Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Kontejnerový systém Aesculap

28. Listopad 2011

Kontejnerový systém Aesculap

Každá staniční sestra na operačním sále občas řeší podobný problém - jak sestavit síto s operačními nástroji, jak je do něj bezpečně uložit, jaký použít sterilizační obal...

Optimalizace nástrojových sít pro jednorázové obaly

Navíc nástroje nejsou opotřebovávány pouze během operace a procesu mytí a sterilizace, ale také během transportu. Optimální rozložení na sítě a zafixování nástrojů významně prodlužuje jejich životnost. Sestra proto musí přemýšlet i o vhodném použití fixačních řadičů a silikonových ježků, které přispívají k bezpečnému a přehlednému uložení nástrojového vybavení.

Vzhledem k tomu, že se nabídka pomůcek pro sterilizaci a transport nástrojů stále rozšiřuje a je těžké si udržet přehled, nabízí společnost B. Braun zajímavou službu, tzv. optimalizaci nástrojových sít. Optimalizaci provádí vyškolení a erudovaní pracovníci, kteří dokáží uspořit velké množství nástrojů i náklady na sterilizační obaly.

Spočívá v revizi sít, zejména počtu a frekvence použití nástrojů. Každá změna je konzultována s odpovědnou instrumentační sestrou, ptáme se na zvyklosti na pracovišti i jeho operatérů. Po eliminaci přebytečných nástrojů vybíráme fixační prvky a vhodně navrhneme jejich rozmístění. Součástí optimalizace je samozřejmě inventura nástrojů a soupis nových sít v tištěné i elektronické podobě.

Obaly

Dnes se již všeobecně ví, že pro častou, každodenní sterilizaci je ideální pevný obal, tedy kontejner. Spolehlivá ochrana před mechanickým poškozením, před průnikem mikroorganismů, vynikající manipulace i stohovatelnost činí z kontejneru obalový materiál první volby. Kontejner má totiž dlouhou životnost a téměř nulové provozní náklady a i přes vyšší počáteční investici je jednoznačně nejlevnější také v přepočtu na jeden sterilizační cyklus.

Jak ale postupovat, když některé nástrojové sety sterilizujeme jen jednou týdně a méně?

Zde máme na výběr - buď převáží výhody kontejneru z výše uvedených důvodů, ale vložená investice se vrátí až za více let, nebo sáhneme po jednorázovém obalu.

Při optimalizaci nástrojových sít se s touto situací setkáváme často. Mnohdy vítězí kontejner, protože jeho výhody při manipulaci jsou neoddiskutovatelné.

Sterilizační síta pro jednorázové obaly

Tam, kde ale není dostatek okamžitých finančních prostředků, doporučujeme kombinaci úložného síta a jednorázového obalu. Pro tento účel Aesculap představuje speciální řadu sít včetně fixačních prvků. Výhodou sít jsou zaoblené rohy eliminující riziko proříznutí obalu, jemná perforovaná struktura a velká ergonomická držadla. Všechna síta jsou uzpůsobena pro jednoduchou aplikaci fixačních prvků podle zvyklostí zákazníka. Síta jsou nabízena ve třech délkových a výškových velikostech včetně speciální velikosti DIN do mycích automatů.

Tradiční nástrojová a kontejnerová značka Aesculap tak rozšiřuje řadu svých úložných systémů. Nabízí našim zákazníkům další produkt, který zvyšuje komfort a hospodárnost práce s nástrojovým vybavením. Racionální optimalizací jako standardní službou dosáhnete úsporu v používání a následného nákupu kontejnerového systému Aesculap. 

Mgr. Tomáš Hrouda, Ph.D.
odborný garant Aesculap Akademie
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vstřebatelné pletené chirurgické šicí vlákno potažené chlorhexidinem diacetátem (CHD) je novinka v naší řadě šicích materiálů Novosyn. Využívají ho už například zdravotníci na ortopedickém oddělení Nemocnice Šumperk v rámci nového konceptu péče. Podle tamního primáře MUDr. Jána Debreho vlákno potažené CHD svou účinností pokrývá spektrum nejčastějších laboratorně diagnostikovaných infekčních agens v ortopedii, a výrazně tak snižuje riziko infekcí.

18.06.2021
Chirurgické obory

Po úspěšném uvedení na trh systému Ennovate® pro řešení degenerativních onemocnění a traumat páteře rozšířil Aesculap ve spolupráci s mezinárodními páteřními centry včetně České republiky platformu Ennovate® i do oblasti řešení deformit páteře. 

23.02.2021
Chirurgické obory

Střevo patří vedle plic a kůže k jednomu z největších imunitních orgánů v lidském těle. V našem těle plní mnoho důležitých funkcí a významně se podílí na celkové imunitě organismu. Jak ukazují poslední práce, je pravděpodobné, že například mikrobiální složení v zažívacím traktu má úzkou spojitost s některými onemocněními, včetně psychiatrických, anebo že vakuová terapie patří mezi jeden z největších posunů poslední doby v oblasti chirurgické léčby. Toto je jen část tématu, na které jsme se zaměřili v našem rozhovoru se zástupcem přednosty pro vědu a výzkum na Chirurgické klinice 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady docentem Martinem Oliveriusem.

23.12.2020
Chirurgické obory