Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Koše plné humoru vracejí brněnským pacientům úsměv na tvář

22. Říjen 2010

Koše plné humoru vracejí brněnským pacientům úsměv na tvář

Fakultní nemocnici Brno v těchto dnech doslova prostupuje dobrá nálada a optimismus. Mezi dospělými i dětskými pacienty je šíří zdravotní klauni, kteří v rámci charitativního projektu Úsměv pro život rozdávají koše plné humoru od společností B. Braun.

Smyslem projektu je pomáhat nemocným překonávat osamělost, stres a obavy, a tak pro ně byly ve spolupráci s ošetřujícím personálem připraveny dárkové koše plné humorných knih, DVD, společenských her a dalších prostředků k odreagování.

„Naše společnost prostřednictvím svého charitativního projektu Úsměv pro život dlouhodobě podporuje pacienty zdravotnických zařízení po celé republice. Snažíme se jim především dodat potřebný optimismus, který v prostředí nemocnic mnohdy bývá nedostatkovým zbožím. Přitom právě pozitivní myšlenky jsou stejně důležité jako podávaná léčiva či léčebné procedury,“ vysvětluje záměr projektu jednatel Skupiny B. Braun, Martin Kuncek. „Novinka v podobě rozdávání košů plných humoru startuje v Brně a v následujících týdnech bude pokračovat
i v dalších městech České republiky,“ dodává Kuncek.

Z prvních košů plných humoru se včera radovali dospělí pacienti Interní hematoonkologické kliniky a psychiatrického oddělení, dnes jimi klauni během Klauniády rozveselí děti léčící se na Jednotce intenzivní péče a na Transplantačním oddělení.

„Se Zdravotním klaunem spolupracujeme již řadu let a jejich aktivity mají pozitivní vliv na psychosociální stav našich pacientů. Koš plný humoru je určen dospělým i dětským pacientům a je vítanou novinkou Úsměvu pro život, která pacienty zcela jistě potěší,“ říká Anna Mrázová, tisková mluvčí FN Brno.

V první fázi bude ve FN Brno předáno více než 220 košů. Zaměstnanci společnosti B. Braun se rovněž domluvili, že na lůžkové oddělení Interní hematoonkologiocké kliniky během listopadu zakoupí DVD přehrávač, DVD filmy a vybudují pro zdejší pacienty malou diváckou knihovnu. 

Pacienti v koších najdou například svazky povídek Zdeňka Svěráka či dvojice Šimek-Grosmann, historky Vladimíra Menšíka, pohádky a celou řadu další publikací, které zaručeně zvednou náladu
a alespoň na pár chvil odvedou myšlenky od náročné léčby. Součástí košů jsou také zábavná DVD, křížovky a společenské hry. 

Více o projektu Úsměv pro život

Úsměv pro život je charitativní projekt Skupiny B. Braun, jehož cílem je přinést trochu radosti do neveselého prostředí nemocnic. Úsměv pro život podporuje projekty a organizace, které se snaží rozesmát a pobavit malé i velké pacienty a alespoň na chvíli jim dát zapomenout na všechny jejich zdravotní trable.
V letošním roce Skupina B. Braun vybrala jako hlavního partnera občanské sdružení Zdravotní klaun.

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Navyšování cen ovlivňuje především zdražování surovin, komponentů, obalových materiálů, energie, vody a dopravy. „Situaci nepomáhají ani nová legislativní pravidla EU pro hodnocení bezpečnosti, výrobu a distribuci zdravotnických prostředků a bezpečnost léčiv, která navyšují významně náklady výrobců a distributorů,“ říká PharmDr. Jiří Lukeš, člen vedení Skupiny B. Braun.

09.12.2021
Aktuality z B. Braun

Zdravotníci z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem jako jedni z prvních 
vyzkoušeli unikátní monitorovací systém compliance hygieny rukou NosoEx. 
O tom, jak se tato novinka osvědčila v praxi, jsme mluvili s Romanem Boráněm 
z Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny této nemocnice. 

14.10.2021
Aktuality z B. Braun

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FN USA) patří k tradičním prestižním kardiologickým pracovištím v rámci konceptu péče o nemocné se srdečním postižením v České republice. B. Braun Česká republika se těší ze skutečnosti, že dlouhodobě s Invazivní a intervenční kardiologií (IKAK) FN USA spolupracuje a zajišťuje brněnským kardiologům stenty a lékové balonky pro jejich náročnou a odborně vysoce kvalifikovanou práci. Jsme rádi, že můžeme těmito řádky pogratulovat lékařům a sestrám Oddělení invazivní a intervenční kardiologie k 25. výročí založení.

22.07.2021
Aktuality z B. Braun