Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Nutricomp® Nový koncept vaků s enterální výživou

4. Duben 2014

Nutricomp® Nový koncept vaků s enterální výživou

B. Braun úspěšně doplňuje portfolio enterální výživy a jako leader a inovátor v oblasti parenterální výživy se stává plnohodnotným partnerem lékařů a pacientů také na poli enterální nutrice.

Pacientům, kteří potřebují k uzdravení přechodně nebo trvale používat parenterální výživu v kombinaci s enterální, chceme nabídnout možnost zůstat u jednoho konceptu a fungující model parenterální výživy doplňovat o enterální výživu od stejného výrobce.

Tato myšlenka je plně v souladu s vizí společnosti B. Braun poskytovat lékařům jednoduchý, bezpečný a spolehlivý koncept, jak pomoci pacientům v souladu s aktuálními guidelines v medicíně, a zajistit jim stálý přísun kvalitních přípravků.

500ml a 1 000ml vaky Nutricomp®

Stávající řadu Nutricomp® Standard, Nutricomp® Standard Fibre, Nutricomp®
Energy, Nutricomp® Energy Fiber a Nutricomp® D
rozšiřujeme o 1 000ml variantu ve vaku. Je výhodná u pacientů, u nichž se po zahájení enterální výživy ukazuje, že je dobře tolerována. Větší balení pak přináší ekonomickou úsporu a vyšší pracovní komfort pro ošetřující personál.

Nutricomp® Standard a Standard Fibre jsou určeny pro pacienty s normálními energetickými nároky v nemocničním nebo domácím prostředí a obsahují nebo neobsahují vlákninu.

Nutricomp® Energy a Energy Fiber jsou energeticky bohatší přípravky vhodné pro pacienty, u nichž je nutné omezit příjem tekutin, nebo s velkými energetickými nároky - zejména u podvýživy a v rekonvalescenci.

Nutricomp® D obsahuje ideální skladbu sacharidů (s převahou škrobů) a zároveň dostatečný obsah kvalitních bílkovin pro výživu pacientů s diabetem nebo poruchou glukózového metabolismu. Má nízký glykemický index (38).

V aktuálním portfoliu máme k dispozici také imunomodulační přípravek Nutricomp® Immun se zvýšeným obsahem glutaminu a balancovaným profilem mastných kyselin v kombinaci MCT, řep­kového, slunečnicového a rybího oleje, který je zdrojem EPA a DHA.

Dalším specifickým přípravkem je Nutricomp® Hepa. Jedná se o přípravek pro pacienty s jaterním onemocněním, obohacený o specifické BCAA (větvené aminokyseliny), stimulující proteinový metabolismus, a MCT oleje pro rychlejší vstřebávání tuků.

V nejbližší době pro vás uvedeme na trh Nutricomp® Intensiv se sníženým obsahem sacharidů a zvýšeným obsahem bílkovin pro pacienty v tzv. stresovém metabolismu (septické stavy, popáleniny apod.).

Komplex péče o pacienta s enterální výživou doplňuje nezbytný sortiment spotřebního materiálu, polyuretanových vyživovacích sond Nutritub, enterálních setů pro pumpy Enteroport Plus a Space i gravitačních setů Nutrifix.

Mgr. Jitka Suchá
divize Hospital care
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Aesculap Akademie představuje nový koncept vzdělávacích kurzů z oblasti nutriční péče v pavilonu B. Braun Dialog

13.05.2015
Aesculap Akademie

Léčba pacienta s onemocněním dolního trávicího traktu není jednoduchá a vyžaduje jeho informovanost, edukaci a spolupráci. Na chirurgické klinice FN Brno, ve spolupráci se společností B. Braun, začal před třemi lety projekt, který počítal s větším zapojením pacientů a současně si kladl za cíl zkrátit hospitalizaci, snížit počet komplikací a celkově léčbu optimalizovat. Tzv. optimalizace cesty pacienta k tomu využívá principů ERAS (Enhanced Recovery After Surgery), ale i dalších nástrojů a postupů. Brzy byla zjištěna potřeba vzniku nové pozice, do budoucna možná i profese – sestra provázející pacienta celou jeho léčbou, jeho rádce, jeho kontakt s nemocnicí a současně i důvěrník, tzv. ERAS sestra.

29.06.2020
Intenzivní péče

Vedení Fakultní nemocnice Brno (FN Brno) ve spolupráci s vrchní sestrou Interní hematologické a onkologické kliniky Mgr. Petrou Kouřilovou a Mgr. Veronikou Trečkovou, PhD., z Oddělení kontroly infekcí a nemocniční hygieny rozhodlo o používání uzavřeného infuzního systému ve všech stacionářích a na lůžkovém oddělení onkologie, a to od června 2018. Zeptali jsme se, jak práci s uzavřeným infuzním systémem Cyto-Set® zdravotníci z Fakultní nemocnice Brno hodnotí?

24.02.2020
Intenzivní péče