Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Kyčelní endoprotézy pro psy dobývají Evropu

3. Prosinec 2008

Kyčelní endoprotézy pro psy dobývají Evropu

21. června se v Ostravě konal seminář o implantaci kyčelních endoprotéz u psů. Tuto historicky první akci svého druhu pořádala divize Aesculap koncernu B. Braun, v čele organizačního výboru stáli MVDr. František Repka (B. Braun Medical, Česká Republika) a Christian Jansen (Sales Manager Central Europe, B. Braun Vet Care, Německo).

Pod odborným vedením Dr. Meuselové a Dr. Pfeifera z Norimberské veterinární kliniky (Tierärztlichen Klinik Nürnberg am Hafen) se s touto speciální operační technikou seznámilo osm českých a dva polští veterinární chirurgové. Všichni účastníci semináře získali kompletní implantační soupravu - endoprotézu Aesculap pro náhradu kyčelního kloubu u psa a jsou připraveni ji použít ve svých nemocnicích.

převzato z koncernového časopisu Online 98/2008

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vstřebatelné pletené chirurgické šicí vlákno potažené chlorhexidinem diacetátem (CHD) je novinka v naší řadě šicích materiálů Novosyn. Využívají ho už například zdravotníci na ortopedickém oddělení Nemocnice Šumperk v rámci nového konceptu péče. Podle tamního primáře MUDr. Jána Debreho vlákno potažené CHD svou účinností pokrývá spektrum nejčastějších laboratorně diagnostikovaných infekčních agens v ortopedii, a výrazně tak snižuje riziko infekcí.

18.06.2021
Chirurgické obory

Po úspěšném uvedení na trh systému Ennovate® pro řešení degenerativních onemocnění a traumat páteře rozšířil Aesculap ve spolupráci s mezinárodními páteřními centry včetně České republiky platformu Ennovate® i do oblasti řešení deformit páteře. 

23.02.2021
Chirurgické obory

Střevo patří vedle plic a kůže k jednomu z největších imunitních orgánů v lidském těle. V našem těle plní mnoho důležitých funkcí a významně se podílí na celkové imunitě organismu. Jak ukazují poslední práce, je pravděpodobné, že například mikrobiální složení v zažívacím traktu má úzkou spojitost s některými onemocněními, včetně psychiatrických, anebo že vakuová terapie patří mezi jeden z největších posunů poslední doby v oblasti chirurgické léčby. Toto je jen část tématu, na které jsme se zaměřili v našem rozhovoru se zástupcem přednosty pro vědu a výzkum na Chirurgické klinice 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady docentem Martinem Oliveriusem.

23.12.2020
Chirurgické obory