Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

L. G. Braun v Praze jednal s premiérem Topolánkem

6. Prosinec 2007

L. G. Braun v Praze jednal s premiérem Topolánkem

Prezident Německé asociace pro průmysl a obchod a předseda správní rady společnosti B. Braun Melsungen vyslovil podporu projektu Pět premiérských priorit v oblasti vědy a výzkumu. B. Braun Medical v České republice dosud investoval více než 20 milionů korun do vzdělávání lékařů a středního zdravotnického personálu

Praha, 6. prosince 2007 - Prezident Německé asociace pro průmysl a obchod Ludwig Georg Braun dnes dopoledne jednal s předsedou vlády České republiky Mirkem Topolánkem o možnostech podpory výzkumu v oblasti zdravotnictví, do praxe orientovaném vzdělávání a zavedení eura. Třicetiminutová schůzka se uskutečnila v oficiálních prostorách Kramářovy vily v Praze.

„Česká republika se může pochlubit řadou významných zdravotnických ústavů a skvělým výzkumem,“ říká Prof. Dr. h.c. Ludwig Georg Braun, prezident Německé asociace pro průmysl a obchod a předseda správní rady společnosti B. Braun Melsungen. „Tento stav je však v kontrastu s nedostatečným financováním a prestiží vědeckých pracovníků. Věřím, že iniciativa pana premiéra Topolánka pomůže postavení výzkumu a vývoje v ČR zlepšit.“

Rodinná firma B. Braun Melsungen významně podporuje medicínský vývoj a výzkum v úzké vazbě na možnosti jeho komerčního využití. Výsledkem dlouhodobých investic do vědy a výzkumu je celá řada patentovaných technologií a produktů, které usnadňují lékařům práci a zvyšují komfort pacientů.

V příštím roce koncern B. Braun oslaví 100 let od zahájení výroby prvního sterilního chirurgického šití. Mezi přelomové vynálezy z dílny B.Braun Melsugen patří například, v roce 1962 uvedená  plastiková kanyla pro stálou infuzi, dodnes známá také pod názvem „braunyla“. V roce 2003 pak  první a stále jediný navigační systém pro ortopedické operace Orthopilot, který nevyžaduje předoperační vyšetření počítačovou tomografií. V České republice tuto technologii poprvé využili lékaři brněnské Úrazové nemocnice v roce 2005.

V České republice nabízí B. Braun Melsungen prostřednictvím své dceřiné společnosti B. Braun Medical kvalitní a přístupné celoživotní vzdělávání pro všeobecné lékaře, specialisty i zdravotní sestry a další zdravotnický personál. Od založení Aesculap Akademie věnovala společnost na podporu vzdělávání českých zdravotníků více něž 20 milionů Kč.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Navyšování cen ovlivňuje především zdražování surovin, komponentů, obalových materiálů, energie, vody a dopravy. „Situaci nepomáhají ani nová legislativní pravidla EU pro hodnocení bezpečnosti, výrobu a distribuci zdravotnických prostředků a bezpečnost léčiv, která navyšují významně náklady výrobců a distributorů,“ říká PharmDr. Jiří Lukeš, člen vedení Skupiny B. Braun.

09.12.2021
Aktuality z B. Braun

Zdravotníci z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem jako jedni z prvních 
vyzkoušeli unikátní monitorovací systém compliance hygieny rukou NosoEx. 
O tom, jak se tato novinka osvědčila v praxi, jsme mluvili s Romanem Boráněm 
z Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny této nemocnice. 

14.10.2021
Aktuality z B. Braun

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FN USA) patří k tradičním prestižním kardiologickým pracovištím v rámci konceptu péče o nemocné se srdečním postižením v České republice. B. Braun Česká republika se těší ze skutečnosti, že dlouhodobě s Invazivní a intervenční kardiologií (IKAK) FN USA spolupracuje a zajišťuje brněnským kardiologům stenty a lékové balonky pro jejich náročnou a odborně vysoce kvalifikovanou práci. Jsme rádi, že můžeme těmito řádky pogratulovat lékařům a sestrám Oddělení invazivní a intervenční kardiologie k 25. výročí založení.

22.07.2021
Aktuality z B. Braun