Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

Koše plné humoru přináší další úsměvy - napsali nám

redakce Braunovin

24. Březen 2011

Aktuality B. Braun
Společnost B. Braun ve spolupráci s občanským sdružením Zdravotní klaun zorganizovala v rámci svého charitativního projektu Úsměv pro život na řadě českých klinik rozdávání Košů plných humoru. Velice nás těší pozitivní ohlasy zdravotníků a pacientů a přinášíme vám další z nich.
V měsíci listopadu 2010 proběhla na Onkologické klinice VFN v Praze akce občanského sdružení Zdravotní klaun pod názvem Koš plný humoru. Zdravotní klauni pravidelně navštěvují v nemocnicích především dětské nemocné. Jejich návštěva má napomoci zlepšit psychickou pohodu pacientů, a tím také vlastně zlepšit jejich celkový zdravotní stav.

Uvítali jsme nabídku zdravotních klaunů rozšířit tento nápad i mezi dospělé pacienty a souhlasili jsme, aby tato akce proběhla na naší klinice, protože onkologická onemocnění patří mezi ty nejtěžší.

Projekt probíhal tak, že po dobu jednoho týdne navštěvovali ambulanci a denní stacionář zdravotní klauni a pro všechny nemocné měli připraveny dárkové „koše“, které obsahovaly různé drobné dárky, například letáček o sdružení, propisovací tužky, lék Humorin (červený klaunský nos), humorné povídky (knížky od pana Svěráka, Menšíka, atd.), humorné křižovky, knížky s vtipy, CD. U každého pacienta se na okamžik zastavili, promluvili s ním, eventuálně pozměnili obsah dárků dle přání pacienta.

Z mého pohledu se jednalo o velice zdařilou akci, nálada na pracovišti byla zřetelně lehčí, veselejší, pacienti se alespoň na chvíli odreagovali od strachu, určitého napětí a úzkosti, které je samozřejmě při onkologickém onemocnění stále doprovází. Byli potěšeni skutečností, že někdo ,,zvenku“ o ně jeví zájem. Tento projekt má jednoznačně smysl a pacientům pomáhá.

Chtěla bych ještě poděkovat firmě B. Braun, která celou akci podpořila a také sponzorovala.  

Dlouhá Zdeňka, VFN v Praze

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník