Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Kyčelní endoprotézy pro psy dobývají Evropu

3. Prosinec 2008

Kyčelní endoprotézy pro psy dobývají Evropu

21. června se v Ostravě konal seminář o implantaci kyčelních endoprotéz u psů. Tuto historicky první akci svého druhu pořádala divize Aesculap koncernu B. Braun, v čele organizačního výboru stáli MVDr. František Repka (B. Braun Medical, Česká Republika) a Christian Jansen (Sales Manager Central Europe, B. Braun Vet Care, Německo).

Pod odborným vedením Dr. Meuselové a Dr. Pfeifera z Norimberské veterinární kliniky (Tierärztlichen Klinik Nürnberg am Hafen) se s touto speciální operační technikou seznámilo osm českých a dva polští veterinární chirurgové. Všichni účastníci semináře získali kompletní implantační soupravu - endoprotézu Aesculap pro náhradu kyčelního kloubu u psa a jsou připraveni ji použít ve svých nemocnicích.

převzato z koncernového časopisu Online 98/2008

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Problematika infekcí v operační ráně (SSI-surgical site infection) je v poslední době velmi diskutovaným tématem. Z odborných studií je prokázáno, že výskyt SSI tvoří 38%1 všech infekcí v nemocničním prostředí a rozvine se až u 5 % podstupujících chirurgický zákrok.2 Tvoří tak jeden z nejvýznamnějších podílů infekcí spojených se zdravotní péčí (HCAI).3

23.11.2021
Chirurgické obory

Nahlížet na problematiku komplexně je podstatou úspěchu téměř ve všech medicínských odvětvích. Nejinak je tomu i v oblasti hojení ran. Tento chirurgický obor občas nebývá mezi zdravotníky populární, protože nepřináší rychlé a extrémně okázalé výsledky. Jedná se o zaměření, které vyžaduje mnoho trpělivosti a důslednosti nejen ze strany pacienta, ale zejména ze strany zdravotnického personálu.

14.10.2021
Chirurgické obory

Vstřebatelné pletené chirurgické šicí vlákno potažené chlorhexidinem diacetátem (CHD) je novinka v naší řadě šicích materiálů Novosyn. Využívají ho už například zdravotníci na ortopedickém oddělení Nemocnice Šumperk v rámci nového konceptu péče. Podle tamního primáře MUDr. Jána Debreho vlákno potažené CHD svou účinností pokrývá spektrum nejčastějších laboratorně diagnostikovaných infekčních agens v ortopedii, a výrazně tak snižuje riziko infekcí.

18.06.2021
Chirurgické obory