Přejít k hlavnímu obsahu

L. G. Braun v Praze jednal s premiérem Topolánkem

redakce Braunovin

6. Prosinec 2007

Prezident Německé asociace pro průmysl a obchod a předseda správní rady společnosti B. Braun Melsungen vyslovil podporu projektu Pět premiérských priorit v oblasti vědy a výzkumu. B. Braun Medical v České republice dosud investoval více než 20 milionů korun do vzdělávání lékařů a středního zdravotnického personálu

Praha, 6. prosince 2007 - Prezident Německé asociace pro průmysl a obchod Ludwig Georg Braun dnes dopoledne jednal s předsedou vlády České republiky Mirkem Topolánkem o možnostech podpory výzkumu v oblasti zdravotnictví, do praxe orientovaném vzdělávání a zavedení eura. Třicetiminutová schůzka se uskutečnila v oficiálních prostorách Kramářovy vily v Praze.

„Česká republika se může pochlubit řadou významných zdravotnických ústavů a skvělým výzkumem,“ říká Prof. Dr. h.c. Ludwig Georg Braun, prezident Německé asociace pro průmysl a obchod a předseda správní rady společnosti B. Braun Melsungen. „Tento stav je však v kontrastu s nedostatečným financováním a prestiží vědeckých pracovníků. Věřím, že iniciativa pana premiéra Topolánka pomůže postavení výzkumu a vývoje v ČR zlepšit.“

Rodinná firma B. Braun Melsungen významně podporuje medicínský vývoj a výzkum v úzké vazbě na možnosti jeho komerčního využití. Výsledkem dlouhodobých investic do vědy a výzkumu je celá řada patentovaných technologií a produktů, které usnadňují lékařům práci a zvyšují komfort pacientů.

V příštím roce koncern B. Braun oslaví 100 let od zahájení výroby prvního sterilního chirurgického šití. Mezi přelomové vynálezy z dílny B.Braun Melsugen patří například, v roce 1962 uvedená  plastiková kanyla pro stálou infuzi, dodnes známá také pod názvem „braunyla“. V roce 2003 pak  první a stále jediný navigační systém pro ortopedické operace Orthopilot, který nevyžaduje předoperační vyšetření počítačovou tomografií. V České republice tuto technologii poprvé využili lékaři brněnské Úrazové nemocnice v roce 2005.

V České republice nabízí B. Braun Melsungen prostřednictvím své dceřiné společnosti B. Braun Medical kvalitní a přístupné celoživotní vzdělávání pro všeobecné lékaře, specialisty i zdravotní sestry a další zdravotnický personál. Od založení Aesculap Akademie věnovala společnost na podporu vzdělávání českých zdravotníků více něž 20 milionů Kč.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník