Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

Lékaři mezi jamkami

Tomáš Olbrich

27. Květen 2009

Když proslulý golfový architekt Graham Marsh představoval svůj projekt nového mistrovského hřiště pod Kunětickou horou, řekl: „Zdejší bunkery donutí hráče, aby museli přemýšlet opravdu nad každou ránou.“

Přímo na greenu, zleva: Otmar Wawrik, Aesculap AG, Německo; doc. MUDr. Petr Korbelář, CSc., FN Motol, Praha; MUDr. Lubomír Klepáč, MBA, B. Braun Medical; doc. MUDr. Čestmír Neoral, CSc., FN OlomoucPřímo na greenu, zleva: Otmar Wawrik, Aesculap AG, Německo; doc. MUDr. Petr Korbelář, CSc., FN Motol, Praha; MUDr. Lubomír Klepáč, MBA, B. Braun Medical; doc. MUDr. Čestmír Neoral, CSc., FN OlomoucO pravdivosti jeho slov se 7. května 2009 přesvědčili také všichni hrající účastníci tradičního benefičního turnaje Central European B. Braun Golf Cup 2009, který se letos konal již po sedmé.

Tradicí ovšem není pouze každoroční boj hostů společnosti B. Braun Medical mezi osmnácti jamkami, ale zejména benefiční sbírka, jejíž výtěžek letos podpořil dětské oddělení Karlovarské nemocnice. Samotní lékaři, manažeři zdravotnických zařízení a další zdravotničtí profesionálové tak přispěli na pomoc těm, o které se v rámci svého povolání starají.

Krátce po obědě oficiálně zahájil turnaj jednatel společností skupiny B. Braun v ČR a SR MUDr. Lubomír Klepáč, MBA. Všem hráčům i hostům poděkoval za mimořádně velký zájem o tuto akci a především za benefiční příspěvek pro malé pacienty. Pak už zbývalo jen popřát „Hezkou hru!“ a úderem třinácté hodiny se z odpališť vznesly do vzduchu první golfové míče.

MUDr. Lubomír Klepáč, MBA, jednatel společností B. Braun v ČR a SR, při předání benefičního šeku MUDr. Jiřímu Součkovi, primáři dětského oddělení Karlovarské krajské nemocniceMUDr. Lubomír Klepáč, MBA, jednatel společností B. Braun v ČR a SR, při předání benefičního šeku MUDr. Jiřímu Součkovi, primáři dětského oddělení Karlovarské krajské nemocniceDo zápolení ve třech výkonostních kategoriích zasáhlo celkem 82 hráčů. K vidění byly jak impozantní golfové výkony hodné profesionálních hráčů, tak i první golfové krůčky začátečníků, podpořené sympatickým nadšením pro tuto hru. Úplní začátečníci rádi využili možnosti seznámit se s „hrou gentlemanů“ na golfové akademii. Pod vedením profesionálních trenérů uskutečnili své první odpaly a je možné, že příští rok již doplní startovní listinu našeho turnaje. Ideální počasí a skvělá kondice hřiště jistě přispěly k příjemnému prožití prvního květnového čtvrtku.

Všem hráčům i jejich doprovodu patří náš velký dík. Za jejich ochotu pomoci dětským pacientům benefičním příspěvkem i za vytvoření neuvěřitelně příjemné, přátelské atmosféry, která se přenesla i do bezprostředně navazujícího galavečera.

Na shledanou přístí rok!

Výsledková listina Central European Golf Tour 2009

Třída A, hcp 0 - 17,9 Třída B, hcp 18 - 35,9 Třída C, hcp 36 - 54
1. Olga Resová 1. Alena Blížkovská-Jízdná 1. Jan Rejholec
2. Jan Betka 2. Renáta Krajčovičová 2. Oldřich Petržela
3. Jiří Šourek 3. Martin Pavlík 3. Tomáš Jínek

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník