Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Intenzivní péče:

Onco Safety Remote Control: Software zvyšuje bezpečnost při práci s cytostatiky

Mgr. Darja Hrabánková

19. Prosinec 2019

V závěru letošního roku vyrazili zástupci z řad lékařů, všeobecných sester a IT specialistů ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze do španělské Barcelony s cílem seznámit se s novým bezpečnostním softwarem „Onco Safety Remote Control“, který splňuje požadavky pro celkovou bezpečnost personálu podílejícího se na práci s cytostatiky.

Ta začíná už od preskripce lékařem přes přípravu farmaceutickými pracovníky v lékárnách a v neposlední řadě po podávání cytostatik všeobecnou sestrou, která je posledním článkem v celém řetězci.

Chytrá a bezpečná kontrola chybných podání cytostatik
Software je propojen s onkologickým systémem nemocnice a využívá inteligenci chytré pumpy „Infusomat Space“, tudíž veškeré akce i vedlejší účinky jsou během podávání zaevidovány a dále nahlášeny do systému, díky němuž může nemocnice prosazovat vynikající lékařské postupy a péči.

Pomocí softwaru „Onco Safety Remote Control“ jsou identifikována chybná podání, která mohou nastat. Následně je proces zastaven, sestry jsou upozorněny, a mohou tak nesprávnou akci napravit. Software také umožňuje podávat chemoterapii, aniž by docházelo k chybám v medikaci, a zároveň poskytuje podrobné údaje o tom, jak byly infuze s chemoterapií podávány.


Software Onco Safety Remote Control u nás i ve světě
Používá se ve Španělsku, ve Francii a v dalších převážně španělsky mluvících zemích, jako je Ekvádor, Mexiko, Chile, Panama, El Salvador nebo i Kolumbie. V České republice v současné době probíhají jednání s příslušnými nemocnicemi včetně propojení softwaru do nemocničního informačního systému (NIS). Software Onco Safety Remote Control bude také v českém jazyce. Zavedením konceptu uzavřeného systému Cyto-Set® v kombinaci podávání pomocí infuzních pump Infusomat Space, Compact Plus a Onco Safety Remote Control se tak výrazně zvýší bezpečnost nejen zdravotnického personálu, ale také pacientů.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník