Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Chirurgie:

New York přivítal přední světové výrobce technologií pro řešení onemocnění kýl

MUDr. Alan Munteanu

4. Květen 2012

Uzavírání ran

Americká společnost pro kýly AHS (American Hernia Society) si pro svůj kongres vybrala velmi atraktivní lokalitu - náměstí Times Square, přímo v srdci New Yorku.

Hotel Marriott Marquise, který se stal dějištěm jednání, představuje jakýsi symbolický předěl mezi dvěma epochami New Yorku. Jeho výstavbou se Broadway totiž definitivně vydala cestou bezpečného centra, plného divadel, muzikálů, obrovských svítících reklam a turistů.

Společnost B. Braun se problematikou kýly a její prevence cíleně dlouhodobě zabývá. Proto o její účasti na této významné události nebylo pochyb. Dá se říct, že jsme se takto vydali přímo do jámy lvové, protože americké firmy se v nabídkách produktů pro řešení kýl doslova předhánějí. Přidružená rozsáhlá expozice firem toho byla jasným důkazem. Nutno říci, že se společnost B. Braun v této konkurenci neztratila, naopak je stále úspěšnější. A stejně jako si Broadway v 90. letech minulého století zvolila směr, kterým se chtěla ubírat, tak i naše společnost se rozhodla vydat tou správnou cestou. Stále zvyšujeme svou odbornost, do výzkumu zapojujeme přední odborníky a provádíme klinické studie. Na kongresu jsme uspořádali satelitní sympozium, kterému předsedal samotný prezident AHS Sergio Roll, M.D., z brazilského Sao Paula. Toto sympozium bylo zaměřeno na tři témata, jež považujeme za klíčová: materiály a postupy pro prevenci vzniku kýl, dále kvalitní síťky pro řešení již vzniklých kýl a nakonec na fixaci sítěk pomocí lepidla. Jednotlivé přednášky prezentovali s velkým úspěchem přední evropští odborníci na danou problematiku. Zaslouženou pozornost vzbudila zejména prezentace práce lékaře s českými předky Dr. Jana F. Kuklety z nemocnice v Curychu, který se mohl pochlubit souborem 1 300 pacientů ošetřených síťkou a fixovanou cyanokrylátem - Histoacrylem.

 

Expozice společnosti B. Braun

Podobně jako sympozium i firemní expozice se věnovala třem výše zmíněným oblastem. Pro prevenci vzniku kýly po laparotomii byl prezentován k tomu určený speciální šicí materiál MonoMax®. Na stánku dále byla k dispozici kompletní řada sítěk - Optilene® meshů B. Braun. Pro rozsáhlé defekty břišní stěny je určena síťka z expandovaného polytetrafluorethylenu, ePTFE, Omyra® mesh. Velmi pozitivní ohlas měl i malý laparoskopický trenažér s aplikátorem Histoacryl®, s laparoskopickými nástroji Aesculap a optickým videořetězcem.

Samotný kongres probíhal v několika patrech již zmíněného hotelu Marriott, ve velkém množství jednacích sálů a konferenčních místností. Organizace byla precizní a každý návštěvník si mohl udělat dokonalý přehled o nejmodernějších trendech operativního řešení všech druhů kýl.

 

 Zastávka na Manhattanu

Většina zejména evropských delegátů si pobyt v New Yorku o jeden dva dny prodloužila a strávila je brouzdáním v ulicích… New York je dnes extrémně čisté a bezpečné město, což platí zejména pro Manhattan a přilehlé části. Times Square, náměstí, kde se nacházelo dějiště kongresu, je neskutečně živé místo, kudy se valí davy Newyorčanů i turistů od dopoledních hodin až do pozdního večera či noci, kde je vystřídají četní návštěvníci mnoha divadel na Broadwayi. Někdy se zdá, že polovina aut ve městě jsou taxíky - tak často je k vidění typicky žlutá barva těchto vozů. Řadu návštěvníků jistě zlákal Empire State Building, dnes po pádu dvojčat nejvyšší budova ve městě (postavena byla v roce 1931). Brzy ji ale předežene nejnovější stavba, Freedom Tower, vyrůstající velmi rychle společně s památníkem událostí 11. září 2001 na Ground Zero na dolním Manhattanu, poblíž Wall Street.

Pro návštěvníka z Evropy je New York obrovské, kosmopolitní město, hlučné, ale spořádané. Newyorčané jsou typičtí tím, že pijí kávu za pochodu z velkých kelímků a k turistům jsou velmi milí. Když se s nimi dáte do řeči, jejich první otázka je, odkud jste. Na Českou republiku reagují velmi pozitivně. Prakticky všichni ji znají - respektive našeho bývalého prezidenta pana Václava Havla. Někteří znají také hokejistu Jaromíra Jágra a případně jmenují i Prahu. S hřejivým pocitem, že pocházíme sice z maličké země, která je však známá i za velkou louží, se nám domů vracelo lépe. Čtení denního tisku po návratu nám ovšem notnou část tohoto pocitu rychle zchladilo… A doma nás již čekala další práce - příprava na zavedení výrobků prezentovaných na kongresu do praxe v našich nemocnicích.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník