Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Mistr světa rentgenuje ve strakonické nemocnici

12. Prosinec 2014

Mistr světa rentgenuje ve strakonické nemocnici

MUDr. Tomáš Fiala ml. ze Strakonic se kromě svých odborných kvalit může pochlubit hned třemi tituly mistra světa. Je opakovaně nejlepším ze všech lékařů světa v tradičním sportu zdravotníků tenise. Letos se mu podařilo obhájit loňský primát z Lotyšska na šampionátu v Indonésii na ostrově Bali a přidal i premiérový titul ve čtyřhře.

Rentgenolog Radiodiagnostického oddělení Nemocnice Strakonice, a.s., MUDr. Tomáš Fiala ml. svým přístupem k pohybovým aktivitám jde svým pacientům příkladem. Názorně předvádí to, co se jim každodenně snaží předávat i ostatní lékaři že základem dobrého zdraví je zdravý životní styl a pohyb. Sportuje odmala, tenis hraje od svých sedmi let. Vloni se stal mistrem světa mezi lékaři tenisty v nejprestižnější kategorii jejich světového šampionátu OPEN MD a nyní se vrátil z daleké Indonésie, kde byl opět nejlepší. Z Bali si dokonce přivezl dvě zlaté medaile k té za singl přidal ještě vítězství v soutěži čtyřher.

Jsem rád, že se mi to podařilo. Hrálo se v tropických podmínkách na dvorcích s tvrdým povrchem. Konkurence na tomto již 44. mistrovství byla nejen početně bohatá, ale i výkonnostně na úrovni,“ říká MUDr. Tomáš Fiala ml. při pohledu na dvě čerstvě vybojované zlaté medaile a skromně opomíjí, že mezi dvěma stovkami účastníků byli i ti, kterým se v jejich kariéře podařilo bodovat v proslulém mezinárodním tenisovém žebříčku ATP. 

 

MUDr. Tomáš Fiala ml.

Po absolvování plzeňské lékařské fakulty pracuje ve strakonické nemocnici druhým rokem. Je již sedmým odborným lékařem v rodině například otec je pediatr a dědeček pracoval jako neurolog. Ve zdravotnictví pracují i jeho maminka a manželka obě jsou dětské lékařky. Pověstné jablko tedy nepadlo daleko od stromu hned dvakrát kromě profesního zakotvení MUDr. Tomáš Fiala ml. navázal na tenisové snažení a příklad svého otce také na sportovním poli.

 

MUDr. Alan Munteanu
ředitel divize Aesculap
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Přínosy moderní zdravotní péče jsou jednoznačné a asi málokdo by o nich polemizoval. Z hlediska vlivu na životní prostředí ale oblast zdravotnictví představuje nemalou zátěž. 

14.10.2021
Lidé a společnost

Zdravotní sestry podávající pacientům cytotoxická léčiva (CL) v práci čelí každodenním rizikům vyplívajícím z nebezpečných vlastností těchto látek. V porovnání s minulostí už ale hrozby potřísnění či kontaminace pracoviště nejsou zdaleka tak vysoké, jako tomu bylo dříve. O pozitivních změnách při práci s cytostatiky jsme si povídali se staniční sestrou ambulancí klinické onkologie v Krajské nemocnici Liberec Irenou Šebkovou Šťovíčkovou, která si pamatuje ještě časy, kdy si sestřičky cytostatika ředily samy.

17.06.2021
Lidé a společnost

Sport ho provází už od malička. Nejen on, ale i celá jeho rodina se řadí mezi aktivní sportovce. I když se vyčerpá na sjezdovce nebo během, je to pro něj hlavně relax. Profesor Matějovič se věnuje vnitřnímu lékařství a intenzivní péči a rukama mu projdou často pacienti v přímém ohrožení života.

01.04.2021
Lidé a společnost