Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Chirurgie: Článek

Novosyn® - Nová generace chirurgického šicího materiálu vyrobeného z PGLA

20. květen 2011

Uzavírání ran Novosyn Dezinfekce a hygiena

Společnost B. Braun jako přední světový výrobce a dodavatel chirurgických šicích materiálů přichází na trh s novým chirurgickým vláknem Novosyn®, které doplní současnou, již tak širokou paletu vstřebatelných šicích materiálů.

Novosyn® je střednědobě vstřebatelné pletené potažené šicí vlákno syntetického původu vyrobené z kopolymeru kyseliny glykolové a kyseliny L-mléčné (PGLA).

Nově tak uživatelé šicích materiálů B. Braun budou moci volit ze dvou syntetických vstřebatelných materiálů, se stejnou dobou poločasu pevnosti, ale rozdílnými vlastnostmi.

Stávající vlákno Safil ®, které je dlouhodobě jedním z nejúspěšnějších šicích materiálů v České republice, je poddajnější a hladší, vyrobené z čisté polyglykolové kyseliny. Novosyn® je naopak dle přání některých zákazníků designován spíše směrem k maximální možné pevnosti uzlu. Proto je u něj použita jiná technologie splétání vlákna a obsahuje laktát, díky němuž je povrch drsnější a poddajnost menší, což jsou vlastnosti důležité pro uzel. Safil® naopak díky hladkému průchodu tkání a výborné poddajnosti osloví spíše ty, kteří preferují tyto vlastnosti směrem k minimální traumatizaci tkáně. Je rozhodně dobrá zpráva, že operatér má nyní možnost volby a může si prostě vybrat, které vlákno mu vyhovuje více.

Pevnost

Vysoká pevnost kopolymeru PGLA v tahu poskytuje sutuře potřebnou odolnost a zajišťuje bezpečné zhojení rány.

Výhody

  • Hladké vázání uzlů: vlastnosti vlákna umožňují lehce a bez drhnutí přidávat jednotlivá očka uzle.
  • Snadné dotažení a umístění uzlu: uzel vlákna lze snadno a bezpečně dotáhnout a umístit jej do požadované pozice.
  • Vynikající pevnost uzlu: vlákno zajišťuje bezpečný uzávěr rány po celou dobu jejího hojení.

Minimální zánětlivá reakce

Interní srovnávací studie prokázaly, že Novosyn® minimalizuje tkáňovou reakci na šicí materiál.

Nové fialové chirurgické vlákno Novosyn® je sterilizováno etylenoxidem. Jeho použití a indikační pole je velmi široké vzhledem k tomu, že je určeno ke sblížení tkání nebo k podvazům, a to ve všech operačních chirurgických oborech.

Novosyn® je vyráběn ve špičkovém koncernovém výrobním zařízení B. Braun ve Španělsku, které disponuje nejmodernějšími dostupnými technologiemi pro výrobu chirurgického šití. Čeští a slovenští chirurgové tak dostávají do rukou velmi kvalitní materiál, který je vyráběn i na základě jejich požadavků. Věříme, že jistě naplní jejich očekávání.

Bezpočet novinek každý rok

Novosyn® je nejlepším důkazem usilovného vývoje, neustálé komunikace se zákazníky a následného uvádění jejich poznatků do běžné praxe. Žádná společnost na světě neuvádí na trh tolik nových šicích materiálů a inovací s nimi spjatých jako B. Braun.

Posuďte sami přehled novinek z posledních let - kompletní portfolio kardiovaskulárního šití, nová řada jehel pro kardiochirurgii, nové balení snižující paměťový efekt, unikátní MonoMax®, kterému se věnujeme na jiném místě tohoto vydání, Monosyn® Quick, monofilní krátkodobě vstřebatelné vlákno, atd. Nesmíme zapomenout ani na MARY, software, jenž umožňuje sledování spotřeby šicích materiálů u každého pacienta přímo na operačním sále. Uživatelé tohoto ojedinělého řešení mohou sledovat náklady na operaci nebo diagnózu, operatéra, druh operace atd. - přehled statistik je velmi dlouhý. Ve spojení s šicími materiály B. Braun se jim tak dostává unikátního nástroje k forenzní dokumentaci, 100% kontroly nad náklady na chirurgické šití, a tím i možnosti jejich snížení (je možné doplnit i dalšími produkty, jako jsou kýlní síťky, inkontinenční pásky a další stovky výrobků B. Braun).

Uvědomujeme se, že současná nabídka společnosti B. Braun je komplexní, úplná a na trhu ojedinělá. Přesto nabízíme velmi korektní ceny a splňujeme tak všechny předpoklady pro to, abychom naplnili naše heslo: B. Braun - zlatý standard v chirurgickém šití.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník