Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Chirurgie: Produkt měsíce

Omyra Mest TX - Moderní plochá chirurgická síťka v hrudní chirurgii

redakce Braunovin

13. Září 2018

Omyra MESH TX je nepřilnavá síťka vyrobená z kondenzovaného polytetrafluoroethylenu (cPTFE). Je to nesmáčivá jednovrstevná sítka s hladkým povrchem s mnohočetnými perforacemi, které umožňují dobré vhojení do okolních tkání, a je odolná vůči bakteriálnímu růstu.

Síťka je původně určena k intraperitoneálním IPOM plastikám. Vzhledem k její flexibilitě je ideální k implantacím na rigidní okraje. Standardně ji používáme k nahrazení defektů hrudní stěny po resekci pro malignity. Pokud je defekt menší, je možné ji použít i samostatně a následně defekt překrýt měkkými částmi hrudní stěny. Pokud je defekt rozsáhlejší, síťku ještě navíc fixujeme k osteosyntetickému materiálu nahrazujícímu žebra.

Pro její flexibilitu je vhodná i k implantaci do defektů ohebné tkáně jako bránice. Je možné ji použít i pro nahrazení bránice či perikardu. Díky tomu, že je biologicky inertní, minimálně dráždí okolní tkáně a nevyvolává produkci tekutiny ve svém okolí.

Výhody Omyra MESH TX:

  • šestiúhelníkové makropóry umožňují vynikající integraci tkání,
  • vysoce biokompatibilní,
  • odolná vůči bakteriím,
  • je dodávána v různých rozměrech od 10 × 15 do 30 × 40 cm a v případě potřeby je možné i síťky sešít k sobě,
  • zabraňuje tvorbě seromů, snižuje riziko chronického zánětu a následnou pooperační bolest, poskytuje pacientovi maximální pohodlí,
  • optimální manévrovatelnost: maximální průhlednost, snadné a hladké zavádění trokarem, řezání do nejvhodnějšího tvaru a velikosti podle zásahu, bez rizika slepení, obě strany síťky jsou totožné a není potřeba se soustředit, z jaké strany je používána v okamžiku  implantace, snadno se fixuje běžnými metodami.


Na následujících obrázcích dokumentujeme použití síťky v hrudní oblasti s různě velkými defekty vzniklými po resekcích pro malignity.


Obr. 1  Defekt hrudní stěny po resekci nádoru

Obr. 2 Defekt po implantaci síťky Omyra MESH TX 22 × 30 cm

Obr. 3  Po dvou týdnech při implantaci kovových dlah – vhojená síťka Omyra MESH

Obr. 4. Defekt ve stěně hrudní menších rozměrů

Obr. 5. Defekt hrudní stěny s implantovanou síťkou Omyra MESH TX 10 ×15 cm

Obr. 6 Defekt bránice s implantovanou síťkou Omyra MESH 15 × 20 cm


 

 

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník