Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

Národní cena kvality pro společnost B. Braun

Ing. Lucie Kocourková

15. Listopad 2011

10. listopadu 2011 proběhlo ve Španělském sále Pražského hradu slavnostní předávání Národní ceny kvality České republiky. Jednou z oceněných firem byla společnost B. Braun Medical, která se zúčastnila Národní ceny kvality poprvé, získala 722 bodů a s přehledem si odnesla ocenění „Úspěšná firma“ v programu START PLUS.
Ing. Petr Macoun, Ph.D., člen vedení Skupiny B. Braun, s oceněním

„Naše společnost dlouhodobě usiluje o nejvyšší možnou kvalitu výrobků a poskytovaných služeb. Déle než 10 let jsme certifikováni dle normy ISO 9001. V posledních letech jsme však hledali cestu, jak náš systém řízení dále rozvíjet v souladu s naší vizí, misemi a strategií. Proto jsme se rozhodli implementovat model Excelence EFQM a zúčastnit se modelu Start Plus Národní ceny kvality České republiky. Hodnocení nám pomohlo identifikovat naše silné stránky i oblasti ke zlepšení a zejména nás nasměrovat dále k trvalému
a systematickému zlepšování našich procesů a služeb,“ řekl
k získanému ocenění Ing. Petr Macoun, Ph.D., člen vedení Skupiny B. Braun, který cenu na Pražském hradě převzal.

Národní cena kvality je jedno z nejprestižnějších ocenění, které můžou firmy získat. Každoročně se uděluje v 80 zemích světa
a kritéria pro její udělení jsou všude stejná. Systematické
a pravidelné porovnávání činností organizace s modelem Excelence EFQM je nástrojem k neustálému zlepšování výkonnosti a efektivnosti.

Metoda je používána koncem 20. a začátkem 21. století managementem úspěšných organizací a je známa jako jeden z nejlepších nástrojů k posouzení všech činností organizace. Model Start Plus vychází z principu modelu Excellence EFQM
a je doporučen Radou kvality ČR.

 
Program slavnostního večera

 
Španělský sál zaplněný představiteli českých firem

 
Představitelé vítězných firem. Zleva: JEDNOTA, spotřební družstvo České Budějovice; B. Braun Medical, s.r.o.; Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Zemědělská fakulta; DONGHEE Czech, s.r.o.

 
Národní cena kvality České republiky

  

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník