Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Na Bulovce v novém, na Černém mostě také

6. Leden 2010

Na Bulovce v novém, na Černém mostě také

Dialyzační středisko v areálu pražské Fakultní nemocnice Na Bulovce se z mnoha důvodů řadí k velmi významným nefrologickým pracovištím na území hlavního města. Známá „dialýza Na Bulovce“ inovovala své pracoviště, aby zlepšila komfort svým pacientům. V létě 2009 proto otevřela novou nefrologickou ambulanci v prostorách Polikliniky na Proseku a od října nabízí svým pacientům možnost dialyzačního ošetření také v nových prostorách Polikliniky Černý Most.

První kapitoly historie dialyzačního střediska Na Bulovce se začaly psát v roce 1993. Na Jižním Městě tehdy prof. MUDr. Válek založil první nestátní hemodialyzační středisko v Praze a 23. září téhož roku zde byla provedena první dialýza. V roce 1997 přesídlilo dialyzační středisko do pavilonu č. 8 v areálu Fakultní nemocnice na Bulovce. Od založení byla vlastníkem dialyzačního střediska společnost
Parallel 50, s.r.o., a to až do roku 2002, kdy se novým majitelem stala společnost RTS-Baxter. Ta jej provozovala do října následujícího roku. V roce 2003 bylo začleněno do sítě dialyzačních středisek společnosti EuroCare, přejmenované 1. 1. 2007 na stávající B. Braun Avitum Bulovka, s.r.o.
V současné době poskytuje toto dialyzační středisko dialyzační péči 110 pacientům s chronickým onemocněním ledvin a je jediným smluvním partnerem zdravotních pojišťoven v obvodu Prahy 8 a 9.

Rekonstrukce pavilonu, ve kterém nyní dialyzační středisko Na Bulovce sídlí, si vyžádala nejen řadu náročných prací, ale i  jednání mezi vedením fakultní nemocnice a společnosti B. Braun Avitum. Díky velmi otevřenému a vstřícnému postoji obou stran mohou lékaři i pacienti využívat nových,  zrekonstruovaných prostor nefrologického pracoviště, tradičně umístěného „ve fakultce“. To bude
i nadále v plném rozsahu poskytovat své služby nejen kmenovým pacientům, ale samozřejmě také nemocnici. Náklady na jeho zbudování plně přebral B. Braun Avitum.

Vzhledem k rozlehlosti spádové oblasti dialyzačního střediska přistoupilo navíc vedení společnosti B. Braun Avitum k vybudování pobočky dialyzačního střediska Bulovka, a to v prostorách Polikliniky Černý Most, známé také jako tzv. „Parník“. Pro pacienty to znamená, že budou moci být ošetřeni v místě, které je blíže jejich bydlišti, nebo je pro ně z jiného důvodu výhodné. Setkávat se přitom budou s již dobře známým týmem lékařů a sester, protože stávající personál střediska zabezpečí provoz v obou lokalitách.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Slovenská komora sester a porodních asistentek už patnáct let každoročně uděluje prestižní ocenění vyjadřující oddanost práci a výborné znalosti naplňující podstatu ošetřovatelství. 

29.07.2022

Pandemická situace je složitá a občas se nám zdá „světélko ve tmě“ neviditelné. Kde ale vzít pozitivní přístup? Odpovídá klinická psycholožka PhDr. Marcela Znojová.

11.08.2021

Na hemodialyzačním středisku ve frýdecko-místecké nemocnici nově pomáhá plně automatizovaný systém míchání a distribuce kyselých koncentrátů. Nemocnice ho pořídila v rámci celkové rekonstrukce dialýzy, která byla po devíti měsících práce slavnostně otevřená v červnu. Personál i vedení nemocnice věří, že jim zařízení od společnosti B. Braun pomůže ušetřit nejenom čas. Nabízí totiž i úsporu z hlediska hospodaření.

29.07.2021