Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Prestižní světové ocenění za design získal lékařský navigační systém OrthoPilot

29. Srpen 2008

Prestižní světové ocenění za design získal lékařský navigační systém OrthoPilot

OrthoPilot získal ocenění v kategorii „Lékařství a zdravotní péče“ mezinárodní soutěže iF product design award 2008. Hodnotící kritéria, kterými se mezinárodní odborná komise řídila, byla stupeň inovace, funkčnost, vizuální použití, bezpečnost a vliv na životní prostředí.

Praha, 29. července 2008 - OrthoPilot od společnosti B. Braun je operační navigační systém, který pomáhá chirurgům přesně umístit kloubní náhrady kolene a kyčelního kloubu. Oceněný model je nejrozšířenějším systémem tohoto druhu na světě, který lze díky softwarovému vybavení přizpůsobit dle přání a požadavků chirurga. V současné době využívají české nemocnice 30 navigačních systémů OrthoPilot.

Díky unikátním schopnostem softwaru TKA 4.2 dokáže OrthoPilot simulovat, co se během operace stane ještě před tím, než chirurg zamýšlený řez provede. Software systému OrthoPilot to dokáže díky schopnostem kalkulovat s napětím měkkých tkání a vazů okolo kloubu a také zobrazit mechanickou osu končetiny a pohyby v koleni. Tím OrthoPilot přispívá k mnohem plynulejšímu, přesnějšímu a především bezpečnějšímu průběhu celé operace.

K dosaženému úspěchu v „soutěži krásy“ zdravotnických produktů MUDr. Tomáš Ješina, obchodní a marketingový manažer ortopedické divize Aesculap společnosti B. Braun, říká: „OrthoPilot je nejrozšířenější operační navigační systém u nás a je příjemné, že vývojáři naší společnosti dokáží skloubit špičkovou techniku s dokonalým designem.“


O soutěži iF

iF product design award je prestižní mezinárodní soutěž v designu s tradicí sahající až do roku 1954. Označení iF se stalo vysoce uznávanou světovou značkou a je již po mnoho let zárukou nejnovějších trendů v designu. Mezinárodní odborná komise složená z řad respektovaných designerů a podnikatelů v letošním roce hodnotila ve dvanácti kategoriích přibližně 2800 přihlášených výrobků z pětatřiceti zemí světa.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Problematika infekcí v operační ráně (SSI-surgical site infection) je velmi diskutovaným tématem. SSI tvoří 38% všech infekcí v nemocnicích.

23.11.2021
Chirurgické obory

Nahlížet na problematiku komplexně je podstatou úspěchu téměř ve všech medicínských odvětvích. Nejinak je tomu i v oblasti hojení ran. 

14.10.2021
Chirurgické obory

Vstřebatelné pletené chirurgické šicí vlákno potažené chlorhexidinem diacetátem (CHD) je novinka v naší řadě šicích materiálů Novosyn. Využívají ho už například zdravotníci na ortopedickém oddělení Nemocnice Šumperk v rámci nového konceptu péče. Podle tamního primáře MUDr. Jána Debreho vlákno potažené CHD svou účinností pokrývá spektrum nejčastějších laboratorně diagnostikovaných infekčních agens v ortopedii, a výrazně tak snižuje riziko infekcí.

18.06.2021
Chirurgické obory