Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Nutriční den nabídl unikátní přenos kongresu ESPEN z Barcelony

11. Září 2012

Nutriční den nabídl unikátní přenos kongresu ESPEN z Barcelony

Nutriční den byl zaměřen na enterální a parenterální výživu. Vrcholem celého odpoledne se stal jedinečný mezinárodní online přenos satelitního sympozia ESPEN (European Society of Parenteral and Enteral Nutrition) v Barceloně.

 

Společnost B. Braun Medical uspořádala pro odbornou zdravotnickou veřejnost tzv. Nutriční den se zaměřením na enterální a parenterální výživu. Vrcholem celého odpoledne se stal jedinečný mezinárodní online přenos satelitního sympozia ESPEN (European Society of Parenteral and Enteral Nutrition) v Barceloně. Na Nutričním dni zástupci B. Braun Medical vysvětlili přínosy koupě německého výrobního závodu klinické výživy pro český trh.

Čtyřdenní kongres o novém přístupu ke klinickým výživám se sice konal v Barceloně, ale klientům, kteří se kongresu nemohli zúčastnit, byla nabídnuta unikátní náhrada - online přenos. Satelitnímu symposiu předsedal celosvětově uznávaný odborník v oblasti klinické výživy, Prof. Yu Jianchun z Číny, a svými příspěvky jej doplnili přednášející z Velké Británie a Německa.

Vzhledem k tomu, jak rychle se medicína vyvíjí kupředu, jsou podobné konference vždy velkým přínosem nejen díky kvalitě přednášek, ale také díky diskuzím. Laická veřejnost si málokdy uvědomuje, jak specifický a nepostradatelný produkt klinická výživa je. Kvalitní enterální nebo parenterální výživa totiž dokáže ovlivnit stav organismu a díky přesnému složení živin podporuje účinnou léčbu,“ zhodnotil Nutriční den prof. MUDr. Zdeněk Rušavý, PhD., vedoucí lékař oddělení diabetologie a metabolizmus Fakultní nemocnice Plzeň. Zajímavým zpestřením Nutričního dne pak byly i ochutnávky koktejlů připravených z produktů pro enterální výživu Nutricomp.

Společnost B. Braun Medical působí v oboru klinické výživy již desítky let. „Specializujeme se jak na parenterální, tak i na enterální výživu.   Nyní jsme významně posílili své obchodní aktivity koupí výrobního závodu Nutrichem v Německu a zařadili se tak mezi nejvýznamnější výrobce komplexního portfolia klinické výživy v celosvětovém měřítku,“ uvedl MUDr. František Vojík ze společnosti B. Braun. „Vedle parenterální výživy, pro kterou vyvíjíme a vyrábíme vlastní produkty, jsme tak posílili i oblast enterální výživy nejen pro pacienty, ale i pro vrcholové sportovce v podobě speciálních doplňků stravy,“ dodal Vojík.

Akvizice závodu Nutrichem, který zaměstnává 300 lidí, se stala logickým krokem v dlouhodobé strategii společnosti. Přístup k výrobním a výzkumným kapacitám je základem pro další rozvoj klinické výživy v rámci celého koncernu B. Braun.

„Ze strategické perspektivy je třeba na investice do klinické výživy pohlížet ze tří různých úhlů pohledu. Prvním je náš nový závod na výrobu parenterální výživy, druhým je rozvoj portfolia produktů parenterální i enterální výživy a třetím stěžejním bodem je investice do obchodu a marketingu v jednotlivých národních pobočkách společnosti,“ doplnil Joerg Griesel, Vice President Marketing and Sales  - Critical Care koncernu B. Braun.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Léčba pacienta s onemocněním dolního trávicího traktu není jednoduchá a vyžaduje jeho informovanost, edukaci a spolupráci. Na chirurgické klinice FN Brno, ve spolupráci se společností B. Braun, začal před třemi lety projekt, který počítal s větším zapojením pacientů a současně si kladl za cíl zkrátit hospitalizaci, snížit počet komplikací a celkově léčbu optimalizovat. Tzv. optimalizace cesty pacienta k tomu využívá principů ERAS (Enhanced Recovery After Surgery), ale i dalších nástrojů a postupů. Brzy byla zjištěna potřeba vzniku nové pozice, do budoucna možná i profese – sestra provázející pacienta celou jeho léčbou, jeho rádce, jeho kontakt s nemocnicí a současně i důvěrník, tzv. ERAS sestra.

29.06.2020
Intenzivní péče

Vedení Fakultní nemocnice Brno (FN Brno) ve spolupráci s vrchní sestrou Interní hematologické a onkologické kliniky Mgr. Petrou Kouřilovou a Mgr. Veronikou Trečkovou, PhD., z Oddělení kontroly infekcí a nemocniční hygieny rozhodlo o používání uzavřeného infuzního systému ve všech stacionářích a na lůžkovém oddělení onkologie, a to od června 2018. Zeptali jsme se, jak práci s uzavřeným infuzním systémem Cyto-Set® zdravotníci z Fakultní nemocnice Brno hodnotí?

24.02.2020
Intenzivní péče

V závěru letošního roku vyrazili zástupci z řad lékařů, všeobecných sester a IT specialistů ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze do španělské Barcelony s cílem seznámit se s novým bezpečnostním softwarem „Onco Safety Remote Control“, který splňuje požadavky pro celkovou bezpečnost personálu podílejícího se na práci s cytostatiky.

19.12.2019
Intenzivní péče