Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Chirurgie:

Kyčelní endoprotézy pro psy dobývají Evropu

redakce Braunovin

3. Prosinec 2008

21. června se v Ostravě konal seminář o implantaci kyčelních endoprotéz u psů. Tuto historicky první akci svého druhu pořádala divize Aesculap koncernu B. Braun, v čele organizačního výboru stáli MVDr. František Repka (B. Braun Medical, Česká Republika) a Christian Jansen (Sales Manager Central Europe, B. Braun Vet Care, Německo).

Pod odborným vedením Dr. Meuselové a Dr. Pfeifera z Norimberské veterinární kliniky (Tierärztlichen Klinik Nürnberg am Hafen) se s touto speciální operační technikou seznámilo osm českých a dva polští veterinární chirurgové. Všichni účastníci semináře získali kompletní implantační soupravu - endoprotézu Aesculap pro náhradu kyčelního kloubu u psa a jsou připraveni ji použít ve svých nemocnicích.

převzato z koncernového časopisu Online 98/2008

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník