Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Prostějovské hemodialyzační středisko oslavilo 20 let

9. Prosinec 2013

Prostějovské hemodialyzační středisko oslavilo 20 let

V prostějovské nemocnici, která je součástí řetězce zdravotnických zařízení Agel, již dvacet let poskytují hemodialyzační léčbu pacientům s chronickým selháním ledvin.

Při slavnostní příležitosti oslavy 20. výročí vzniku dialyzačního střediska realizační tým v čele s jeho vrchní sestrou Annou Říhovou a paní Jarmilou Zbožínkovou zorganizoval vzdělávací akci zaměřenou právě na témata související s renálním selháním. Partnerem akce byla společnost B. Braun Avitum, která dlouhodobě s prostějovskou nemocnicí a zdravotnickými zařízeními v rámci skupiny Agel spolupracuje.

Primářka dialyzačního střediska MUDr. Eva Rozmánková se ve své přednášce zaměřila na nové technické a medicínské trendy. Fakt dramatického posunu ve zlepšení zdravotní péče byl ukázán i na příkladu prodlužující se doby, po kterou pacienti podstupují dialyzační léčbu a žijí kvalitní život.

Paní Hana Jeřábková, sestra z partnerského Dialyzačního střediska B. Braun Avitum Slavkov u Brna, ve své přednášce upozornila, že práce na dialyzačním středisku představuje pro zdravotníky velkou psychickou zátěž. Téma syndromu vyhoření a péče o duševní hygienu tak oslovilo prakticky všechny posluchače.

Hemodialyzační středisko v nemocnici v Prostějově v uplynulých dvou desetiletích léčilo stovky pacientů a permanentně se mu daří zvyšovat kvalitu poskytované zdravotní péče. Za obrovský kus dobré práce patří velké poděkování samozřejmě všem dřívějším i v současnosti aktivním zdravotníkům.

Mgr. Boris Malhocký, MBA
manažer divize B. Braun Avitum
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Slovenská komora sester a porodních asistentek už patnáct let každoročně uděluje prestižní ocenění vyjadřující oddanost práci a výborné znalosti naplňující podstatu ošetřovatelství. 

29.07.2022

Uplynulý „pandemický“ rok plný omezení byl výzvou pro všechny, ale obzvlášť pro rizikové skupiny lidí, jako jsou například právě pacienti s chronickým onemocněním ledvin. Přistupovat k životu aktivně a s optimismem se ne vždy daří, ale nesmíme se o to přestat snažit, i když se nám to pomyslné „světélko ve tmě“ zdá třeba chvíli neviditelné. Kde ale vzít ten pozitivní přístup, jak neupadnout do stereotypu? A kdy si přiznat, že potřebuji odbornou pomoc? I na takové otázky nám odpovídala klinická psycholožka PhDr. Marcela Znojová, která se dialyzovaným pacientům věnuje.
 

11.08.2021

Na hemodialyzačním středisku ve frýdecko-místecké nemocnici nově pomáhá plně automatizovaný systém míchání a distribuce kyselých koncentrátů. Nemocnice ho pořídila v rámci celkové rekonstrukce dialýzy, která byla po devíti měsících práce slavnostně otevřená v červnu. Personál i vedení nemocnice věří, že jim zařízení od společnosti B. Braun pomůže ušetřit nejenom čas. Nabízí totiž i úsporu z hlediska hospodaření.

29.07.2021