Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Nové semináře - Certofix® v rámci Safety Concept B. Braun

6. Březen 2009

Nové semináře - Certofix® v rámci Safety Concept B. Braun

Centrální žilní katétry (CŽK) patří k páteřním produktům divize Hospital Care. Nový katétr Certofix® znamená pro koncern B. Braun další doplnění tzv. Safety Conceptu, který se ve zvýšené míře věnuje ochraně pacienta i zdravotnického personálu.

Ve spolupráci s Aesculap Akademií jsme se rozhodli podpořit toto téma formou vzdělávacích seminářů. Semináře budou uskutečňovány na základě dohody s jednotlivými klinikami a budou lektorovány zástupci divize Hospital Care - Special Care.

Hlavním cílem je zvýšení bezpečnosti pacienta na intenzivních lůžkách zaváděním tzv. chráněných katétrů - Certofix® namísto doposud používaných katétrů standardních.

Semináře se budou opírat o randomizovanou studii, která v současnosti spěje ke svému konci a v druhé polovině roku bude využitelná k prezentaci výsledků. Studie je prováděna celosvětově za účasti České republiky. 

Ing. Leoš Alexa
divize Hospital CareO Aesculap Akademii

Aesculap akademie již od svého vzniku v roce 1995 dbá na vzdělávání lékařů, sester a dalšího pomocného zdravotnického personálu po celém světě a napomáhá globální mezioborové komunikaci ve zdravotnictví. V současné době působí Aesculap Akademie v 30 zemích světa včetně České republiky.  Síť center Aesculap Akademie a kontakty na nejlepší odborná pracoviště po celém světě jí dovolují šířit mezi různými pracovišti nejnovější myšlenky, zkušenosti a metody v oblasti zdravotnictví. 

Více na www.aesculap-akademie.cz

Ing. Leoš Alexa
divize Hospital care
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Léčba pacienta s onemocněním dolního trávicího traktu není jednoduchá a vyžaduje jeho informovanost, edukaci a spolupráci. Na chirurgické klinice FN Brno, ve spolupráci se společností B. Braun, začal před třemi lety projekt, který počítal s větším zapojením pacientů a současně si kladl za cíl zkrátit hospitalizaci, snížit počet komplikací a celkově léčbu optimalizovat. Tzv. optimalizace cesty pacienta k tomu využívá principů ERAS (Enhanced Recovery After Surgery), ale i dalších nástrojů a postupů. Brzy byla zjištěna potřeba vzniku nové pozice, do budoucna možná i profese – sestra provázející pacienta celou jeho léčbou, jeho rádce, jeho kontakt s nemocnicí a současně i důvěrník, tzv. ERAS sestra.

29.06.2020
Intenzivní péče

Vedení Fakultní nemocnice Brno (FN Brno) ve spolupráci s vrchní sestrou Interní hematologické a onkologické kliniky Mgr. Petrou Kouřilovou a Mgr. Veronikou Trečkovou, PhD., z Oddělení kontroly infekcí a nemocniční hygieny rozhodlo o používání uzavřeného infuzního systému ve všech stacionářích a na lůžkovém oddělení onkologie, a to od června 2018. Zeptali jsme se, jak práci s uzavřeným infuzním systémem Cyto-Set® zdravotníci z Fakultní nemocnice Brno hodnotí?

24.02.2020
Intenzivní péče

V závěru letošního roku vyrazili zástupci z řad lékařů, všeobecných sester a IT specialistů ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze do španělské Barcelony s cílem seznámit se s novým bezpečnostním softwarem „Onco Safety Remote Control“, který splňuje požadavky pro celkovou bezpečnost personálu podílejícího se na práci s cytostatiky.

19.12.2019
Intenzivní péče