Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Chirurgie:

Optilene® - nové monofilní šití pro kardiochirurgy

6. únor 2015

Koncern B. Braun, který věnuje velkou péči inovaci chirurgických šicích materiálů, přichází s další novinkou z této oblasti. Jedná se o syntetické nevstřebatelné monofilní vlákno Optilene®, vyrobené ze směsi polypropylenu a polyetylenu, ideální zejména pro kardiovaskulární zákroky.

Šicí vlákno je nepotahované, má modré zbarvení a je sterilizováno ethylenoxidem. Hlavními indikacemi pro jeho použití jsou anastomóza CABG, jiné srdeční a cévní anastomózy a zákroky na chlopních. Lze jej rovněž využít při neurochirurgických, mikrochirurgických i oftalmologických výkonech a obecně k suturám měkkých tkání. Mezi hlavní přednosti nového vlákna Optilene® patří jeho špičková pevnost v tahu a společně s výbornou elasticitou i dokonale hladký povrch usnadňující průnik tkáněmi.

Zvýšená ohebnost vlákna umožňuje snadnou manipulaci, inovované složení barviva zase zlepšuje viditelnost vlákna v operačním poli. Vlákno se vyznačuje i výrazně nižším paměťovým efektem. Šicí vlákna Optilene® jsou armována kardiovaskulárními Pass jehlami. Zaoblený tvar pomáhá přesnějšímu držení jehly v jehelci.

Vzhledem ke stejnému poměru jehly a vlákna je minimalizována traumatizace tkáně. Hrot Pass jehel je buď zkosený, tedy méně traumatizující, nebo krátký řezný, zlepšující penetraci kalcifikovanou tkání. V nabídce jsou rovněž jehly Easyblack s odrazem sníženým až o 60 % a rovněž s vynikajícím průnikem. Vybraná vlákna Optilene® jsou armována také jehlami typu Ultraslide.

Tato moderní generace jehel je vyráběna zcela novým způsobem. Povrch jehel je upravený patentovanou technologií Micro Cavity, což je určující pro dosažení jejich hlavní přednosti – sníženého tření. Věříme, že komfort operatéra při složitých kardiovaskulárních výkonech zlepší i atraumatické návleky Optilene® ze sortimentu koncernu B. Braun.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník