Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Pacienti z Ivančic už nemusí dojíždět, dialýzu mají nově přímo v nemocnici

5. Prosinec 2012

Pacienti z Ivančic už nemusí dojíždět, dialýzu mají nově přímo v nemocnici

Namáhavé cesty do Brna jsou pro pacienty s nemocnými ledvinami z Ivančic a okolí minulostí. Společnost B. Braun Avitum totiž v místní nemocnici zahájila provoz dialyzačního střediska, které nemocným umožní hemodialýzu i peritoneální (tzv. domácí) dialýzu.

Společnost B. Braun Avitum otevřela v Ivančicích své 14. dialyzační středisko v ČR. 

Až dosud ivančická zdravotnická zařízení možností dialýzy nedisponovala a pacienti byli odkázáni na dojíždění do větších měst. „Dlouhá vzdálenost na dialyzační ošetření je náročná nejen pro pacienty, ale je i nákladná pro zdravotní pojišťovny, které dopravu hradí,“ říká Martin Kuncek, ředitel společnosti B. Braun Avitum.

Investice do vybudování a vybavení dialyzačního střediska Ivančice přesáhla 20 miliónů korun. Dialyzační středisko Ivančice disponuje nejmodernějšími dostupnými technologiemi, nadstandardním vybavením pro pacienty a velmi zkušeným zdravotnickým personálem,“ zdůrazňuje přednosti střediska Martin Kuncek.  

Pacienti mohou dialyzační služby využívat v pondělí, středu a pátek, vždy od 7,30 až do 19,00 hodin
a během dialýzy mohou používat zdarma bezdrátové WI-Fi připojení k internetu, poslouchat hudbu či sledovat televizi. „V současné době využívá naše služby 11 pacientů. Očekáváme, že do roka se tento počet zvýší na 30 a do dvou let pak na 40 pacientů. Jsem rád, že všem nemocným z blízkého
i vzdálenějšího okolí můžeme nabídnout kvalitní péči a věřím, že budou s naším zařízením i zdravotnickým personálem spokojeni,“ doplňuje Jakub Ševčík, vedoucí lékař Dialyzačního střediska Ivančice.

„Otevření nového dialyzačního střediska v naší nemocnici je dalším krokem ke zkvalitnění zdravotní péče obyvatelům spádové oblasti a především všem těm, kteří doteď museli v důsledku svého onemocnění dojíždět na dialyzační střediska v jiných městech. Naším cílem je vytvořit podmínky pro poskytování té nejlepší možné a dostupné léčby, dialyzační středisko B. Braun Avitum je toho důkazem,“ říká Jaromír Hrubeš, ředitel Nemocnice Ivančice.

Nemocných, kteří dialýzu potřebují, neustále přibývá a mnoho dialyzačních středisek již hlásí plnou kapacitu. Společnost B. Braun Avitum na tento vývoj reaguje a je předním poskytovatelem dialyzační léčby nejen v České republice, ale i v celé Evropě. V současné době B. Braun Avitum provozuje více než 80 dialyzačních středisek ve 13 zemích Evropy.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Uplynulý „pandemický“ rok plný omezení byl výzvou pro všechny, ale obzvlášť pro rizikové skupiny lidí, jako jsou například právě pacienti s chronickým onemocněním ledvin. Přistupovat k životu aktivně a s optimismem se ne vždy daří, ale nesmíme se o to přestat snažit, i když se nám to pomyslné „světélko ve tmě“ zdá třeba chvíli neviditelné. Kde ale vzít ten pozitivní přístup, jak neupadnout do stereotypu? A kdy si přiznat, že potřebuji odbornou pomoc? I na takové otázky nám odpovídala klinická psycholožka PhDr. Marcela Znojová, která se dialyzovaným pacientům věnuje.
 

11.08.2021

Na hemodialyzačním středisku ve frýdecko-místecké nemocnici nově pomáhá plně automatizovaný systém míchání a distribuce kyselých koncentrátů. Nemocnice ho pořídila v rámci celkové rekonstrukce dialýzy, která byla po devíti měsících práce slavnostně otevřená v červnu. Personál i vedení nemocnice věří, že jim zařízení od společnosti B. Braun pomůže ušetřit nejenom čas. Nabízí totiž i úsporu z hlediska hospodaření.

29.07.2021

Během rok trvající pandemie se nakazilo 40 pacientů dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Plzni. 11 jich zemřelo. Za jediný způsob, jak pacienty ochránit, považují zdravotníci očkování. „Speciální noční dialýzy pro covid pozitivní pacienty jedeme se zhruba tří týdenní přestávkou už od začátku října. Pomáháme s dialýzou i v nemocnici. Nasazení je místy extrémní. Potřebujeme rychle očkovat dialyzované pacienty a zvládli bychom to sami. Jen potřebujeme vakcínu,“ říká primářka dialyzačního střediska B. Braun Avitum MUDr. Lada Malánová. Světový den ledvin letos vychází na 11. března a nefrologové vyzývají, aby lidé, kteří prodělali Covid 19 s těžším průběhem, si nechali vyšetřit ledviny.

09.03.2021
B. Braun pro život