Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Riziko infekce výrazně snižují antimikrobiální rukavice

20. Březen 2014

Riziko infekce výrazně snižují antimikrobiální rukavice

Společnost Ansell, přední světový výrobce ochranných zdravotnických pomůcek, oznámila výsledky nedávno publikované studie,1 prokazující potenciál antimikrobiálních operačních rukavic snižovat riziko vzniku chirurgické infekce (SSI - Surgical Site Infection).

Antimikrobiální látky obsažené v rukavicích mohou v případě jejich poškození zabránit množení bakterií na rukou chirurga, a tím pomáhají snížit riziko kontaminace rány. Společnost Ansell je na čelním místě ve vývoji pokročilých technologií a inovací, včetně bezpudrových chirurgických rukavic Gammex® s antimikrobiální technologií (AMT) pro prevenci chirurgických infekcí a snížení rizika přenosu mikrobů.

U 65 % chirurgických výkonů dojde k poškození rukavic

Protržení rukavic narušuje jejich fyzikální ochrannou funkci. Bylo prokázáno, že narušení bariéry, kterou rukavice představují, je časté. Klinické studie prokázaly, že k poškození rukavic dochází až u 65 % chirurgických výkonů1 s tím, že až 83 % z nich zůstane chirurgy nepovšimnuto.2 Riziko poškození rukavic se navíc zvyšuje úměrně délce prováděného výkonu a stejný princip platí i pro růst kožní bakteriální flóry na rukou chirurga,3 která může při poškození rukavic kontaminovat ránu. Světová zdravotnická organizace (WHO) odhaduje výskyt chirurgických infekcí mezi 0,5 a 15 %, v závislosti na typu výkonu a stavu pacienta.4 Chirurgické infekce mají významný vliv na délku hospitalizace a s tím spojené finanční výdaje jak pro pacienta, tak pro systém zdravotní péče.

„Výsledky studie prokazují, jak důležitou roli naše jedinečné antimikrobiální operační rukavice při zvyšování úrovně technologií zaměřených na závažný problém zdravotní péče hrají. Ve výsledku dokáží zvýšit bezpečí pacientů,“ uvedl Anthony B. Lopez, prezident a generální ředitel společnosti Ansell Medical Solu­tions, a dodal: „Nepřestáváme klást důraz na ochranu a funkčnost celého produktového portfolia a i nadále budeme v segmentu operačních rukavic přicházet s inovacemi, abychom dokázali nabízet nová bezpečná řešení v celosvětovém měřítku.“

Rukavice Gammex® s antimikrobiální technologií AMT

Bezpudrové operační rukavice Gammex®, vyráběné společností Ansell, mají antimikrobiální vnitřní vrstvu obsahující chlorhexidin glukonát (CHG), účinnou antimikrobiální látku s vynikajícími baktericidními a viricidními účinky - byla prokázána více než 99% účinnost proti hepatitidě C, 99% účinnost proti kmenu Mn viru HIV-1 a 99,7% až vyšší než 99,999% účinnost proti osmi běžným bakteriím, včetně grampozitivních, gramnegativních i lékově resistentních kmenů.2 Rukavice jsou vyrobeny podle patentované anatomické formy společnosti Ansell, poskytují nadstandardní komfort, dobře padnou a v oblasti dlaní mají mikroskopicky strukturovanou vnější stranu pro bezpečnější uchopení nástrojů.  

* Klinická studie nepotvrdila, že by bezpudrové operační rukavice Gammex® s antimikrobiální technologií AMT chránily proti přenosu krevních patogenů při poranění kůže.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vstřebatelné pletené chirurgické šicí vlákno potažené chlorhexidinem diacetátem (CHD) je novinka v naší řadě šicích materiálů Novosyn. Využívají ho už například zdravotníci na ortopedickém oddělení Nemocnice Šumperk v rámci nového konceptu péče. Podle tamního primáře MUDr. Jána Debreho vlákno potažené CHD svou účinností pokrývá spektrum nejčastějších laboratorně diagnostikovaných infekčních agens v ortopedii, a výrazně tak snižuje riziko infekcí.

18.06.2021
Chirurgické obory

Po úspěšném uvedení na trh systému Ennovate® pro řešení degenerativních onemocnění a traumat páteře rozšířil Aesculap ve spolupráci s mezinárodními páteřními centry včetně České republiky platformu Ennovate® i do oblasti řešení deformit páteře. 

23.02.2021
Chirurgické obory

Střevo patří vedle plic a kůže k jednomu z největších imunitních orgánů v lidském těle. V našem těle plní mnoho důležitých funkcí a významně se podílí na celkové imunitě organismu. Jak ukazují poslední práce, je pravděpodobné, že například mikrobiální složení v zažívacím traktu má úzkou spojitost s některými onemocněními, včetně psychiatrických, anebo že vakuová terapie patří mezi jeden z největších posunů poslední doby v oblasti chirurgické léčby. Toto je jen část tématu, na které jsme se zaměřili v našem rozhovoru se zástupcem přednosty pro vědu a výzkum na Chirurgické klinice 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady docentem Martinem Oliveriusem.

23.12.2020
Chirurgické obory