Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Národní cena kvality pro společnost B. Braun

15. Listopad 2011

Národní cena kvality pro společnost B. Braun

10. listopadu 2011 proběhlo ve Španělském sále Pražského hradu slavnostní předávání Národní ceny kvality České republiky. Jednou z oceněných firem byla společnost B. Braun Medical, která se zúčastnila Národní ceny kvality poprvé, získala 722 bodů a s přehledem si odnesla ocenění „Úspěšná firma“ v programu START PLUS.

Ing. Petr Macoun, Ph.D., člen vedení Skupiny B. Braun, s oceněním

„Naše společnost dlouhodobě usiluje o nejvyšší možnou kvalitu výrobků a poskytovaných služeb. Déle než 10 let jsme certifikováni dle normy ISO 9001. V posledních letech jsme však hledali cestu, jak náš systém řízení dále rozvíjet v souladu s naší vizí, misemi a strategií. Proto jsme se rozhodli implementovat model Excelence EFQM a zúčastnit se modelu Start Plus Národní ceny kvality České republiky. Hodnocení nám pomohlo identifikovat naše silné stránky i oblasti ke zlepšení a zejména nás nasměrovat dále k trvalému
a systematickému zlepšování našich procesů a služeb,“ řekl
k získanému ocenění Ing. Petr Macoun, Ph.D., člen vedení Skupiny B. Braun, který cenu na Pražském hradě převzal.

Národní cena kvality je jedno z nejprestižnějších ocenění, které můžou firmy získat. Každoročně se uděluje v 80 zemích světa
a kritéria pro její udělení jsou všude stejná. Systematické
a pravidelné porovnávání činností organizace s modelem Excelence EFQM je nástrojem k neustálému zlepšování výkonnosti a efektivnosti.

Metoda je používána koncem 20. a začátkem 21. století managementem úspěšných organizací a je známa jako jeden z nejlepších nástrojů k posouzení všech činností organizace. Model Start Plus vychází z principu modelu Excellence EFQM
a je doporučen Radou kvality ČR.

 
Program slavnostního večera

 
Španělský sál zaplněný představiteli českých firem

 
Představitelé vítězných firem. Zleva: JEDNOTA, spotřební družstvo České Budějovice; B. Braun Medical, s.r.o.; Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Zemědělská fakulta; DONGHEE Czech, s.r.o.

 
Národní cena kvality České republiky

  

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun