Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Plzeňští chirurgové jako první v kraji operují s 3D laparoskopem Einstein Vision®

21. Leden 2016

Plzeňští chirurgové jako první v kraji operují s 3D laparoskopem Einstein Vision®

prof. MUDr. Vladislav Třeška, DrSc. popisuje probíhající operaci žlučníku

„3D technologie je to nejlepší, co můžeme pacientům poskytnout,“ říká přednosta chirurgické kliniky FN Plzeň prof. MUDr. Vladislav Třeška, DrSc. Nový 3D laparoskop Einstein Vision® byl představen novinářům prostřednictvím živě streamované operace žlučníku v rámci tiskové konference, která se konala v pondělí 20. ledna ve Fakultní nemocnici v Plzni.

„Velice nás těší, že jsme mohli zahájit spolupráci s plzeňskou nemocnicí a tuto technologii jim poskytnout. Věřím, že Einstein Vision® zefektivní práci operatérů a poskytne komfort jak jim, tak pacientům,“ komentuje produktový specialista Mgr. David Fibigr, který na místě zařizoval hladký průběh živého přenosu operace novinářům.

 

Více než 4 800 operací ročně

Lékaři chirurgické kliniky v roce 2015 provedli více než 4 800 operací, z toho 1 020 zákroků laparoskopickou cestou. Celkem 39 lékařů, 106 sester a další zaměstnanci této kliniky pečují o hospitalizované pacienty na 135 lůžcích a zároveň v ambulantním provozu. Nová 3D laparoskopická sestava přináší větší komfort operatérům, pacientům a zároveň přináší možnost archivovat celý průběh operace.

 

Maximální možný komfort

„Ročně provádíme kolem 350 operací žlučníku. Dnes se 96 % těchto operací provádí laparoskopicky. 3D technika je špička, která přišla v poslední době. 3D techniku máme sice jen několik dní, ale už jsme stihli provést na 8 operací a do budoucna plánujeme provádět veškerou operativu 3D technikou. Tento přístroj bude vytížen i pro další operace. Budeme ji hlavně používat na operaci střev, oblasti konečníků a tlustého střeva, pak operaci kýl a operace jater,“ plánuje prof. MUDr. VladislavTřeška, DrSc. „3D technologie je pro chirurga obrovská výhoda. Operace jsou rychlejší a bezpečnější, o to nám jde, o maximální možný komfort pro pacienta, který 3D laparoskopie umožňuje,“ dodává.  

 

Marie Polášková
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Značka Aesculap® je již po desetiletí synonymem pro kvalitu, inovaci a tvorbu nových standardů v chirurgii. S rozvojem miniinvazivních postupů toto platí i pro technologie používané v laparoskopické chirurgii.

22.09.2022

Při revizní operaci náhrady kyčelního kloubu byl vůbec poprvé mimo Německo použit implantát B. Braun vyrobený konkrétnímu pacientovi na míru.

30.08.2022

Chirurgovia v Ústrednej vojenskej nemocnici SNP Ružomberok FN ako jedni z mála na Slovensku, už niekoľko mesiacov pracujú 3D laparoskopickou vežou Einstein Vision® od firmy B. Braun

11.11.2015
Chirurgické obory