Přejít k hlavnímu obsahu

Koncern B. Braun s českým vicepresidentem divize Aesculap pro východní Evropu

redakce Braunovin

29. Duben 2008

Předního výrobce zdravotnických prostředků, koncern B. Braun, lákají nově se otevírající příležitosti ve střední a východní Evropě. Koncern B. Braun jmenoval vicepresidentem divize Aesculap pro východní Evropu jednatele českého zastoupení MUDr. Lubomíra Klepáče, MBA. Zastoupení divize B. Braun Aesculap, zaměřené na ortopedické, chirurgické a vaskulární materiály, od nynějška řídí pobočky na Slovensku, v Polsku, Rusku a Maďarsku. Příští rok firma plánuje rozšíření regionu o bulharský a rumunský trh.

Praha, 29. dubna 2008 - Veškeré aktivity koncernu B. Braun v rámci divize Aesculap budou od nynějška řízeny z České republiky. Hlavním důvodem je strategická pozice České republiky na pomezí západní a východní Evropy. Současně Česká republika v rámci zemí tohoto regionu dosáhla výborného rozvoje všech chirurgických oborů a disponuje zkušenými experty a specialisty.

„Chceme umožnit lékařům a zdravotníkům zemí tohoto regionu přístup k našim technologiím, službám a vzdělávacím programům. Naším cílem je také samozřejmě udržení našich dobrých pozic na trhu a další rozvoj našeho obchodu v regionu. Zejména Ruská federace prochází výrazným rozvojem a zde vidíme celou řadu příležitostí pro koncernové aktivity. Já sám jsem se nyní po patnácti letech znovu začal učit rusky,“ uvedl MUDr. Klepáč.

Cílem divize Aesculup pro východní Evropu je podpora spolupráce lékařů napříč celým regionem.
B. Braun bude specialisty seznamovat s portfoliem svých produktů z oblasti ortopedie (kolenní a kyčelní náhrady, páteřní systémy aj.), chirurgie (např. chirurgické, endoskopické nástroje, šicí materiály, motorové systémy, aj.) a vaskulárních systémů (např. kardiovaskulární stenty, cévní protézy, aj.).

Pozici ředitele a jednatele sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum v České republice a na Slovensku po MUDr. Klepáčovi převezme od 1. června 2008 Dr. Martin Kuncek.O MUDr. Lubomíru Klepáčovi, MBA

MUDr. Lubomír Klepáč, MBA vystudoval medicínu a působil jako chirurg na brněnské I.Chirurgické klinice FN u Svaté Anny. Do společnosti B. Braun přišel v roce 1996 a nyní v ní zastává pozici ředitele a jednatele společností skupiny B. Braun v České republice a na Slovensku. Je zodpovědný za divizi Aesculap a zároveň zastává funkci ředitele a jednatele sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník