Přejít k hlavnímu obsahu

L. G. Braun oslavil 15 let působení koncernu B. Braun v České republice

redakce Braunovin

6. Prosinec 2007

Po patnácti letech v zemi je B. Braun Medical největší český dodavatel zdravotnických prostředků. Slavnostního večera se zúčastnil Ludwig Georg Braun, předseda představenstva a prapravnuk zakladatele společnosti B. Braun Julia Wilhelma Brauna. Součástí oslav byl Galavečer na pražském Žofíně s vystoupením Kühnova dětského sboru a Daniely Šinkorové

Praha, 6. prosince 2007 - B. Braun Medical oslavil patnáct let působení na českém trhu a vybudování nového ústředí společnosti. Oslav spojených se slavnostním večerem v paláci Žofín se zúčastnil prapravnuk zakladatele společnosti B. Braun Melsungen profesor Ludwig Georg Braun, současný předseda správní rady společnosti, a jeho synovec Christian Braun, který řídí aktivity společnosti v Rakousku.

„B. Braun si i jako celosvětový koncern uchovává ducha rodinné firmy,“ říká Jiří Lukeš, ředitel a jednatel společnosti B. Braun Medical. „Jsem přesvědčen, že tato kvalita napomohla nám všem při budování českého zastoupení koncernu B. Braun a jeho postavení na českém trhu.“

Krátce po příletu do Prahy navštívil L. G. Braun dialyzační centrum B. Braun Avitum při Fakultní nemocnici Na Bulovce, které je součástí sítě dvaceti mezinárodně certifikovaných odborných dialyzačních pracovišť B. Braun v České republice a na Slovensku.

B. Braun Medical od počátku svého působení vyrostl ve významného dodavatele zdravotnických prostředků v České republice se silnou pozicí v celé řadě oborů včetně chirurgických disciplin či anesteziologie. B. Braun Medical zároveň v České republice prostřednictvím své Aesculap Akademie nabízí kvalitní a přístupné celoživotní vzdělávání pro lékaře, zdravotní sestry a další zdravotnický personál.

Program slavnostního večera v reprezentativních prostorách paláce Žofín zahájilo vystoupení Kühnova dětského sboru, před hosty společnosti B. Braun Medical vystoupila také Daniela Šinkorová za dopro-vodu Czech Big Company. Zábavu do časných ranních hodin pak zajišťoval přesvědčivý ABBA World Revival.

Vrchol oslav patnáctiletého působení společnosti B. Braun Medical v České republice byl spojen s celosvětovým projektem B. Braun pro děti. Z rukou L. G. Brauna převzali šeky na 150 000 korun představitelé Kliniky dětské onkologie a hematologie Fakultní nemocnice v Motole a zástupci Dětského kardiocentra Slovenské Republiky v Bratislavě.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník