Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Nový kontejner AESCULAP® AICON® Šetrný k nástrojům i k lidem

31. Srpen 2020

Nový kontejner AESCULAP® AICON® Šetrný k nástrojům i k lidem

Co očekáváte od kontejnerů 21. století? Rádi byste co nejvíce zkrátili čas sterilizace nástrojů? Je pro vás důležitá jednoduchá manipulace s kontejnery a snadný systém značení zajišťující rychlou identifikaci? To vše nabízí sterilizační kontejner nejvyšší kvality AICON®, novinka v rodině kontejnerového systému AESCULAP®.

Koncern B. Braun působí už více než 180 let. V České republice a na Slovensku již od roku 1993 funguje jako špičkový dodavatel zdravotnického materiálu a služeb. Jeho součástí je i neustálá práce na inovacích a nových řešeních pro usnadnění péče o pacienty. Vývoji kontejnerového systému se věnuje již od roku 1970 a stále jeho vlastnosti zdokonaluje. „Velkým skokem kupředu v oblasti sterilizace je proto uvedení nových sterilizačních kontejnerů AESCULAP® AICON®, jejichž příchod na evropský trh jsme oznámili na loňském mezinárodním sterilizačním kongresu v Haagu,“ zdůrazňuje manažer pro obchod a marketing divize Aesculap Surgical Technologies Mgr. Lubomír Vích. Účastníci sympozia si nejvíce pochvalovali mnoho nových inovací, jako například systém sušení, který přináší výraznou úsporu času v procesu sterilizace.

 

Účinná a rychlá sterilizace 21. století – inovace pro úsporu času, lidského kapitálu i financí

„Každá další varianta zohledňuje aktuální požadavky zákazníků na technologický pokrok. To se týká i nového typu sterilizačního kontejneru AESCULAP® AICON®, který společnost B. Braun uvádí na český a slovenský trh,“ upřesňuje Lubomír Vích.

Kontejner AESCULAP® AICON® spojuje uživatelský komfort s nejvyšší kvalitou s ohledem na maximální bezpečnost. Byl vyvinut ve spolupráci se zákazníky B. Braun, díky nimž vzniklo množství inovací, jež odpovídají potřebám v oblasti sterilizace. Také šetří čas, chirurgické nástroje a peníze. Nabízí efektivnější systém sušení EDS (enhanced drying system), který patří mezi jedno ze zásadních vylepšení kontejneru AESCULAP® AICON® umožňující sušit ve zkráceném čase.

Zásadní změny proběhly i ve funkčnosti, v praktickém otevírání a zavírání, stejně tak jako minimálně kontaktní systém těsnění a technického řešení hran eliminuje nechtěné znesterilnění obsahu, bezpečnější systém plombování pak zvyšuje odolnost proti neoprávněné manipulaci. Efektivnější práci s kontejnerem zajistí ergonomický design integrovaných úchytů, větší přehled o obsahu kontejneru získáte díky variabilnímu identifikačnímu systému.

Standardem a samozřejmostí v rámci požadavků nové legislativy je značení vany, víka a síta kontejnerů strojově čitelnými 2D kódy (v souladu s EN 9132) pro jednoznačnou identifi kaci každého kontejneru.

Jak lze realizovat tolik vylepšení jednoho kovového boxu? „Koncern B. Braun jako světový leader naslouchá svým zákazníkům, sleduje moderní technologie, realizuje požadavky z praxe, a posouvá tak oblast sterilizace kupředu. Jsem rád, že díky tomu zvyšujeme standardy kvality péče ve zdravotnických zařízeních,“ doplňuje Lubomír Vích.

 

 

Správná péče o kontejnery vyžaduje komplexní servis

Již více než 140 let je název Aesculap® synonymem pro vysokou úroveň kvality chirurgický ch nástrojů a kontejnerů. Svědčí o tom kvalitní zpracování výrobků, vysoká míra odbornosti, ale i rozsah know-how zaměstnanců a komplexní servisní péče. Ta uživatelům slouží k získávání kontroly nad všemi procesy souvisejícími s nastavením logistických procesů a parametrů jejich trvalé udržitelnosti. Té dosahujeme nastavením standardů, profesionálním zaškolením uživatelů a zajištěním smluvního servisu.

 

Jako bývalá instrumentářka vidím výhody kontejneru Aicon v mnoha směrech. Nejvíce mne zaujal systém sušení EDS, který umožní zkrácení času vlastního sterilizačního procesu, a zajistí tak pro operační výkon včasné zajištění instrumentária. Efektivně se tedy využije operačního času. Dalším pozitivním prvkem je jednodušší manipulace s kontejnerem a eliminace rizika znesterilnění obsahu síta. Dostupný autorizovaný servis je nedílnou součástí komfortu pro zákazníky.

 

Přednosti kontejnerů AESCULAP® AICON®

  • Efektivnější systém sušení EDS (enhanced drying system)
  • Praktické otevírání a zavírání
  • Minimálně kontaktní systém těsnění a řešení hran
  • Bezpečnější systém plombování
  • Ergonomický design integrovaných úchytů
  • Variabilní identifikační systém
Bc. Petra Sováková
specialistka Centrální sterilizace a Centrálních operačních sálů
Průměrně: 3.3 (4 hlasů)

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

Po úspěšném uvedení na trh systému Ennovate® pro řešení degenerativních onemocnění a traumat páteře rozšířil Aesculap ve spolupráci s mezinárodními páteřními centry včetně České republiky platformu Ennovate® i do oblasti řešení deformit páteře. 

23.02.2021
Chirurgické obory

Eso-SPONGE® je šetrná metóda endoluminálnej vákuovej terapie, ktorá slúži na liečbu dehiscencie anastomózy s leakom v hornej časti gastrointestinálneho traktu (GIT), najčastejšie v oblasti pažeráka, ale aj hornej časti žalúdka. Ďalšou indikáciou je preventívna pooperačná liečba znižujúca riziko vzniku tohto defektu po operačnom výkone.

20.04.2020
Chirurgické obory

Stomie, ať už trvalá nebo dočasná, představuje vždy závažný zásah do každodenního života. Stomici často ztrácejí kontrolu nad vylučováním stolice a únikem plynů. Stejně jako zvuky související se stomií mají přímé dopady na společenský a intimní život, volný čas a další aktivity, tak i nošení stomického sáčku výrazným způsobem ovlivňuje pacientovo vnímání svého těla.

10.12.2019
Aktuality z B. Braun