Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Novou HR sekci Skupiny B. Braun převzala Iveta Volfová

27. Červen 2017

Novou HR sekci Skupiny B. Braun převzala Iveta Volfová

Iveta Volfová je novou manažerkou HR ve společnostech Skupiny B. Braun v České Republice a na Slovensku

Za řízení nově vzniklé personální sekce Skupiny B. Braun pro Českou a Slovenskou republiku bude od 1. července odpovědná Iveta Volfová (47). Volfová přechází ze společnosti Alza.cz a bude řídit komplexní oblast HR všech dceřiných společností nadnárodního zdravotnického koncernu B. Braun působících v České republice a na Slovensku.

Iveta Volfová

Iveta Volfová (47) je absolventkou VŠE. Začínala jako konzultantka v Deloitte a od roku 1996 stála u založení společnosti T-Mobile Czech Republic (původně RadioMobil). Po téměř desetiletém působení a ročním pobytu v T-Mobile UK v Londýně se přesunula do skupiny PPF, kde zastřešila projekt HR re-engineeringu v Home Credit v Moskvě. Po jeho ukončení nastoupila jako ředitelka lidských zdrojů společnosti PPF a.s. Po narození dcery se dočasně věnovala řízení svojí vzdělávací a konzultační firmy a následně přijala pozici HR ředitelky v Alza.cz. Poté, co předala pozici svému nástupci, přijala výzvu ve Skupině B. Braun. Iveta Volfová působí v oblasti HR přes 20 let, je certifikovaný lektor a pravidelně školí a přednáší na odborná témata z oblasti HR a vedení lidí. Hovoří česky, anglicky a rusky. S manželem vychovávají dvě děti, syna Jakuba (18) a dceru Annu (9). Ve volném čase maluje nebo se věnuje zahradě. Další informace: http://www.linkedin.com/in/iveta-volfova-3a82922.

Nové organizační uspořádání vzniklo rozdělením Právní a personální sekce. "Oblast lidských zdrojů má pro náš úspěch dlouhodobě zásadní význam. Vznikem samostatné sekce potvrzujeme, že řízení lidských zdrojů patří k našim prioritám. Proto vítáme nástup zkušené HR manažerky, od které si slibujeme fungování a rozvoj HR odpovídající našim strategickým cílům. Chceme upevnit naši pozici atraktivního zaměstnavatele, ke kterému se i přes relativně malý počet otevřených pozic hlásí bezmála 3 tisíce zájemců ročně," říká Petr Macoun, člen vedení Skupiny B. Braun CZ/SK.

 

Největší výzvou je oblast zdravotnictví

Rozhodnutí Ivety Volfové připojit se k B. Braun podpořila i možnost zapojit se do koncernových projektů, které mají v konečném důsledku dopad na všech 63 zemí světa, kde B. Braun působí. V České republice a na Slovensku má Skupina B. Braun více než 800 zaměstnanců. Přes 50 procent z nich má vysokoškolské vzdělání, průměrný věk ve firmě je 45 let.„Věřím, že efektivní HR s moderními prvky řízení se dá rozvíjet i v tradiční firmě s rodinnými německými kořeny. Obzvláště, když už dnes je velmi dobře propojeno s posledními informačními technologiemi,“ říká k nové pozici Iveta Volfová. „Navíc slogan Sharing Expertise ve smyslu sdílení znalostí a zkušeností mezi zaměstnanci, zdravotníky i obchodními partnery celosvětového koncernu, je mi velmi blízký. Na rozvoj lidí kladu velký důraz, a proto budu v nastaveném směřování pokračovat. Mojí bezprostřední prioritou je posílení HR tak, aby dokázalo pružně napomáhat rozvoji našich společností. Dále bych chtěla pokračovat v budování značky B. Braun, a to zejména z pohledu zaměstnavatele," pokračuje Volfová.

Největší výzvou je však oblast zdravotnictví, která je zejména v posledních letech pod velkým personálním tlakem. "I přes moje dlouholeté zkušenosti na trhu HR a ve vedení významných společností je pro mne velkou výzvou zejména náročné odvětví zdravotnictví, které se mne dotkne i prostřednictvím společnosti B. Braun Avitum provozující síť dialyzačních středisek, odborných ambulancí či domovů pro seniory se zdravotním postižením,“ dodává Iveta Volfová.

Iveta Volfová se chystá i nadále propojovat moderní HR trendy s praxí. To, že fungují i v odlišných firemních kulturách, chce ukázat například formou společných přednášek s Markem Premusem, svým nástupcem ve startupově řízené společnosti Alza.cz.

Dosud nehlasováno