Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Pečlivě vybírejte svého koloproktologa

Česká republika se stále drží v čele celosvětových statistik výskytu rakoviny tlustého střeva. Proč je tomu tak? Jaké jsou nejnovější pokroky v léčbě? A jak můžeme přesvědčit pacienty, aby se více zaměřili na prevenci? Tyto otázky jsme položili předsedovi Koloproktologické sekce České chirurgické společnosti MUDr. Júliovi Örhalmimu.

V našem podcastu jsme s ním otevřeně diskutovali o rozdílech v poskytované péči mezi různými proktologickými pracovišti v České republice. Rozdíly se neomezují pouze na diagnózu a provádění operačních zákroků, ale také na kvalitu následné péče, která hraje klíčovou roli ve zlepšení kvality života pacientů, zejména pokud jde o situace, kdy je nutné zavést stomii. Samozřejmě jsme nezapomněli ani na onemocnění hemoroidů, kterým trpí každoročně kolem 800 tisíc lidí. I když samotné hemoroidy ve většině případů neohrožují život, jejich symptomy mohou připomínat příznaky rakoviny tlustého střeva. Proto je důležité podstoupit důkladné vyšetření. V podcastu se dozvíte, jaké vyšetření je vhodné, kdy je vhodné ho provést a kam se obrátit.

Poslechněte si rozhovor s předním českým proktologem MUDr. Júliem Örhalmim a myslete na prevenci.  

Rozhovor s předním českým proktologem si můžete přečíst ZDE.

Lékař

MUDr. Július Örhalmi, Ph.D, MBA

Předseda Koloproktologické sekce České chirurgické společnosti ČLS JEP

linked-in

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata nebo osobnosti, které byste v našem podcastu chtěli slyšet.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.
Lékař

MUDr. Július Örhalmi, Ph.D, MBA

Předseda Koloproktologické sekce České chirurgické společnosti ČLS JEP

linked-in

Související a doporučené podcasty

Zpět na všechny podcasty

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník