Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Nefrologie: Události

Prostějovské hemodialyzační středisko oslavilo 20 let

Mgr. Boris Malhocký, MBA

9. Prosinec 2013

Dialyzační střediska Aktuality B. Braun

V prostějovské nemocnici, která je součástí řetězce zdravotnických zařízení Agel, již dvacet let poskytují hemodialyzační léčbu pacientům s chronickým selháním ledvin.

Při slavnostní příležitosti oslavy 20. výročí vzniku dialyzačního střediska realizační tým v čele s jeho vrchní sestrou Annou Říhovou a paní Jarmilou Zbožínkovou zorganizoval vzdělávací akci zaměřenou právě na témata související s renálním selháním. Partnerem akce byla společnost B. Braun Avitum, která dlouhodobě s prostějovskou nemocnicí a zdravotnickými zařízeními v rámci skupiny Agel spolupracuje.

Primářka dialyzačního střediska MUDr. Eva Rozmánková se ve své přednášce zaměřila na nové technické a medicínské trendy. Fakt dramatického posunu ve zlepšení zdravotní péče byl ukázán i na příkladu prodlužující se doby, po kterou pacienti podstupují dialyzační léčbu a žijí kvalitní život.

Paní Hana Jeřábková, sestra z partnerského Dialyzačního střediska B. Braun Avitum Slavkov u Brna, ve své přednášce upozornila, že práce na dialyzačním středisku představuje pro zdravotníky velkou psychickou zátěž. Téma syndromu vyhoření a péče o duševní hygienu tak oslovilo prakticky všechny posluchače.

Hemodialyzační středisko v nemocnici v Prostějově v uplynulých dvou desetiletích léčilo stovky pacientů a permanentně se mu daří zvyšovat kvalitu poskytované zdravotní péče. Za obrovský kus dobré práce patří velké poděkování samozřejmě všem dřívějším i v současnosti aktivním zdravotníkům.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník