Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

Mistr světa rentgenuje ve strakonické nemocnici

MUDr. Alan Munteanu

12. Prosinec 2014

Aktuality B. Braun

MUDr. Tomáš Fiala ml. ze Strakonic se kromě svých odborných kvalit může pochlubit hned třemi tituly mistra světa. Je opakovaně nejlepším ze všech lékařů světa v tradičním sportu zdravotníků tenise. Letos se mu podařilo obhájit loňský primát z Lotyšska na šampionátu v Indonésii na ostrově Bali a přidal i premiérový titul ve čtyřhře.

Rentgenolog Radiodiagnostického oddělení Nemocnice Strakonice, a.s., MUDr. Tomáš Fiala ml. svým přístupem k pohybovým aktivitám jde svým pacientům příkladem. Názorně předvádí to, co se jim každodenně snaží předávat i ostatní lékaři že základem dobrého zdraví je zdravý životní styl a pohyb. Sportuje odmala, tenis hraje od svých sedmi let. Vloni se stal mistrem světa mezi lékaři tenisty v nejprestižnější kategorii jejich světového šampionátu OPEN MD a nyní se vrátil z daleké Indonésie, kde byl opět nejlepší. Z Bali si dokonce přivezl dvě zlaté medaile k té za singl přidal ještě vítězství v soutěži čtyřher.

Jsem rád, že se mi to podařilo. Hrálo se v tropických podmínkách na dvorcích s tvrdým povrchem. Konkurence na tomto již 44. mistrovství byla nejen početně bohatá, ale i výkonnostně na úrovni,“ říká MUDr. Tomáš Fiala ml. při pohledu na dvě čerstvě vybojované zlaté medaile a skromně opomíjí, že mezi dvěma stovkami účastníků byli i ti, kterým se v jejich kariéře podařilo bodovat v proslulém mezinárodním tenisovém žebříčku ATP. 

 

MUDr. Tomáš Fiala ml.

Po absolvování plzeňské lékařské fakulty pracuje ve strakonické nemocnici druhým rokem. Je již sedmým odborným lékařem v rodině například otec je pediatr a dědeček pracoval jako neurolog. Ve zdravotnictví pracují i jeho maminka a manželka obě jsou dětské lékařky. Pověstné jablko tedy nepadlo daleko od stromu hned dvakrát kromě profesního zakotvení MUDr. Tomáš Fiala ml. navázal na tenisové snažení a příklad svého otce také na sportovním poli.

 

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník