Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Nový kontejner AESCULAP® AICON® Šetrný k nástrojům i k lidem

31. Srpen 2020

Nový kontejner AESCULAP® AICON® Šetrný k nástrojům i k lidem

Co očekáváte od kontejnerů 21. století? Rádi byste co nejvíce zkrátili čas sterilizace nástrojů? Je pro vás důležitá jednoduchá manipulace s kontejnery a snadný systém značení zajišťující rychlou identifikaci? To vše nabízí sterilizační kontejner nejvyšší kvality AICON®, novinka v rodině kontejnerového systému AESCULAP®.

Koncern B. Braun působí už více než 180 let. V České republice a na Slovensku již od roku 1993 funguje jako špičkový dodavatel zdravotnického materiálu a služeb. Jeho součástí je i neustálá práce na inovacích a nových řešeních pro usnadnění péče o pacienty. Vývoji kontejnerového systému se věnuje již od roku 1970 a stále jeho vlastnosti zdokonaluje. „Velkým skokem kupředu v oblasti sterilizace je proto uvedení nových sterilizačních kontejnerů AESCULAP® AICON®, jejichž příchod na evropský trh jsme oznámili na loňském mezinárodním sterilizačním kongresu v Haagu,“ zdůrazňuje manažer pro obchod a marketing divize Aesculap Surgical Technologies Mgr. Lubomír Vích. Účastníci sympozia si nejvíce pochvalovali mnoho nových inovací, jako například systém sušení, který přináší výraznou úsporu času v procesu sterilizace.

 

Účinná a rychlá sterilizace 21. století – inovace pro úsporu času, lidského kapitálu i financí

„Každá další varianta zohledňuje aktuální požadavky zákazníků na technologický pokrok. To se týká i nového typu sterilizačního kontejneru AESCULAP® AICON®, který společnost B. Braun uvádí na český a slovenský trh,“ upřesňuje Lubomír Vích.

Kontejner AESCULAP® AICON® spojuje uživatelský komfort s nejvyšší kvalitou s ohledem na maximální bezpečnost. Byl vyvinut ve spolupráci se zákazníky B. Braun, díky nimž vzniklo množství inovací, jež odpovídají potřebám v oblasti sterilizace. Také šetří čas, chirurgické nástroje a peníze. Nabízí efektivnější systém sušení EDS (enhanced drying system), který patří mezi jedno ze zásadních vylepšení kontejneru AESCULAP® AICON® umožňující sušit ve zkráceném čase.

Zásadní změny proběhly i ve funkčnosti, v praktickém otevírání a zavírání, stejně tak jako minimálně kontaktní systém těsnění a technického řešení hran eliminuje nechtěné znesterilnění obsahu, bezpečnější systém plombování pak zvyšuje odolnost proti neoprávněné manipulaci. Efektivnější práci s kontejnerem zajistí ergonomický design integrovaných úchytů, větší přehled o obsahu kontejneru získáte díky variabilnímu identifikačnímu systému.

Standardem a samozřejmostí v rámci požadavků nové legislativy je značení vany, víka a síta kontejnerů strojově čitelnými 2D kódy (v souladu s EN 9132) pro jednoznačnou identifi kaci každého kontejneru.

Jak lze realizovat tolik vylepšení jednoho kovového boxu? „Koncern B. Braun jako světový leader naslouchá svým zákazníkům, sleduje moderní technologie, realizuje požadavky z praxe, a posouvá tak oblast sterilizace kupředu. Jsem rád, že díky tomu zvyšujeme standardy kvality péče ve zdravotnických zařízeních,“ doplňuje Lubomír Vích.

 

 

Správná péče o kontejnery vyžaduje komplexní servis

Již více než 140 let je název Aesculap® synonymem pro vysokou úroveň kvality chirurgický ch nástrojů a kontejnerů. Svědčí o tom kvalitní zpracování výrobků, vysoká míra odbornosti, ale i rozsah know-how zaměstnanců a komplexní servisní péče. Ta uživatelům slouží k získávání kontroly nad všemi procesy souvisejícími s nastavením logistických procesů a parametrů jejich trvalé udržitelnosti. Té dosahujeme nastavením standardů, profesionálním zaškolením uživatelů a zajištěním smluvního servisu.

 

Jako bývalá instrumentářka vidím výhody kontejneru Aicon v mnoha směrech. Nejvíce mne zaujal systém sušení EDS, který umožní zkrácení času vlastního sterilizačního procesu, a zajistí tak pro operační výkon včasné zajištění instrumentária. Efektivně se tedy využije operačního času. Dalším pozitivním prvkem je jednodušší manipulace s kontejnerem a eliminace rizika znesterilnění obsahu síta. Dostupný autorizovaný servis je nedílnou součástí komfortu pro zákazníky.

 

Přednosti kontejnerů AESCULAP® AICON®

  • Efektivnější systém sušení EDS (enhanced drying system)
  • Praktické otevírání a zavírání
  • Minimálně kontaktní systém těsnění a řešení hran
  • Bezpečnější systém plombování
  • Ergonomický design integrovaných úchytů
  • Variabilní identifikační systém
Bc. Petra Sováková
specialistka Centrální sterilizace a Centrálních operačních sálů
Průměrně: 3.6 (5 hlasů)

Čtěte také

Infekce v místě chirurgického výkonu (surgical site infections, SSIs) jsou jednou z nejdůležitějších příčin nozokomiálních nákaz (healthcareassociated infections, HCAIs) a představují závažné pooperační komplikace. Každá SSI s sebou nese zátěž zdravotní i ekonomickou. Osobní hygienou před plánovaným operačním zákrokem lze rizika infekce minimalizovat.

27.01.2022

Provádět monitoring hygieny rukou formou pozorování je velmi nákladné, zdlouhavé a neefektivní. Řešení přináší monitorovací systém NosoEx od společnosti B. Braun. Systém je založen na automatickém získávání, zpracování a přenosu dat, aniž by vyžadoval přímé sledování dalším pracovníkem. 

14.10.2021
Servis

Zatímco ve frýdecko-místecké nemocnici se s novým systémem výroby 
a distribuce koncentrátů teprve sžívají, na dialyzačním středisku B. Braun 
Avitum v Teplicích už mají výhody zařízení ověřené v praxi. O zkušenosti s plně 
automatizovanou výrobou a distribucí kyselých koncentrátů se s námi podělil 
tamní vedoucí lékař MUDr. František Švára a vedoucí sestra Olga Roučková.

14.10.2021
B. Braun pro život