Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Lukostřelec David Drahonínský uzavřel zimní halovou sezonu obhájením titulu mistra České republiky

7. Duben 2015

Lukostřelec David Drahonínský uzavřel zimní halovou sezonu obhájením titulu mistra České republiky

Paralympijský reprezentant v lukostřelbě David Drahonínský, držitel zlaté medaile z Pekingu, stříbra z Londýna a patron projektu B. Braun pro život úspěšně zakončil halovou zimní přípravu. Dosažené výsledky, o které se s námi podělil, jsou poděkováním společnosti B. Braun Medical za podporu, a především velkým příslibem pro letní období, kdy ho čekají závody světového poháru a mistrovství světa.

Na začátku letošní halové sezony jsem si stanovil tři neskromné cíle, ale pokud se člověk mezi lukostřelci pohybuje tak dlouho jako já a zná svoje možnosti, může si dovolit pomýšlet na úspěch.

Mým prvním cílem byla účast na pražském halovém turnaji, kde závodí zdraví lukostřelci. Turnaj probíhá v průběhu celé sezony a závodník se musí připravovat průběžně. Ze základní části, trvající deset kol, postupuje do závěrečného závodu nejlepších osm lukostřelců. Mně se podařilo zajistit si postup šestým místem. V závěrečném závodě jsem se probojoval až do finále, kde jsem však na svého soupeře nestačil. V každém případě druhé místo považuji za úspěch, protože soupeři byli velmi silní. Za mnou skončili dva nejlepší čeští reprezentanti a v semifinále jsem porazil i svého reprezentačního trenéra, který v současnosti drží halový rekord a v reprezentačním kádru lukostřelců mu patří první pozice.

Druhým cílem bylo na Mistrovství ČR v halové lukostřelbě mezi zdravými lukostřelci získat jednu ze dvou možných medailí. To se podařilo v soutěži družstev, kde jsme společně vybojovali týmový titul mistrů České republiky. Soutěž jednotlivců nedopadla zcela podle mých představ a možností, každopádně se třináctým místem mezi zdravými střelci jsem i tak spokojen.

Vše jsem si vynahradil při plnění svého třetího cíle - tam plán vyšel na 110 procent. V halovém turnaji mezi postiženými střelci jsem si v této halové sezoně zazávodil v Open kategorii, v níž na mezinárodní scéně nestřílím. Tato kategorie je pro mne velkou motivací, protože v naší republice je v ní větší konkurence a moji soupeři jsou na tom zdravotně lépe než já, což se však ve výsledcích neprojevuje. V Open kategorii se mi podařilo vyhrát všechna tři kola. Ve třetím kole jsem dokonce střelil svůj osobní rekord a v následných eliminacích porazil kolegy z reprezentace, kteří jsou na tom zdravotně lépe. Obhájil jsem tak loňský titul mistra České republiky, který jsem ale získal v mé kategorii W1, a úspěšně tak zakončil letošní halovou sezonu.

V brzké době mne čeká ve Španělsku čtrnáctidenní soustředění na kole. Budu tam najíždět kilometry a posilovat ruce, abych mohl na červencovém světovém poháru v Novém Městě nad Metují a na srpnovém mistrovství světa v Německu předvádět stejně skvělé výkony jako během letošní zimní přípravy. Kromě těchto dvou vrcholů se chci zúčastnit ještě mnoha dalších závodů na domácí půdě. Tak mi držte palce!

redakce Braunovin
David Drahonínský
Paralympijský reprezentant v lukostřelbě
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Novinka z pera zkušeného autora knih o etiketě Ladislava Špačka, vydána v rámci projektu B. Braun pro život je komplexním dílem zahrnujícím všechny oblasti etikety světa medicíny. 

31.01.2022
B. Braun pro život

Kalendář projektu B. Braun pro život s názvem „Fitness kalendář 2022“ názorně ukazuje zdravotníkům, jak mohou svému tělu ulevit rychlými, jednoduchými cviky přímo v práci.

28.01.2022
B. Braun pro život

O zkušenosti s plně automatizovanou výrobou a distribucí kyselých koncentrátů se s námi podělil vedoucí lékař z Teplic MUDr. František Švára a vedoucí sestra Olga Roučková.

15.10.2021
B. Braun pro život