Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Koše plné humoru vracejí brněnským pacientům úsměv na tvář

22. Říjen 2010

Koše plné humoru vracejí brněnským pacientům úsměv na tvář

Fakultní nemocnici Brno v těchto dnech doslova prostupuje dobrá nálada a optimismus. Mezi dospělými i dětskými pacienty je šíří zdravotní klauni, kteří v rámci charitativního projektu Úsměv pro život rozdávají koše plné humoru od společností B. Braun.

Smyslem projektu je pomáhat nemocným překonávat osamělost, stres a obavy, a tak pro ně byly ve spolupráci s ošetřujícím personálem připraveny dárkové koše plné humorných knih, DVD, společenských her a dalších prostředků k odreagování.

„Naše společnost prostřednictvím svého charitativního projektu Úsměv pro život dlouhodobě podporuje pacienty zdravotnických zařízení po celé republice. Snažíme se jim především dodat potřebný optimismus, který v prostředí nemocnic mnohdy bývá nedostatkovým zbožím. Přitom právě pozitivní myšlenky jsou stejně důležité jako podávaná léčiva či léčebné procedury,“ vysvětluje záměr projektu jednatel Skupiny B. Braun, Martin Kuncek. „Novinka v podobě rozdávání košů plných humoru startuje v Brně a v následujících týdnech bude pokračovat
i v dalších městech České republiky,“ dodává Kuncek.

Z prvních košů plných humoru se včera radovali dospělí pacienti Interní hematoonkologické kliniky a psychiatrického oddělení, dnes jimi klauni během Klauniády rozveselí děti léčící se na Jednotce intenzivní péče a na Transplantačním oddělení.

„Se Zdravotním klaunem spolupracujeme již řadu let a jejich aktivity mají pozitivní vliv na psychosociální stav našich pacientů. Koš plný humoru je určen dospělým i dětským pacientům a je vítanou novinkou Úsměvu pro život, která pacienty zcela jistě potěší,“ říká Anna Mrázová, tisková mluvčí FN Brno.

V první fázi bude ve FN Brno předáno více než 220 košů. Zaměstnanci společnosti B. Braun se rovněž domluvili, že na lůžkové oddělení Interní hematoonkologiocké kliniky během listopadu zakoupí DVD přehrávač, DVD filmy a vybudují pro zdejší pacienty malou diváckou knihovnu. 

Pacienti v koších najdou například svazky povídek Zdeňka Svěráka či dvojice Šimek-Grosmann, historky Vladimíra Menšíka, pohádky a celou řadu další publikací, které zaručeně zvednou náladu
a alespoň na pár chvil odvedou myšlenky od náročné léčby. Součástí košů jsou také zábavná DVD, křížovky a společenské hry. 

Více o projektu Úsměv pro život

Úsměv pro život je charitativní projekt Skupiny B. Braun, jehož cílem je přinést trochu radosti do neveselého prostředí nemocnic. Úsměv pro život podporuje projekty a organizace, které se snaží rozesmát a pobavit malé i velké pacienty a alespoň na chvíli jim dát zapomenout na všechny jejich zdravotní trable.
V letošním roce Skupina B. Braun vybrala jako hlavního partnera občanské sdružení Zdravotní klaun.

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun