Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Pacienti z Ivančic už nemusí dojíždět, dialýzu mají nově přímo v nemocnici

5. Prosinec 2012

Pacienti z Ivančic už nemusí dojíždět, dialýzu mají nově přímo v nemocnici

Namáhavé cesty do Brna jsou pro pacienty s nemocnými ledvinami z Ivančic a okolí minulostí. Společnost B. Braun Avitum totiž v místní nemocnici zahájila provoz dialyzačního střediska, které nemocným umožní hemodialýzu i peritoneální (tzv. domácí) dialýzu.

Společnost B. Braun Avitum otevřela v Ivančicích své 14. dialyzační středisko v ČR. 

Až dosud ivančická zdravotnická zařízení možností dialýzy nedisponovala a pacienti byli odkázáni na dojíždění do větších měst. „Dlouhá vzdálenost na dialyzační ošetření je náročná nejen pro pacienty, ale je i nákladná pro zdravotní pojišťovny, které dopravu hradí,“ říká Martin Kuncek, ředitel společnosti B. Braun Avitum.

Investice do vybudování a vybavení dialyzačního střediska Ivančice přesáhla 20 miliónů korun. Dialyzační středisko Ivančice disponuje nejmodernějšími dostupnými technologiemi, nadstandardním vybavením pro pacienty a velmi zkušeným zdravotnickým personálem,“ zdůrazňuje přednosti střediska Martin Kuncek.  

Pacienti mohou dialyzační služby využívat v pondělí, středu a pátek, vždy od 7,30 až do 19,00 hodin
a během dialýzy mohou používat zdarma bezdrátové WI-Fi připojení k internetu, poslouchat hudbu či sledovat televizi. „V současné době využívá naše služby 11 pacientů. Očekáváme, že do roka se tento počet zvýší na 30 a do dvou let pak na 40 pacientů. Jsem rád, že všem nemocným z blízkého
i vzdálenějšího okolí můžeme nabídnout kvalitní péči a věřím, že budou s naším zařízením i zdravotnickým personálem spokojeni,“ doplňuje Jakub Ševčík, vedoucí lékař Dialyzačního střediska Ivančice.

„Otevření nového dialyzačního střediska v naší nemocnici je dalším krokem ke zkvalitnění zdravotní péče obyvatelům spádové oblasti a především všem těm, kteří doteď museli v důsledku svého onemocnění dojíždět na dialyzační střediska v jiných městech. Naším cílem je vytvořit podmínky pro poskytování té nejlepší možné a dostupné léčby, dialyzační středisko B. Braun Avitum je toho důkazem,“ říká Jaromír Hrubeš, ředitel Nemocnice Ivančice.

Nemocných, kteří dialýzu potřebují, neustále přibývá a mnoho dialyzačních středisek již hlásí plnou kapacitu. Společnost B. Braun Avitum na tento vývoj reaguje a je předním poskytovatelem dialyzační léčby nejen v České republice, ale i v celé Evropě. V současné době B. Braun Avitum provozuje více než 80 dialyzačních středisek ve 13 zemích Evropy.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Během rok trvající pandemie se nakazilo 40 pacientů dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Plzni. 11 jich zemřelo. Za jediný způsob, jak pacienty ochránit, považují zdravotníci očkování. „Speciální noční dialýzy pro covid pozitivní pacienty jedeme se zhruba tří týdenní přestávkou už od začátku října. Pomáháme s dialýzou i v nemocnici. Nasazení je místy extrémní. Potřebujeme rychle očkovat dialyzované pacienty a zvládli bychom to sami. Jen potřebujeme vakcínu,“ říká primářka dialyzačního střediska B. Braun Avitum MUDr. Lada Malánová. Světový den ledvin letos vychází na 11. března a nefrologové vyzývají, aby lidé, kteří prodělali Covid 19 s těžším průběhem, si nechali vyšetřit ledviny.

09.03.2021
B. Braun pro život

Herec Karel Zima, který daroval svému kamarádovi ledvinu, dostal jako rizikový pacient první očkovací dávku a vyzývá širokou veřejnost k očkování i ledvinové prevenci. „Chtěl bych vyzvat všechny, kteří s očkováním váhají, aby se naočkovat nechali. Je to dle mého jediná cesta, jak se z koronavirové sloty dostat,“ říká ambasador nadcházejícího Světového dne ledvin Karel Zima. Světový den ledvin letos vychází na 11. března a nefrologové vyzývají všechny, kdo prodělali Covid 19 s těžším průběhem, aby si nechali vyšetřit ledviny.

09.03.2021
Nefrologie

Významní čeští nefrologové vyjadřují rozčarování nad tím, že lidé na dialýze nejsou v prioritní skupině očkovaných. „Na Ministerstvo zdravotnictví jsme již jako Česká nefrologická společnost několikrát neúspěšně apelovali. Jde o zbytečný hazard. Řádově se jedná pouze o jednotky tisíc pacientů. Navíc zdravotníci na dialýzách jsou zvyklí očkovat sami, takže v logistice problém nevidím,“ říká k očkovací strategii přednosta Kliniky nefrologie VFN v Praze prof. MUDr. Vladimír Tesař DrSc., MBA.

09.03.2021
Nefrologie