Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Chirurgie:

Laparoskopický workshop při 60. výročí konferenci České urologické společnosti ČLS JEP

Mgr. Tomáš Hrouda, Ph.D., Mgr. Iveta Šmídová, MBA

12. Prosinec 2014

Operační vybavení Laparoskopie Urologie

Již pošedesáté neslo se ve dnech 22. 24. října 2014 brněnským hotelem Voroněž, kde se uskutečnila 60. výroční konference ČUS. Program byl velmi bohatý a díky vysoké odborné úrovni se setkal s pozitivním hodnocením účastníků, zejména v oblasti předávání zkušeností jednotlivých klinik, satelitních sympozií a přímých přenosů z operačních sálů.

V rámci slavnostního večera konference proběhlo udílení cen ČUS za nejlepší vědeckou publikaci za rok 2013. Komise pro udílení cen byla složena z 28 členů. Do soutěže bylo přihlášeno celkem čtrnáct publikací ve třech kategoriích kategorie Původní vědecká práce publikovaná v časopise s IF (Impact Faktor), kategorie Původní vědecká práce publikovaná v časopise Česká urologie a kategorie Monografie nebo postgraduální učební text.

Laparoskopická sestava 3D EinsteinVision®

Společnost B. Braun Medical v rámci výroční konference prezentovala novou generaci potahovaných močových katetrů k intermitentní močové katetrizaci Actreen® Hi-Lite.

Jednoduchý a bezpečný design nových cévek Actreen® Hi-Lite kombinuje zdokonalený bezdotykový systém pro jednodušší manipulaci a potah hydrofilním lubrikantem. Redukovaná délka 41 cm standardních katetrů Nelaton a Tiemann umožňuje lepší kontrolu při zavádění.

Společnost B. Braun Medical dále uspořádala ve spolupráci s ČUS laparoskopický workshop včetně prezentace nejnovějších operačních technologií. Mladí urologové měli příležitost po dva dny trénovat své laparoskopické dovednosti pod vedením zkušených kolegů. Workshop byl koncipován stupňovitou formou náročnosti od pracoviště s klasickým mechanickým trenažérem, dále pak virtuálním simulátorem laparoskopie až po možnost si zaoperovat na nejnovější laparoskopické sestavě 3D EinsteinVision® 2.0. Orientace v prostoru, bimanuální zručnost, uzávěr cévy klipováním, endoskopické šití to je pouze skromný výčet trénovaných dovedností na laparoskopickém workshopu. Mladí lékaři byli mile překvapeni příležitostí vzdělávání v rámci kurzů Aesculap Akademie (www.aesculap-akademie.cz).

Titanové klipy Caiman®

Návštěvníky prezentace Aesculap nejvíce zaujala nejnovější generace double sized (DS) uzamykatelných klipů, pokročilá bipolární technologie Caiman®, a zejména pak laparoskopická sestava 3D EinsteinVision® druhé generace. Zpětná vazba od specialistů urologů potvrzuje, že Aesculap vyvinul dokonalý systém s ergonomicky komfortní, malou kamerovou hlavou, rigidní optikou s možností digitální rotace obrazu a brilantním obrazem pro bezpečné operování a přesnou preparaci u nervy šetřících výkonů.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník