Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

L. G. Braun v Praze jednal s premiérem Topolánkem

6. Prosinec 2007

L. G. Braun v Praze jednal s premiérem Topolánkem

Prezident Německé asociace pro průmysl a obchod a předseda správní rady společnosti B. Braun Melsungen vyslovil podporu projektu Pět premiérských priorit v oblasti vědy a výzkumu. B. Braun Medical v České republice dosud investoval více než 20 milionů korun do vzdělávání lékařů a středního zdravotnického personálu

Praha, 6. prosince 2007 - Prezident Německé asociace pro průmysl a obchod Ludwig Georg Braun dnes dopoledne jednal s předsedou vlády České republiky Mirkem Topolánkem o možnostech podpory výzkumu v oblasti zdravotnictví, do praxe orientovaném vzdělávání a zavedení eura. Třicetiminutová schůzka se uskutečnila v oficiálních prostorách Kramářovy vily v Praze.

„Česká republika se může pochlubit řadou významných zdravotnických ústavů a skvělým výzkumem,“ říká Prof. Dr. h.c. Ludwig Georg Braun, prezident Německé asociace pro průmysl a obchod a předseda správní rady společnosti B. Braun Melsungen. „Tento stav je však v kontrastu s nedostatečným financováním a prestiží vědeckých pracovníků. Věřím, že iniciativa pana premiéra Topolánka pomůže postavení výzkumu a vývoje v ČR zlepšit.“

Rodinná firma B. Braun Melsungen významně podporuje medicínský vývoj a výzkum v úzké vazbě na možnosti jeho komerčního využití. Výsledkem dlouhodobých investic do vědy a výzkumu je celá řada patentovaných technologií a produktů, které usnadňují lékařům práci a zvyšují komfort pacientů.

V příštím roce koncern B. Braun oslaví 100 let od zahájení výroby prvního sterilního chirurgického šití. Mezi přelomové vynálezy z dílny B.Braun Melsugen patří například, v roce 1962 uvedená  plastiková kanyla pro stálou infuzi, dodnes známá také pod názvem „braunyla“. V roce 2003 pak  první a stále jediný navigační systém pro ortopedické operace Orthopilot, který nevyžaduje předoperační vyšetření počítačovou tomografií. V České republice tuto technologii poprvé využili lékaři brněnské Úrazové nemocnice v roce 2005.

V České republice nabízí B. Braun Melsungen prostřednictvím své dceřiné společnosti B. Braun Medical kvalitní a přístupné celoživotní vzdělávání pro všeobecné lékaře, specialisty i zdravotní sestry a další zdravotnický personál. Od založení Aesculap Akademie věnovala společnost na podporu vzdělávání českých zdravotníků více něž 20 milionů Kč.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun