Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Maligní melanomy u dětí byly hlavním tématem letošního kongresu lékárníků

2. Leden 2013

Maligní melanomy u dětí byly hlavním tématem letošního kongresu lékárníků

Letošní oslavu 17. listopadu mohli čeští i slovenští lékárníci prožít v Hradci Králové, kde se ve dnech 16.-18. 11. 2012 na Univerzitě Hradec Králové uskutečnil 16. kongres nemocničních lékárníků, nad nímž letos převzal záštitu ministr zdravotnictví doc. MUDr. Leoš Heger, CSc.

 

Tato akce je pro lékárníky i farmaceutické asistenty jako vždy zařazena do systému celoživotního vzdělávání garantovaného ČLK a ČAS. Letos byly hlavními tématy maligní melanom, psoriáza a ekzémy v dětském věku. V rámci kongresu pak bylo možno navštívit blok farmaceutické technologie, klinických farmaceutů či farmaceutických asistentů.

Novinkou, která se těšila velkému zájmu, bylo moderní automatické přečerpávací zařízení pro parenterální výživu, které představila společnost B. Braun. Systém Pinnacle™ TPN představuje nastupující generaci automatického systému mísení totální parenterální výživy.

Prostřednictvím tohoto zařízení se do rukou personálu lékárny dostává prostředek, který mu usnadní přípravu požadované parenterální výživy, a navíc je schopen podat hlášení podle potřeb lékárny.

Jeho přednosti spočívají:

  • v redukci chyb vzniklých při práci s roztoky;
  • v časové nenáročnosti při nastavení;
  • v rychlosti přípravy (1 litr za méně než 1 minutu);
  • ve snížení rizika kontaminace při dotyku s materiálem;
  • v jednoduchém zacházení.

 

Díky jednoduché manipulaci s tímto zařízením a časové nenáročnosti velkoobjemových příprav věříme, že se rychle zapojí do práce v nemocničních lékárnách a pomůže optimalizovat průběh příprav vaků s parenterální výživou. Uvidíme, co nového nám přinese sedmnáctý ročník kongresu.  

Mgr. Iveta Hermanová
divize Hospital care
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Léčba pacienta s onemocněním dolního trávicího traktu není jednoduchá a vyžaduje jeho informovanost, edukaci a spolupráci. Na chirurgické klinice FN Brno, ve spolupráci se společností B. Braun, začal před třemi lety projekt, který počítal s větším zapojením pacientů a současně si kladl za cíl zkrátit hospitalizaci, snížit počet komplikací a celkově léčbu optimalizovat. Tzv. optimalizace cesty pacienta k tomu využívá principů ERAS (Enhanced Recovery After Surgery), ale i dalších nástrojů a postupů. Brzy byla zjištěna potřeba vzniku nové pozice, do budoucna možná i profese – sestra provázející pacienta celou jeho léčbou, jeho rádce, jeho kontakt s nemocnicí a současně i důvěrník, tzv. ERAS sestra.

29.06.2020
Intenzivní péče

Vedení Fakultní nemocnice Brno (FN Brno) ve spolupráci s vrchní sestrou Interní hematologické a onkologické kliniky Mgr. Petrou Kouřilovou a Mgr. Veronikou Trečkovou, PhD., z Oddělení kontroly infekcí a nemocniční hygieny rozhodlo o používání uzavřeného infuzního systému ve všech stacionářích a na lůžkovém oddělení onkologie, a to od června 2018. Zeptali jsme se, jak práci s uzavřeným infuzním systémem Cyto-Set® zdravotníci z Fakultní nemocnice Brno hodnotí?

24.02.2020
Intenzivní péče

V závěru letošního roku vyrazili zástupci z řad lékařů, všeobecných sester a IT specialistů ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze do španělské Barcelony s cílem seznámit se s novým bezpečnostním softwarem „Onco Safety Remote Control“, který splňuje požadavky pro celkovou bezpečnost personálu podílejícího se na práci s cytostatiky.

19.12.2019
Intenzivní péče