Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Nikolka a její nový život

28. Červen 2019

Nikolka a její nový život

V pořadí již sedmý sen splnili díky projektu Plníme sen pohybem zaměstnanci Skupiny B. Braun. Tentokrát sportovali pro devítiletou Nikolku, která se narodila o celé tři měsíce dříve než jiné děti a přes veškerá rehabilitační cvičení zůstala na invalidním vozíku.

Dnes už Nikolka chodí do druhé třídy klasické základní školy, kam s ní dochází asistentka. Nejraději ve škole i ve svém volném čase sportuje. S rodiči jezdí na kole, přesněji na vozíku za kolem, protože nožičky ke šlapání nepřesvědčí. Přesto všechno si přála vydat se jednou na výlet vedle svých rodičů jako jejich rovnocenná partnerka. „Teď, když zaměstnanci Skupiny B. Braun společnými silami vysportovali Nikolce handbike, věříme, že pocítí svobodu pohybu a bude si ještě více užívat výletovaní s rodiči,“ říká nadšeně manažer sekce Aesculap Akademie a marketingu RNDr. Martin Kalina, Ph.D., MBA. Zbrusu nový handbike malé Nikolce předal Martin Kalina a ambasadorka B. Braun pro život Katka Antošová přímo na pódiu v rámci hlavního programu na akci Koloběžka Cup, která proběhla v červnu v pražském Malešickém parku. Nikolka z něj měla takovou radost, že se ho rozhodla hned vyzkoušet a za pomoci zkušené handbikerky Katky Antošové zajela kategorii handy a skončila na krásném druhém místě! Mnoho z nás zamáčklo slzu dojetí. Celá akce se velmi vydařila a Nikolka se už těší na první ujeté kilometry na novém handbiku

 

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Jaké to je, připravovat se na odlet do Tokia na událost, o níž mnoho sportovců často jen sní? Co pro ně znamenalo roční odložení paralympiády, kdo je doprovází a co vzkazují ostatním sportovcům s podobnými ambicemi? Před odletem do Tokia jsme vyzpovídali naše dva ambasadory Kateřinu Antošovou a Davida Drahonínského. A držíme oběma palce do následujících kvalifikačních a soutěžních dní!

25.08.2021

Osmiletý František i jeho maminka ještě donedávna vedli docela obyčejný rodinný život. Když ale loni v září František nastoupil do první třídy, začala se u něj stále častěji projevovat nekontrolovatelná únava. Projekt "Plníme sen pohybem" pokračuje a zaměstnanci společností Skupiny B. Braun nadále sbírají cenné kilometry, aby pomohli splnit další sen.

06.08.2018
B. Braun pro život

 Už potřetí. Tentokrát ve spolupráci s Centrem Klokánek.

23.05.2017
Lidé a společnost