Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Chirurgie:

Plzeňští chirurgové jako první v kraji operují s 3D laparoskopem Einstein Vision®

Marie Polášková

21. Leden 2016

3D endoskopie

„3D technologie je to nejlepší, co můžeme pacientům poskytnout,“ říká přednosta chirurgické kliniky FN Plzeň prof. MUDr. Vladislav Třeška, DrSc. Nový 3D laparoskop Einstein Vision® byl představen novinářům prostřednictvím živě streamované operace žlučníku v rámci tiskové konference, která se konala v pondělí 20. ledna ve Fakultní nemocnici v Plzni.

„Velice nás těší, že jsme mohli zahájit spolupráci s plzeňskou nemocnicí a tuto technologii jim poskytnout. Věřím, že Einstein Vision® zefektivní práci operatérů a poskytne komfort jak jim, tak pacientům,“ komentuje produktový specialista Mgr. David Fibigr, který na místě zařizoval hladký průběh živého přenosu operace novinářům.

Více než 4 800 operací ročně

Lékaři chirurgické kliniky v roce 2015 provedli více než 4 800 operací, z toho 1 020 zákroků laparoskopickou cestou. Celkem 39 lékařů, 106 sester a další zaměstnanci této kliniky pečují o hospitalizované pacienty na 135 lůžcích a zároveň v ambulantním provozu. Nová 3D laparoskopická sestava přináší větší komfort operatérům, pacientům a zároveň přináší možnost archivovat celý průběh operace.

Maximální možný komfort

„Ročně provádíme kolem 350 operací žlučníku. Dnes se 96 % těchto operací provádí laparoskopicky. 3D technika je špička, která přišla v poslední době. 3D techniku máme sice jen několik dní, ale už jsme stihli provést na 8 operací a do budoucna plánujeme provádět veškerou operativu 3D technikou. Tento přístroj bude vytížen i pro další operace. Budeme ji hlavně používat na operaci střev, oblasti konečníků a tlustého střeva, pak operaci kýl a operace jater,“ plánuje prof. MUDr. VladislavTřeška, DrSc. „3D technologie je pro chirurga obrovská výhoda. Operace jsou rychlejší a bezpečnější, o to nám jde, o maximální možný komfort pro pacienta, který 3D laparoskopie umožňuje,“ dodává.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník