Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

Pracovní den České nefrologické společnosti

redakce Braunovin

31. Leden 2022

Dne 11. listopadu 2021 se konal v Litomyšli 55. pracovní den České nefrologické společnosti, a to ve spolupráci s dialyzačním střediskem B. Braun Avitum Ústí nad Orlicí. Zahájení a úvodního slova se ujali prof. MUDr. Vladimír Tesař, DrSc., MBA, FASN, z Kliniky nefrologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice a prim. MUDr. Petr Gorun z dialyzačního střediska Ústí nad Orlicí.

Následoval cyklus přednášek, jejichž ústředním tématem byla problematika nefroonkologie se zaměřením především na oblast karcinomu ledvin ze světlých buněk (dříve Grawitzův tumor) a mnohočetného myelomu. „S onkologickým onemocněním se nefrologové setkávají poměrně často a stále častěji i u mladších pacientů. Může to být jedna z příčin selhání ledvin s nutností náhrady jejich funkce dialýzou,“ okomentoval pracovní den primář Gorun. Kromě nefrologů se pracovního dne účastnili také hematologové nebo urologové. Na závěr proběhla diskuse především se zaměřením na léčbu mnohočetného myelomu, kterou ve své přednášce představil hematolog prof. MUDr. Vladimír Maisnar, Ph.D., MBA, ze IV. interní hematologické kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník