Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Motorový systém ELAN 4 – nový chirurgický „high speed“

5. Listopad 2015

Motorový systém ELAN 4 – nový chirurgický „high speed“

ELAN 4 spolu s pedálem Cranio

Nová modelová řada ELAN 4 navazuje na své předchůdce Hilan, Hilan XS a Microspeed Uni. Oficiálně byla představena na mezinárodním meetingu v německém Tuttlingenu, který se konal 21. – 29. září.  ELAN 4 je určen pro operace hlavy a páteře a bude se vyrábět ve dvou variantách - elektrické a vzduchové. Věříme, že se ELAN 4 díky své kvalitě zpracování, přesnosti, výkonu a jednoduchosti brzy stane oblíbeným pomocníkem na všech neurochirurgických a spondylochirurgických pracovištích. 

Perfektní ergonomie

Při vývoji tohoto systému byl kladen maximální důraz na ergonomii. Díky tomu došlo k mnoha konstrukčním změnám a ELAN 4 opravdu ,,padne do ruky“.

Bohaté příslušenství

Příslušenství je tvořeno velkým množstvím nástavců: perforátorem, kraniotomem, čtyřmi velikostmi zahnutých nástavců, oscilační pilkou, přímočarou pilkou a low speed motorem. Všechny tyto nástavce se připojují na jeden univerzální mikrokabel nebo v případě vzduchem poháněné verze na vzduchovou hadici, aniž je třeba použít redukce.

Široká řada vrtáků a frézek

Nová je i široká řada vrtáků a frézek různých tvarů a velikostí. ELAN 4 není impozantní pouze svým výkonem, ale zejména způsobem jak pracuje, svojí tichostí a přesností a to ve spojení s vynikající ergonomií a bohatou škálou příslušenství z něj dělá přístroj se kterým je radost pracovat.

 

Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vstává v sedm hodin ráno, luští křížovky, ráda čte životopisné romány, dbá na správnou životosprávu a hlavně už chodí. „Stalo se to před třemi lety, když se maminka chystala na rekreaci do Chorvatska. Všechno jí tehdy hrozně dlouho trvalo. Balila se celý týden, a přesto v den odjezdu měla na stole stále nezabalené věci,“ vzpomíná dcera Daniely Burešové (82) Hana. Její mamince tehdy diagnostikovali normotenzní hydrocefalus.

24.08.2018
Neurochirurgie

Jediná docentka neurochirurgie v Česku − drobná a milá blondýnka Eva Brichtová. Když poprvé v životě viděla lidský mozek, věděla, že neurochirurgie bude jejím osudem. Léčí lidi, aby se znovu mohli vrátit ke svým původním životům. Ráda poznává nová místa na zemi, fascinují ji vlny Atlantiku a nadevše miluje svého klokaního domácího miláčka Kiwiho.

31.07.2018
Neurochirurgie

Hydrocefalus je onemocnění charakterizované patologickým nahromaděním mozkomíšního moku (likvoru) v mozkových komorách. Vzniká v důsledku poruchy v dynamickém systému tvorby, proudění a vstřebávání mozkomíšního moku. Termín hydrocefalus vznikl spojením řeckých slov „hydro“ – voda a „kefalé“ – hlava a první zmínky o něm pocházejí z dob Hippokrata, Vesalia či Galéna. Teprve v roce 1768 je však hydrocefalus popsán jako nemoc Robertem Whyttem a bližší náhled na toto onemocnění ozřejmili Magendie a Luschka, kteří popsali jak kompletní anatomii likvorových cest, tak i tvorbu a tok mozkomíšního moku s jeho následným vstřebáváním.

13.07.2018
Neurochirurgie