Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Prostějovské hemodialyzační středisko oslavilo 20 let

9. Prosinec 2013

Prostějovské hemodialyzační středisko oslavilo 20 let

V prostějovské nemocnici, která je součástí řetězce zdravotnických zařízení Agel, již dvacet let poskytují hemodialyzační léčbu pacientům s chronickým selháním ledvin.

Při slavnostní příležitosti oslavy 20. výročí vzniku dialyzačního střediska realizační tým v čele s jeho vrchní sestrou Annou Říhovou a paní Jarmilou Zbožínkovou zorganizoval vzdělávací akci zaměřenou právě na témata související s renálním selháním. Partnerem akce byla společnost B. Braun Avitum, která dlouhodobě s prostějovskou nemocnicí a zdravotnickými zařízeními v rámci skupiny Agel spolupracuje.

Primářka dialyzačního střediska MUDr. Eva Rozmánková se ve své přednášce zaměřila na nové technické a medicínské trendy. Fakt dramatického posunu ve zlepšení zdravotní péče byl ukázán i na příkladu prodlužující se doby, po kterou pacienti podstupují dialyzační léčbu a žijí kvalitní život.

Paní Hana Jeřábková, sestra z partnerského Dialyzačního střediska B. Braun Avitum Slavkov u Brna, ve své přednášce upozornila, že práce na dialyzačním středisku představuje pro zdravotníky velkou psychickou zátěž. Téma syndromu vyhoření a péče o duševní hygienu tak oslovilo prakticky všechny posluchače.

Hemodialyzační středisko v nemocnici v Prostějově v uplynulých dvou desetiletích léčilo stovky pacientů a permanentně se mu daří zvyšovat kvalitu poskytované zdravotní péče. Za obrovský kus dobré práce patří velké poděkování samozřejmě všem dřívějším i v současnosti aktivním zdravotníkům.

Mgr. Boris Malhocký, MBA
manažer divize B. Braun Avitum
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Během rok trvající pandemie se nakazilo 40 pacientů dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Plzni. 11 jich zemřelo. Za jediný způsob, jak pacienty ochránit, považují zdravotníci očkování. „Speciální noční dialýzy pro covid pozitivní pacienty jedeme se zhruba tří týdenní přestávkou už od začátku října. Pomáháme s dialýzou i v nemocnici. Nasazení je místy extrémní. Potřebujeme rychle očkovat dialyzované pacienty a zvládli bychom to sami. Jen potřebujeme vakcínu,“ říká primářka dialyzačního střediska B. Braun Avitum MUDr. Lada Malánová. Světový den ledvin letos vychází na 11. března a nefrologové vyzývají, aby lidé, kteří prodělali Covid 19 s těžším průběhem, si nechali vyšetřit ledviny.

09.03.2021
B. Braun pro život

Herec Karel Zima, který daroval svému kamarádovi ledvinu, dostal jako rizikový pacient první očkovací dávku a vyzývá širokou veřejnost k očkování i ledvinové prevenci. „Chtěl bych vyzvat všechny, kteří s očkováním váhají, aby se naočkovat nechali. Je to dle mého jediná cesta, jak se z koronavirové sloty dostat,“ říká ambasador nadcházejícího Světového dne ledvin Karel Zima. Světový den ledvin letos vychází na 11. března a nefrologové vyzývají všechny, kdo prodělali Covid 19 s těžším průběhem, aby si nechali vyšetřit ledviny.

09.03.2021
Nefrologie

Významní čeští nefrologové vyjadřují rozčarování nad tím, že lidé na dialýze nejsou v prioritní skupině očkovaných. „Na Ministerstvo zdravotnictví jsme již jako Česká nefrologická společnost několikrát neúspěšně apelovali. Jde o zbytečný hazard. Řádově se jedná pouze o jednotky tisíc pacientů. Navíc zdravotníci na dialýzách jsou zvyklí očkovat sami, takže v logistice problém nevidím,“ říká k očkovací strategii přednosta Kliniky nefrologie VFN v Praze prof. MUDr. Vladimír Tesař DrSc., MBA.

09.03.2021
Nefrologie