Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Oceněná vrtačka Acculan 3Ti mini míří do českých nemocnic

15. Duben 2008

Oceněná vrtačka Acculan 3Ti mini míří do českých nemocnic

Produkt získal jednu z nejprestižnějších světových cen za design iF Product Design Award. Široké spektrum funkcí přináší optimální výkon při vrtání a řezání menších kostí.

Praha, 15. dubna 2008 - Společnost B. Braun uvádí na trh novou verzi úspěšného bateriového systému - Acculan 3Ti mini. Je určen především pro traumatology a ortopedy pro práci na malých kostech a kloubech, ocení jej ale i plastičtí chirurgové. Acculan 3Ti mini je mladším a menším sourozencem třetí řady bateriových vrtaček a pil Acculan 3Ti , které na našem trhu patřily mezi nejprodávanější systémy loňského roku. Zpětná kompatibilita a snadná modifikovatelnost z něj dělají vhodný pracovní nástroj chirurgů.

Vedle četných funkcí ovšem Acculan 3Ti mini zaujme i originálním zpracováním. Má zaoblený, ergonomický tvar a vyměnitelnou baterii, která je umístěna v těle přístroje tak, že zařízení je skvěle vyvážené a výborně se drží.  Díky titanovému povrchu je celý systém navíc velmi odolný a spolehlivý. Nejen díky těmto vlastnostem se Acculan 3Ti mini dočkal skutečně významného ocenění - produkt získal jednu z nejprestižnějších světových cen za design iF Product Design Award.

Tuto cenu každoročně uděluje Mezinárodní fórum pro design v německém Hannoveru. iF Product Design Award je věhlasná mezinárodní soutěž s tradicí sahající až do roku 1953. Více než dvacet mezinárodně respektovaných porotců z řad designérů a podnikatelů vybírá každý rok vítězný produkt ze zhruba dvou tisíc přihlášených výrobků z více než třiceti zemí.

„V souladu s naší filozofií vyjádřenou sloganem „Sharing Expertise“ se snažíme pozorně naslouchat přáním a potřebám chirurgů po celém světe,“ vysvětluje MUDr. Alan Munteanu,

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vstřebatelné pletené chirurgické šicí vlákno potažené chlorhexidinem diacetátem (CHD) je novinka v naší řadě šicích materiálů Novosyn. Využívají ho už například zdravotníci na ortopedickém oddělení Nemocnice Šumperk v rámci nového konceptu péče. Podle tamního primáře MUDr. Jána Debreho vlákno potažené CHD svou účinností pokrývá spektrum nejčastějších laboratorně diagnostikovaných infekčních agens v ortopedii, a výrazně tak snižuje riziko infekcí.

18.06.2021
Chirurgické obory

Po úspěšném uvedení na trh systému Ennovate® pro řešení degenerativních onemocnění a traumat páteře rozšířil Aesculap ve spolupráci s mezinárodními páteřními centry včetně České republiky platformu Ennovate® i do oblasti řešení deformit páteře. 

23.02.2021
Chirurgické obory

Střevo patří vedle plic a kůže k jednomu z největších imunitních orgánů v lidském těle. V našem těle plní mnoho důležitých funkcí a významně se podílí na celkové imunitě organismu. Jak ukazují poslední práce, je pravděpodobné, že například mikrobiální složení v zažívacím traktu má úzkou spojitost s některými onemocněními, včetně psychiatrických, anebo že vakuová terapie patří mezi jeden z největších posunů poslední doby v oblasti chirurgické léčby. Toto je jen část tématu, na které jsme se zaměřili v našem rozhovoru se zástupcem přednosty pro vědu a výzkum na Chirurgické klinice 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady docentem Martinem Oliveriusem.

23.12.2020
Chirurgické obory