Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Neurochirurgie a Spondylochirurgie: Článek

Motorový systém ELAN 4 – nový chirurgický „high speed“

Petr Osička

5. listopad 2015

Nová modelová řada ELAN 4 navazuje na své předchůdce Hilan, Hilan XS a Microspeed Uni. Oficiálně byla představena na mezinárodním meetingu v německém Tuttlingenu, který se konal 21. – 29. září. ELAN 4 je určen pro operace hlavy a páteře a bude se vyrábět ve dvou variantách - elektrické a vzduchové. Věříme, že se ELAN 4 díky své kvalitě zpracování, přesnosti, výkonu a jednoduchosti brzy stane oblíbeným pomocníkem na všech neurochirurgických a spondylochirurgických pracovištích.

Perfektní ergonomie

Při vývoji tohoto systému byl kladen maximální důraz na ergonomii. Díky tomu došlo k mnoha konstrukčním změnám a ELAN 4 opravdu ,,padne do ruky“.

Bohaté příslušenství

Příslušenství je tvořeno velkým množstvím nástavců: perforátorem, kraniotomem, čtyřmi velikostmi zahnutých nástavců, oscilační pilkou, přímočarou pilkou a low speed motorem. Všechny tyto nástavce se připojují na jeden univerzální mikrokabel nebo v případě vzduchem poháněné verze na vzduchovou hadici, aniž je třeba použít redukce.

Široká řada vrtáků a frézek

Nová je i široká řada vrtáků a frézek různých tvarů a velikostí. ELAN 4 není impozantní pouze svým výkonem, ale zejména způsobem jak pracuje, svojí tichostí a přesností a to ve spojení s vynikající ergonomií a bohatou škálou příslušenství z něj dělá přístroj se kterým je radost pracovat.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník