Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Chirurgie: Článek

O Fleet Care v Šumperku bude vědět celý svět

Ing. Lucie Kocourková

19. leden 2024

Fleet Care

Nemocnice Šumperk si jako první nejen v Česku, ale v celé střední Evropě, začala chirurgické nástroje Aesculap včetně sterilizačních kontejnerů Aesculap pronajímat prostřednictvím služby Fleet Care.

Letos v únoru to budou přesně čtyři roky od podpisu smlouvy se společností B. Braun, která zajišťuje chirurgickým sálům v Nemocnici Šumperk nástroje, které jsou vždy v prvotřídní kvalitě, v požadovaném složení a v optimálním množství. Tento krok umožňuje nemocnici flexibilitu, optimalizaci nákladů a zvyšuje kvalitu poskytované péče. „Čtyřleté partnerství s B. Braun ukázalo, že jsme vykročili správným směrem,“ naznačuje spokojenost Martin Polach, předseda představenstva Nemocnice Šumperk.

O zkušenostech managementu, chirurgů i biomedicínských inženýrů přijel natáčet štáb, který vyrábí film pro celosvětovou prezentaci služby Fleet Care. Reportáž bude určená pro lékaře, management a další zdravotnické profesionály. „Službu Fleet Care jsme začali nabízet jako první pobočka B. Braun ve střední Evropě. Nemocnice Šumperk měla odvahu si tuto službu jako první vyzkoušet. Podstoupila audit chirurgických nástrojů, který ukázal nadbytečnost i kvalitativní různorodost. Zástupci nemocnice spolu s odborníky B. Braun sestavili seznam potřebného vybavení a následně si chirurgové z celé nemocnice mohli nástroje značky Aesculap osobně vybrat v Tuttlingenu, kde se operační nástroje vyrábí,“ popisuje začátky spolupráce MUDr. Alan Munteanu, člen vedení Skupiny B. Braun CZ/SK.

Nyní zástupci nemocnice sdílí zkušenosti s Fleet Care na odborných konferencích v Česku i na Slovensku a stali se také Mezinárodním referenčním centrem pro celou Evropu. „Jsme pyšní na to, že právě český zákazník bude prezentován po celém světě jako průkopník inovativního přístupu ve zdravotnictví,“ dodává Alan Munteanu.

V následujících týdnech bude film, který dále rozvede detaily této spolupráce a přínosů Fleet Care, zveřejněn. Nyní nabízíme několik fotografií z natáčení.

 
 

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník