Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

Ludwig Georg Braun získal prestižní ocenění pro podnikatele za své celoživotní dílo

redakce Braunovin

6. Říjen 2010

Aktuality B. Braun
Předseda představenstva zdravotnického koncernu B. Braun, prof. Ludwig Georg Braun, získal za celoživotní dílo cenu “Deutscher Gründerpreis 2010”. Odborná porota vybrala L. G. Brauna „za jeho vynikající podnikatelské výsledky”, kdy dovedl společnost, která původně v roce 1839 vznikla jako rodinná lékárna, až k vedoucímu postavení na celosvětovém trhu v oboru léčiv a zdravotnické techniky.

„Ocenění si velmi vážím. Hlavní smysl udílení těchto cen vidím v motivaci podnikatelů, že se vyplatí vést podnik dlouhodobě udržitelným způsobem a nesměřovat pouze ke krátkodobé maximalizaci zisku,” řekl k získané ceně L. G. Braun.

Porota také ocenila, že L. G. Braun zavedl firemní kulturu společnosti, jejímž ústředním bodem je komunikace, a realizoval moderní a inovativní koncepci kanceláře. L. G. Brauna porota vybrala také pro jeho dlouholetou práci v roli prezidenta německé Asociace průmyslových a obchodních komor (DIHK)
a jeho aktivní podporu začínajícím podnikům.

Udílení cen významným podnikatelům každoročně podporuje německé Spolkové ministerstvo pro hospodářství a technologii, spořitelna Sparkasse a automobilka Porsche. Mediálními partnery jsou týdeník Stern a televize ZDF.

Prof Dr. Ludwig Georg Braun stojí v čele rodinného podniku, zdravotnického koncernu B. Braun, jako představitel páté generace. Po dokončení bankovního vzdělání pracoval v Brazílii a v USA a v roce 1972, ve věku 29 let, nastoupil do rodinné firmy. Profesor Braun přeměnil společnost, která tehdy měla 3 000 zaměstnanců, v celosvětového hráče se 123 zahraničními pobočkami a téměř 40 000 zaměstnanci.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník