Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Kyčelní endoprotézy pro psy dobývají Evropu

3. Prosinec 2008

Kyčelní endoprotézy pro psy dobývají Evropu

21. června se v Ostravě konal seminář o implantaci kyčelních endoprotéz u psů. Tuto historicky první akci svého druhu pořádala divize Aesculap koncernu B. Braun, v čele organizačního výboru stáli MVDr. František Repka (B. Braun Medical, Česká Republika) a Christian Jansen (Sales Manager Central Europe, B. Braun Vet Care, Německo).

Pod odborným vedením Dr. Meuselové a Dr. Pfeifera z Norimberské veterinární kliniky (Tierärztlichen Klinik Nürnberg am Hafen) se s touto speciální operační technikou seznámilo osm českých a dva polští veterinární chirurgové. Všichni účastníci semináře získali kompletní implantační soupravu - endoprotézu Aesculap pro náhradu kyčelního kloubu u psa a jsou připraveni ji použít ve svých nemocnicích.

převzato z koncernového časopisu Online 98/2008

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Po úspěšném uvedení na trh systému Ennovate® pro řešení degenerativních onemocnění a traumat páteře rozšířil Aesculap ve spolupráci s mezinárodními páteřními centry včetně České republiky platformu Ennovate® i do oblasti řešení deformit páteře. 

23.02.2021
Chirurgické obory

Střevo patří vedle plic a kůže k jednomu z největších imunitních orgánů v lidském těle. V našem těle plní mnoho důležitých funkcí a významně se podílí na celkové imunitě organismu. Jak ukazují poslední práce, je pravděpodobné, že například mikrobiální složení v zažívacím traktu má úzkou spojitost s některými onemocněními, včetně psychiatrických, anebo že vakuová terapie patří mezi jeden z největších posunů poslední doby v oblasti chirurgické léčby. Toto je jen část tématu, na které jsme se zaměřili v našem rozhovoru se zástupcem přednosty pro vědu a výzkum na Chirurgické klinice 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady docentem Martinem Oliveriusem.

23.12.2020
Chirurgické obory

„Studentek medicíny každým rokem přibývá, přesto jich skalpel v rukou drží stále málo,“ konstatuje jedna z odvážných žen pohybujících se v chirurgii doktorka Barbora East ze III. chirurgické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice v Motole. Specializuje se na chirurgii kýly, kterou popisuje jako nedoceněnou a přehlíženou „popelku“ schovanou v klasické chirurgii.

31.08.2020
Chirurgické obory