klinických štúdií môžeme konštatovať, že moderné staplery umožňujú rýchle, efektívne a bezpečné vykonanie resekcie a anastomózy na gastrointestinálnom trakte, rovnako ako aj resekciu a uzáver pľúcneho parenchýmu, cievnych štruktúr alebo napríklad resekciu pankreasu. Ich použitie v klinickej praxi nielen uľahčuje prácu chirurga, ale tiež výrazne skracuje operačný čas a zvyšuje spoľahlivosť sutúry aj bezpečnosť chirurgických výkonov. Jasné limity laparoskopie vyúsťujú do hľadania a vývoja nových, lepších a sofistikovanejších technológií a postupov.

06.08.2019
Aktuality z B. Braun