Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Optilene® - nové monofilní šití pro kardiochirurgy

6. Únor 2015

Optilene® - nové monofilní šití pro kardiochirurgy

Koncern B. Braun, který věnuje velkou péči inovaci chirurgických šicích materiálů, přichází s další novinkou z této oblasti.  Jedná se o syntetické nevstřebatelné monofilní vlákno Optilene®, vyrobené ze směsi polypropylenu a polyetylenu, ideální zejména pro kardiovaskulární zákroky.

Šicí vlákno je nepotahované, má modré zbarvení a je sterilizováno ethylenoxidem.

Hlavními indikacemi pro jeho použití jsou anastomóza CABG, jiné srdeční a cévní anastomózy a zákroky na chlopních. Lze jej rovněž využít při neurochirurgických, mikrochirurgických i oftalmologických výkonech a obecně k suturám měkkých tkání.

Mezi hlavní přednosti nového vlákna Optilene® patří jeho špičková pevnost v tahu a společně s výbornou elasticitou i dokonale hladký povrch usnadňující průnik tkáněmi.

Zvýšená ohebnost vlákna umožňuje snadnou manipulaci, inovované složení barviva zase zlepšuje viditelnost vlákna v operačním poli. Vlákno se vyznačuje i výrazně nižším paměťovým efektem.

Šicí vlákna Optilene® jsou armována kardiovaskulárními Pass jehlami. Zaoblený tvar pomáhá přesnějšímu držení jehly v jehelci. Vzhledem ke stejnému poměru jehly a vlákna je minimalizována traumatizace tkáně. Hrot Pass jehel je buď zkosený, tedy méně traumatizující, nebo krátký řezný, zlepšující penetraci kalcifikovanou tkání. V nabídce jsou rovněž jehly Easyblack s odrazem sníženým až o 60 % a rovněž s vynikajícím průnikem.

Vybraná vlákna Optilene® jsou armována také jehlami typu Ultraslide. Tato moderní generace jehel je vyráběna zcela novým způsobem. Povrch jehel je upravený patentovanou technologií Micro Cavity, což je určující pro dosažení jejich hlavní přednosti – sníženého tření.

Věříme, že komfort operatéra při složitých kardiovaskulárních výkonech zlepší i atraumatické návleky Optilene® ze sortimentu koncernu B. Braun.

 

Dosud nehlasováno

Čtěte také

Společnost B. Braun rozšířila své portfolio vstřebatelných hemostatických prostředků z oxidované celulózy o nového benjamínka, který cílí primárně na laparoskopickou chirurgii.

30.04.2021
Aktuality z B. Braun

Robotická chirurgie, vycházející z nejslavnějšího českého slova bratří Čapků robot, se u nás dostala do povědomí široké veřejnosti v roce 2008 a od té doby urazila dlouhou cestu. Primář Chirurgického oddělení Nemocnice Nový Jičín a.s., člena skupiny AGEL, Matej Škrovina nám popsal, jak významnou roli v moderní medicíně hraje právě robotická chirurgie, která čím dál více usnadňuje práci lékařům, zvyšuje kvalitu operačního výkonu a urychluje uzdravení pacientů.

15.07.2020
Chirurgie

Lékaři Nemocnice Šumperk od konce února operují novými chirurgickými nástroji. Místo jejich koupě si nemocnice téměř 3 500 chirurgických nástrojů špičkové kvality jako první v Česku a ve střední Evropě pronajala od společnosti B. Braun Medical na šest let. Součástí řešení je prvotřídní autorizovaný servis či proškolení personálu.

20.04.2020
Chirurgie